Forum Forum prawneBudowlane

samowola budowlana, pomóżcie

samowola budowlana, pomóżcie

gabinka12 / 83.26.174.* / 2009-08-04 17:56
Witam serdecznie

Mam wielką prośbę do Państwa. Otóż mam wielki problem. W tym roku przyszło mi pismo, abym uiszczyła legalizację w wysokości 125 tys. zł. Spróbuję wytłumaczyć Państwu o co chodzi.
Otóż prowadzę bar, znajduje się on na uboczu drogi głównej. W wyniku czego, nie miałam dojścia do budynku. Dlatego też byłam zmuszona zrobić podjazd, ze skarpy, która jest moją własnością. Szerokość tego podjazdu ze skarpy to 3m. Byłam również zmuszona utwardzić to, ponieważ ziemia się ciągle obsuwała. Ten podjazd to praktycznie droga do mojego budynku. W tym roku przyszło mi zawiadomienie, iż dokonałam samowoli budowlanej i w jej wyniku muszę zapłacić opłatę legalizacyjną w wysokości 125
tys.zł. Proszę mi udzielić jakiejkolwiek wskazówki, czy w jakikolwiek sposób mogę ominąć tą opłatę legalizacyjną? Jak mogę napisać wniosek, podtrzymać się na jakich punktach, aby to ominąć,.Prosze pomózcie, mam kilka dni na dostarczenie wniosku. Jestem zdruzgotana i nie wiem co robić. Będę bardzo wdzięczna za wiadomość.
Pozdrawiam
Gabi12 jest off-line
Wyświetlaj:
kubek1978 / 2009-09-05 11:02 / Bywalec forum
To są złodzieje !!!!. Kiedy wreszcie będzie uchwała ,że na swoim to mogę sobie robić co chce . Wkur... mnie to bo sam che poprzerabiać delikatnie swoje gospodarcze budynki ale pewnie z pozwoleniami to będę czekał rok i jeszcze będę musiał zapłacić srogo za plan postawienia malutkiej ścianki z małym oknem. Nasze Państwo wręcz hamuje rozwój przedsiębiorców . Owszem zgodzę sie też ,że nie może być tak do końca samowolka bo byłby chaos ale jakieś granice muszą być. To jest zdzierstwo ,żeby aż 150 tyś płacić. Wolałbym ten podjazd zburzyć i mieć ich w dupie .
A tak na marginesie to musiał ktoś Panią zdać jakiś życzliwy sąsiad albo znajomy .
po / 93.105.86.* / 2009-08-05 22:20
Witam.Czy prace wykonano w obrebie działki siedliskowej?
adwokat warszawa / 188.33.87.* / 2009-08-05 07:35
Witam, proszę o podanie informacji, czy zgłaszała Pani te prace do właściwego urzędu zanim je wykonano?. Proszę także wpisanie na forum treści decyzji.

Najnowsze wpisy