Forum Forum emerytalneOFE

OFE gorsze od ZUS. Wszystko przez bessę i prowizje

OFE gorsze od ZUS. Wszystko przez bessę i prowizje

Wyświetlaj:
Keruj / 93.105.65.* / 2009-09-17 13:09
Nie mam pojecia dlaczego przedstawione wyniki na wykresach odnośnie stopy zwrotu nie mają żadnego pokrycia w kalkulatorze stop procentowych na money.pl są tak duże rozbierzności że wzmianka "źródło: obliczenia własne " wcale mnie nie dziwi.
http://www.money.pl/emerytury/kalkulator/stopy/
Spróbujcie uzyskac jakiekolwiek wartosci identyczne z przdstawionymi na wykresach.
kammila / 77.114.121.* / 2009-11-23 19:20
Porównując wyniki działania funduszy i realizowaną przez nie politykę inwestycyjną trzeba mieć na uwadze jak najdłuższy okres działalności, co najmniej trzech lat a najlepiej od początku ich działalności.Warto posłużyć się wskaźnikiem trzyletniej stopy zwrotu publikowanej przez KNF dwa razy w roku - na koniec marca i września.Dotychczas nadzór opublikował 21 zestawień.Dla klientów korzystnym jest, gdy fundusz osiąga dobre, stabilne wyniki, powyżej średniej. Warto zwrócić uwagę na fundusze które znajdują sie na pierwszych pozycjach w wieloletnich rankingach jak ING czy PZU, który już 16 razy zajął miejsce powyżej średniej rynkowej. Najlepiej szukać informacji w niezależnych rankingach TFI oraz na oficjalnej stronie KNF.
marek62 / 83.29.204.* / 2009-09-17 08:33
Po co takie bzdury piszą,przecież mamy za sobą najgłebszy spadek w cistori naszej giełdy ,ale mimo to patrząć w perspektywie 10 lat wyniki OFE są miażdżące dla ZUS,TYLKO W OSTATNIM ROKU NAJGŁEBSZYCH SPADKÓW WYNIK TEJ INSTYTUCJI BYŁ LEPSZY A CO BEDZIE PO 2009 PRZEWAGA WYNIKU OFE NAD ZUS BEDZIE CONAJMNIEJ 5KROTNA,PONADTO CO PRZYRÓWNYWAĆ INTYTUCJĘ MAJACĄ CAŁY CZAS PUSTA KASĘ I ZACIAGAJACA CO JAKIS CZAS OGROMNE KREDYTY DO INSTYTUCJI POMNAZAJACEJ FIZYCZNIE ISTNIEJACE PIENIADZE.KAZDY Z NAS PO ŚMIERCI ZOSTAWI Z ZUS TYLKO ZASIŁEK POGRZEBOWY NIECO [ONAD 5000ZŁ NATOMIST Z OFE ZGROMADZONE PIENIADZE,
Widać ze to artykuł sponsorowany przez sfrustowanych polityków którym wymyka sie duża kasą spod ich brudnych rąk
hehe / 217.98.20.* / 2009-02-06 11:28
Tylko ktoś, kto nie zna naszego kraju od podszewki mógł uwierzyć, że będzie inaczej...
kwicoł / 82.115.69.* / 2009-01-14 22:09
Obecnie wszystko dąży do tego że w 2011 prowizja dystrybucyjna w OFE nie może być większa jak nieco ponad 6 % a docelowo w 2013 opłata ta nie będzie mogła wynieść więcej jak 3,5 %. Moim zdaniem powinno to być wprowadzone wcześniej. Odnośnie porównywania ZUSu i OFE to trzeba powiedzieć przedtem że gdyby tylko ZUS pozostał to w przyszłości nie było by stać naszego Państwa na emerytury stąd wprowadzona reforma emerytalna. A pozatym z tz. 2 filaru Czyli OFE w uzbierane już pieniądze w przypadku śmierci członka nie znikają a są przekazywane osobie uposażonej, a jeśli dajmy na to emeryt który odkładał całe życie pieniądze w ZUSie umrze w 3 dniu po przejściu na emeryturę to rodzina tych pieniędzy nie dostanie. ( no chyba że żona ma niższą emeryturę to wtedy przejmuje tą po mężu a rezygnuje ze swojej)
zig zag / 84.10.104.* / 2009-01-14 19:30
przecież kasa oddana ZUS została bezpowrotnie stracona, nie ma jej , to tylko zobowiązanie naszych dzieci, że wykrwawiając się będą utrzymywać nas staruszków.
kwl / 82.210.151.* / 2009-01-14 13:45
Oszczędzanie na emeryturę powinno być obowiązkowe (gdyż inaczej niektórzy by nie płacili), ale sposób inwestowania powinien być w gestii oszczędzającego. Na początek powinny być odpisywane od podatku lub od podstawy opodatkowania wpłaty na IKE. Wtedy te ociężałe OFE musiałyby konkurować o oszczędności z innymi i może wtedy spadłyby w końcu opłaty za tak "świetne" wyniki. Dopóki liczył się będzie nie realny zwrot, ale benchmark, będzie bowiem po staremu. Ludziom przyssanym do systemu ubezpieczeń będzie dobrze, a innym niekoniecznie.
logiczny / 83.30.171.* / 2009-01-13 15:18
prowizję dla towarzystw zarządzających OFE uzależnić od stopy zwrotu, a nie ilości "klientów" i już zaczynają się starać, niech prowizję liczą od tego, co dla mnie zarobili, a jeśli stracili, niech mi dopłacą, obecny system przypomina starą maksymę "czy się stoi czy się leży..." to już przerabialiśmy, no i poza naszymi urzędami już nie funkcjonuje...a no i poza OFE
pit_veget / 2009-01-14 00:09
Starać to można się przy wolności wyboru instrumentów inwestycyjnych .Przepisy nie pozwalają na dowolność inwestowania i fundusze starają się bardziej nie odbiegać od normy niż maksymalizować zyski.
loles / 212.159.242.* / 2009-01-13 15:44
Racja, tak powinno byc, sam system nie jest zly (poza "czy sie stoi czy sie lezy"), wykonanie jak zawsze. Ale to sa ogromne pieniadze i powinno nam zalezec na naszej przyszlosci. Wiem ze zebrac 100tys. podpisow nie jest latwo, ale ile odwiedzin w ciagu jednego dnia ma pewien portal sluzacy do komunikacji ze znajomymi ze szkoly. Wydaje mi sie ze w dobie internetu jest o wiele latwiej...

