Forum Forum emerytalneOFE

ZUS nie będzie przekazywał pieniędzy do OFE

ZUS nie będzie przekazywał pieniędzy do OFE

fasola / .* / 2003-10-08 10:07
Wyświetlaj:
ines / .* / 2003-12-02 07:48
Pomysł strajku z opłacaniem skłdek do ZUS jest świetny ale niewykonanly [niestety!]. Tak to już z nami jest, że w owczy pęd wierzymy do momentu jak się w nim nie znajdziemy. Zakładając, że Społeczeństwo będzie tak zdesperowane i podchwyci ten pomysł [przyjmijmy chociaż w 60%], to potem tandem Raczko/Hausner i piąte koło u wozu Miller postarszą, postraszą i z całej "akcji' wyjdzie pośmiewisko. Chociaż muszę przyznać, że gdybym miała pewność, że ludzi przystąpią to i ja podjęłabym ryzyko. Jak widzę w ZUSIE te panie siedzące tam od lat, szersze niż dłuższe z miesiąca na miesiąc, i tak niekompetentne, że osiwieć można, to myślę, za co ja płacę ??? A co roku od 5 lat przekracza górną granicę poboru składek, czyli należę do tych którzy płącą najwięcej na tą dziadowską instytucję. A'propos 3 filaru: oszczędzliśmy z mężem w NN, agent był fatalny, o wielu rzeczach nie powiedział, co roku to MY musieliśmy przypominać się o blankiet indeksacyjny. Dwa lata z rzędu ten AS w ogóle o tym zapomniał i o mały włos już niegdy nie mielibyśmy możliwośći indeksacji. W końcu doszliśmy do wniosku, że sami najlepiej zatroszczymy się o nasze pieniądze. Oszczędzamy w banku, trochę na WGPW. Z zapłaconych razem 7 tys.PLN otrzymaliśmy z mężem 300 PLN. Ktoś powie, że ochrona życia i koszty też kosztują. Jasne, miałam tego świadomość. Ale nikt nigdy nie potrafił nam powiedzieć co to jest "rezerwa matematyczna", która to definicja jest kluczem do tego maleńkiego zwrotu. Przecież koszty i ochrona też powinny opierać się na jakiś realiach a nie sufitologii!.
Jurek / .* / 2003-11-25 08:42
Dobrze że się sam nazywasz ciemniakiem ,bo nim jesteś jeśli nie potrafisz odróżnić ubezpieczenia od inwestycji w CU
bogusia / .* / 2003-11-15 08:50
w państwie "prawa" ktoś za mnie podjął decyzję co zrobić z moimi pieniędzmi. I to dwa razy - najpierw, bo abierał a potem nakazał przekazywać je do ZUS, potem, bo zdecydował, że te pieniądze najlepiej zamienić w obligacje państwowe. Moje pieniądze, moją własność. Jak to nazwać: wyłudzenie, kradzież, zagarnięcie mienia?Jakiś czas temu spóźniłam się z zapłaceniem podatku o jakiś miesiąc i usłyszałam, że obracałam nie swoimi pieniędzmi. Na mnie jest sankcja. Kto i jak obraca moimi pieniędzmi? I czy na to też jest sankcja? Zastanawia mnie jednak coś innego: jeśli tak zawiłą, jak wynika z opisu, procedurę przeazywania tych obligacji przyjęto, to o ile podrożeją składki i podatki, żeby zapłacić kolejnym jednostkom administracji centralnej za wykonywanie tych czynności. Z tego co widze bowiem, na drodze przekazywania moich pieniędzy przybyły co najmniej dwa ministerstwa. Tędy rzeczywiście bliżej. Do bankructwa.
ela / .* / 2003-10-22 18:45
przecież ZUS to państwo, a rząd nasz państwowy już dawno swoich obywateli nabija w butelkę!! Po raz pierwszy kiedy zerwano długoletnie umowy kredytowe i oprocentowano je 50 % w skali miesiąca.