I co z dziedzieczeniem tych pieniedzy. Czy Was tez nie zalewa ... jak wiecie ze pobieraja od Was "podatek emerytalny" z ktorego nic nigdy nie bedziecie miec?
loles / 212.159.242.* / 2009-01-13 13:40
Nikt z Was tu obecnych krytykujacych nie podal lepszego rozwiazania niz OFE. Wykluczam brak przymusu, bo zawsze znajdzie sie jakis "pasikonik"(w Polsce mamy kraj pasikoników), ktory nie bedzie odkladal i co wtedy?! O kosztach spolecznych nie ma co dyskutowac. Moze konstruktywna krytyka, bo pisac o teoriach spiskowych i wieszac psy zawsze mozna !
logiczny / 83.30.171.* / 2009-01-13 11:11
koncerny finansowe, które działają także na wolnym rynku, giełdzie etc. OFE stanowią dla nich pewnego rodzaju katalizator, falochron i chronią ich interesów, a nie naszych, to kasa z OFE służy tym koncernom do tego żeby drogo kupować akcje z własnych funduszy inwestycyjnych, gdy na giełdzie zaczyna się bessa, przetrzymujją akcje w OFE, które w tym czasie tracą na wartości, a gdy giełda zaczyna się odbijać, sprzedają akcje tanio i odkupują do portfeli własnych funduszy inwestycyjnych, tak było na początku kryzysu finansowego, w ten sposób całe ryzyko przeniesione zostaje na OFE, dzięki temu fundusze inwestycyjne straciły stosunkowo niewiele, a OFE? zobaczcie sami, tak więc koszty kryzysu pokryliśmy im my sami dzięki sprytnej konstrukcji pewnie podpowiedzianej kilka lat temu przez światłych światowej sławy ekspertów.
lezdrub / 79.185.95.* / 2009-01-11 19:04
Ciekawy artykuł ukazał sie w Gazecie Prawnej.
Fundusz OFE CU uznali za 9 letni okres za jeden z najlepszych obok ING i Generali.
ING i Generali to rozumię, ale CU z jakiego powodu tam się znalazło to nie jestem wstanie zrozumieć.

Fundusz w zestawieniach KNF -stopy zwrotu za ostatnie 5 lat tj 10 wyników tylko raz uzyskał wynik po wyżej sredniej wszystkich funduszy, 9 rzay po niżej średniej,a oni ocenili go jako cyryla.

Jak to sie ma też do powyższzej analizy

Może tamci autorzy tej gazety powinni rezenzjować wiersze, a nie fundusze OFE.
pit_veget / 2009-01-14 00:05
Każdy artykuł z ocenami i wagami punktowymi wg uznania tworzących zestawienia jest tendencyjny. Powinno oceniać się wyłącznie stopę zwrotu z ostatnich 2-3 lat bo jest to okres zbliżony do aktualnej sytuacji rynkowej i na tyle długi , że wyklucza przypadkowość . Poza tym fundusz można za darmo zmieniać co 2 lata ( i trochę - z uwagi na co kwartalne transfery ) więc po co analizować zupełną zamierzchłą historię ostatnich np 5-10 lat która i tak nie powtórzy się z powodu przejścia przez rynek finansowy i jego pochodne instrumenty kolejnej fazy rozwoju .
cilon / 84.10.104.* / 2009-01-11 15:52
ZUS te pieniądze co otrzyma od razu wydaje na emerytury i renty i nie ma stopy zwrotu, czyli zysków.
zdradziecki pies / 94.72.116.* / 2009-01-10 14:13
To banda złodzieji żerująca na zwykłych ludziach.Ale jak się chce i może zarabiac po kilka-kilkanaście tys. pln/mc to ktoś musi za p********* w stołek dawać characz ! i dajemy wszyscy bo jestesmy przymuszani-SKANDAL i kurestwo do2. Ja sam inwestuję swoje pieniądze m.in. na GPW i mam o wiele większą stopę zwrotu.Prowadzenie rachunku inwestycyjnego rocznie to ok. 40-60.pln. prowizja od zleceń (internet) to 0,25-0,39 % oczywiście pod.złodz. belki 19% od zysków.Skąd wiec te złodzieje wyliczyli tak wysokie marże ???
gosciu / 83.15.238.* / 2009-01-09 21:55
Czyz nie jest tak, ze ZUS przetrzymuje pieniadze, ktore powinien przelac na konta II filarow? A wystarczy 1 dzien przetrzymac. Pieniadze sa niesamowite.
rysiul20 / 83.19.96.* / 2009-01-10 12:58
Gdyby ZUS przetrzymał składki przez rok miał bym wiecej o 20% conajmniej ,nie sprzedali by mi tych jednostek w styczniu po 30zł ,ktore teraz są po 24
pit_veget / 2009-01-09 21:49
Powyższy artykulik jest zlepkiem informacji sprytnie zmanipulowanych przez autora. Powyższe dane liczbowe mają niewiele wspólnego z rzeczywistością i są kombinacją statystyczno-matematyczną. Kto Panu zapłacił za te wypociny !? Widać hojny sponsor. Poza tym jako motto można było dodać chociażby to , że pieniądze w ZUS-e tak na prawdę nie istnieją i zostały już skonsumowane prze aktualnych biorców świadczeń natomiast środki w OFE są rzeczywiste i namacalne . Resztę pozostawię bez komentarza.
Grzegorz001 / 2009-01-11 03:17
Mam takie same odczucie. Za pieniądze sponsorów możnna bardzo sprytnie manipulować. Z złych wyników niektórych towarzystw wykazać sukces. Od dłuższego czasu przyglądam się ukazującym tu informacjom dot OFE
i mam odczucie że brok jest w nich obiektywizmu. W samych superlatywach są przekazywane informacje dot wyłącznie te towarzystwa które sponsorują lub reklamują się na w tym wydaniu. Można te wyniki porównać z Gazetą Wborczą z 29-12-2008. i do tego zachęcam.
Rober. de KRUS / 83.17.113.* / 2009-01-13 14:54
koleś: nie kłąm mówiąc: "ze złych wyników niektórych towarzystw"! Wszystkie OFE mają duże straty za 2008r., wysztkie łupią nas dużymi prowizjami!
Ja zaprzestałem rzucania im kasy- wypisałem się z ZUS, płacę tylko niewielką składke w ramach KRUS-u. Żadnych funduszy emerytalnych łupiących 7% prowizji od każdej wpłaty!
rysiul20 / 83.19.96.* / 2009-01-10 13:05
Zobaczysz namacalnie kase w OFE jak bedziesz chciał ją odebrac .Po 10 latach wzrostu gospodarczego inwestycje przyniosły stope zwrotu ponizej inflacji. Co teraz bedzie w czasie recesji ?
pit_veget / 2009-01-13 23:55
A jak to policzyłeś ? Zsumuj swoje wpłaty do OFE na podstawie zestawień , sprawdź aktualny stan konta . I co ? Wcale nie jest źle , prawda ? A teraz sprawdź stopę rewaloryzacji ZUS-u w tym okresie . Słabo , prawda ? Możesz inaczej policzyć też efektywność ZUS-u poprzez zsumowanie wpłat na rachunek I-filarowy , ale musisz posiadać jakieś podsumowanie np to które co roku ZUS powinien przekazywać . Wynik niestety jest tak słaby, że potwierdza nieefektywność państwowego sektora gospodarki w której sa posadki , a nie robi się kariery .
Ja-Gaar / 2009-01-09 21:49 / Bestia Miiny
No jasne, zlikwidujmy ZUS.

A co z obecnymi emerytami? ZUS nie ma zadnych oszczednosci, nie ma czegos takiego jak indywidualne konto emeryta. Co z tymi paroma milionami emerytow i rencistow? Do gazu ich?

Ktos kiedys zdecydowal ze obecni pracujacy placa na obecnych emerytow. To jest chore, zgoda.

Ludzie w Polsce nie sa nauczeni do odpowiedzialnosci za wlasne dzialania, o dbanie o zabezpieczenie finansowe na starosc. A panstwo tego nie ulatwia, okradajac na wszelkie mozliwe fiskalne sposoby.

Smutne to.
do początku nowsze
1 2 3

Najnowsze wpisy