Ela / .* / 2003-10-10 09:08
Chyba wszyscy mamy dosyć takiej instytucji jak ZUS, składki ciągle rosną, a bieda jak była tak jest. Ja juz nie chcę płacić składek do ZUS-u. Chcę sama opłacać sobie fundusz emerytalny, chcępłacic za lekarza, to i tak kosztowałoby mnie mniej niż w obecnej chwili wynoszą moje składki płacone do ZUS. Moja propozycja: likwidacja ZUS i niech każdy sam się ubezpiecza gdzie chce.
Ewi / .* / 2003-12-01 11:50
A ja się zgadzam z p.Elą, likwidacja ZUS-u to świetny pomysł. Nie płaćmy składek ZUS-owi. Tak samo jak p.Ela, wolę opłacać sama fundusz emerytalny, wykupić pakiet medyczny np. w Medicover itp. Może Polacy nie są zbyt dobrzy w oszczędzaniu, ale myślę, że warto spróbować. Zastanawiam się tylko czy nasi szanowni emeryci nie ucierpią na tym...
Joanna / .* / 2003-10-20 13:27
Brawo Ela ja też jestem za tym.Przez 17 lat prowadziłam działalność gospodarczą o płaciłam uczciwie składki.Niestety interes upadł nie był tak kokosowy żebym mogła coś odłożyć.Zostałam agentem i moje dochody są w granicy 800-900zł.Z czego mam płacić składkę ,która wynosi przeszło 600 zł?
adam 640 / .* / 2003-10-10 11:49
Elu cóż za problem . Musisz tylko zająć się szarą strefą. Wykupić ubezpieczenie zdrowotne w ZUS jest stosunkowo nie drogie . I hajda na prywatny system emerytalny . Zastanawia mnie tylko czy tak naprawdę będziesz potrafić na ten cel odkładać. Z moich doświadczeń wynika że 90% ludzi nie potrafi czynić tego samodzielnie.
adam640 / .* / 2003-10-09 15:19
No cóż ja proponuję żeby naszym politykom wypłacać średnią krajową w gotówce a resztę poborów niech stanowią obligacje to wtedy zadbają aby wciąż były coś warte i wtedy to niech regulują zobowiązania względem OFE tymi samymi obligacjami.
rzparners / .* / 2003-10-09 12:38
jeśli możecie to oszczędzajcie bo na emeryturze dostaniemy 20% zarobków(2000 pensji=400emerytury)
Romi / .* / 2003-10-09 07:43
To skandal ale co można się spodziewać po rządach nieudaczników.Tylko kto zabezpieczy starość tym ludziom nabitym w butelkę na podstawie ustaw. I jak w cokolwiek wierzyć ??????
Arne / .* / 2003-10-09 07:23
Jak ja juz mam dosyc ZUS-u. Az nie moge uwierzyc, ze w tym g... pracuja ludzie, ktorzy tak jak ja sa Polakami!
Gienek / .* / 2003-11-05 10:24
ZUS do Trybunału, ale nie polskiego. Do Strassburga!Jak można oszukiwać własny naród !
Bartek / .* / 2003-10-09 00:06
To skandal na światową skalę , przecież fundusze emerytalne wcale tych obligacji nie muszą przyjmować i jak to sobie rząd wyobraża , przecie za para lat te obligacje mogą zostać spłacone ale tego nie może zagwarantować nikt ?A fundusze emerytalne to nie górnicy jak zabraknie szmalu to następne pokolenia będą pracować na długi dla korporacji. Dla takiego funduszu bankructwo jakiegoś tam kraju chyba w europie to ni to dobrze ni to źle biorą prawników , wytaczają procesy a Polacy będą się przez następne ileś tam lat zastanawiać co się stało i po prostu spłacać długi , jak podpisuje się umowy to trzeba się ich trzymać , czasy frajerskich fartów sie kończą , Polsce jóż nikt długów umarzać nie będzie , nie będzie zlituj się tylko maće płacić i g to nas obchodzi . Mam nadzieje , że mądre głowy zdają sobie sprawę , że nie moożna w nieskończoność żyć na kreche .Obligacjami opłacać wszystko , może jeszcze emerytom zacznom obligacjami wypłacać , albo nadrukować obligacji w (dużo inaczej) i nazwać je pieniędzmi , i znowu bułka za 10000
Wzy / .* / 2003-10-08 22:02
Tak , rzeczywiście niedługo wszelkie obligacje i inne papiery wertościowe tego rządu (skarbu Państwa) bedzie można w "buty wsadzić". wieć do OFE zamiast gotówki przekazuje się owe papiery bez pokrycia.Dobrze, że jest jaszcze trzeci filar...
leonidas / .* / 2003-10-09 19:15
Winszuję dobrego samopoczucia.Właśnie ostatnio miałem okazję przekonać się jak bardzo mozna liczyć na trzeci filar.Oszczędzam 6.5 roku w CU*.Zaczynałem od sładki ~1000 PLN rocznie .W tym roku , w wyniku kolejnych indeksacji płacę ponad 2000 PLN.Ponieważ w ostatnim czasie moja sytuacja finansowa pogorszyła się znacznie zacząłem rozpatrywać likwidację ubezpieczenia i zainwestowania uzyskanych środków w inny ,korzystniejszy sposób.Gdy zasięgnąłem informacji,ile mam zgromadzonych środków,okazało się że chcąc zlikwidować polisę stracę ponad 30% zgromadzonej kwoty.Nasuwa się zatem pytanie gdzie jest zysk z inwestycji którą wmoim imieniu zarządzał fundusz?Dotego jeszcze okazało się,że Jaśnie Oświecony Belka ,opodatkował moją przyszłość ,o czym napewno przez roztagnienie ,ubeazpieczyciel zapomniał mnie poinformować.Nie zapomniał natomiast przekazać tej informacji jako poufnej agentom zawierającym umowy z klientami.Latwo wyciągnąć z tego wniosek, że "frajerstwu" wiedza ta się nie należy.Ono dowie się o tym w momencie,gdy na przykład będą chcieli zlikwidować polisę.Na razie rzeczywistość jest taka ,że następuje wypłata konkretnej kwoty w momencie śmierci , ale w kontekście popraienia sobie bytu na emeryturze nie jest to jakby interesujące. życzę dalszej głębokiej wiary w tzw trzeci filar ,pozdrawiam.
Jurek / .* / 2003-11-25 08:46
i dobrze że się nazywasz '' Frajerstwem'' skoro nie widzisz różnicy pomiędzy ubezpieczeniem a inwestycją
ela / .* / 2003-11-20 07:08
Słusznie mówisz agenci nie o wszystkim informują radzę skontaktować się z doradcą OVB ALLFINANZ my doradzamy jak to się robi żeby nie stracić.Co wybrać obiektywnie według potrzeb klienta.
ela / .* / 2003-10-22 18:42
leonidasie podpisując umowę trzeba było ją przeczytać -gdyż Twoja umowa była umową ubezpieczenia na życie , a nie planem emerytalnym - umową z której korzyści mają spadkobiercy(uposażeni) a klient tylko w przypadku NNW jeśli taką ochronę sobie dokupi - niestety za ochronę zycia trzeba płacić!!! Trrzeba była wybrać kogoś kto proponuje umowy emerytalne!!!
Adam Podgajny / .* / 2003-10-16 13:15
Sprawa frustracji związanej z wypłacanymi wartościami wykupu z likwidowanych polis dotyczy wielu osób. Osobiście gratuluję, że nie musiał Pan korzystać z polisy. Zapewne wówczas Pan lub Pańska rodzina mieliby nieco inne zdanie do kwestii ubezpieczeń. W tym momencie rodzi się pytanie: w jakim celu wykupił Pan polisę. Dziwnym trafem takich dylematów nie mają właściciele samochodów ubezpieczając je na tzw. auto casco. Przede wszystkim ta wiedza jest Panu potrzebna. I optymizm rzecz jasna.Adam PodgajnyBorven Financial ServicesWarszawa
Piotr Kuncewicz / .* / 2003-10-11 00:11
nie mieszajmy tematów , drugi filar zaraz po pierwszym mozna było pogrzebać już 2 lata temu przy pomysłach rządu abe te środki na "coś" skonsumować i zgodnie z prawem zagrabic je ponownie. Trzeci filar jest dziś rzeczywiście jedynym wyjściem. Pierwsza rzecz: mozna lokować różnie swoje środki byle systematycznie i koniecznie do emerytury!!! Bank itp. często zawodzą bo te środki kuszą, towarzystwa ubezpieczeniowe to jedno z wyjść , jak potwierdza kilkadziesiąt (i dłużej) lat kapitalizmu w krajach rozwiniętych większość emerytur jest wypłacana z firm ubezpieczeniowych i funduszy emerytalnych (np. USA 80 %). Polisy 3-filarowe specjalnie tak są skonstruowane , aby kumulować koszty w kilku pierwszych latach (np. w Amplico-AIG które reprezentuję jest to 6-letni okres) , pokrywa to odpowiedzialność i większe ryzyko wypłat świadczeń z tyt. zgonów w pierwszych latach. Klient za koszty lat pierwszych jest wynagradzany w latach kolejnych , aż do końca programu i rozliczenie dostaje z nawiązką. Rezygnacja w pierwszych kilku latach od kilkudziesieciu lat w każdym kraju w takich polisach jest stratą, po to ażeby klient szukał gdzie indziej oszczędności , a polisa ma doczekać emerytury. Jakby klient mógł to zawsze i łatwo wybrac z zyskiem - TO NIE BĘDZIE EMERYTURY ! . Odnośnie oferty CU mam swoje zdanie ...... Ludzie kupują ich polisy gdyż nie czytają warunków ogólnych i nie pytają o szczegóły, a tam np. koszty są przez cały okres polisy - alokacja 90% w standardzie - Uniwersalne Plus , a poza tym ........ Drodzy Państwo agenci to grupa osób "pochodzących z wielu zawodów" Ekonomista, finasista, doradca w tym zawodzie to 1-2 osoby na 100, reszta papuguje co usłyszą na szkoleniach i w połączeniu z "głuchym telefonem" efekt jest tragiczny głównie w późniejszych skutkach finansowych. Rzyczę wszystkim dobrych doradców wśród agentów, a klientom więcej wiary w 3 filar, bo porównywanie "fiatów" z "mercedesami" i pakowanie ich do jednego wora jest bezcelowe - różnice w ofertach i doradcach sa porarzające !
tomek / .* / 2003-11-20 16:51
Agenci biora 50% prowizji w pierwszym roku skladki, w nastepnych mniej, ale biora. A marmury i inne koszty? W zamian nie ma zadnej wartosci dodanej w porownaniu np. z supermarketem funduszy inwestycyjnych mbank, gdzie wystepuje jedynie oplata za zarzadznie ok. 1.5%. Nie dajmy sie wiec nabierac.
Krystyna / .* / 2003-10-16 10:22
Profesjonalny doradco Z AIG , musisz poduczyć się ortografii , bo już Twoja pisownia świadczy , że również papugujesz to , co usłyszałeś na szkoleniach.A na marginesie dodam , że mam właśnie od 7 lat szykanowaną przez Ciebie polisę PLUS w Commercial Union i dziękuję za dobrodziejstwo indeksacji , bo przez to polisa nie traci na wartości i co ważne - jest bezterminowa !Za to polisy w Amplico AIG dopiero od niedawna są indeksowane i niestety,trzeba deklarować okres wielu lat np.20, po którym można wypłacić swoje pieniądze.
Adam / .* / 2003-10-13 10:55
Panie Piotrze, ma Pan zupełną rację... Ludzie nie zdają sobie sprawy z tego, że opierając swoją przyszłą emeryturę na możliwościach ZUS'u skazują się bądź na bieganie po śmietnikach i wyścigach ze szczurami do bułki, bądź na bardziej drastyczne posunięcia... Mam natomiast dwie uwagi... Życzyć, nie rzyczyć oraz poraŻające, nie porarzające...
Andrzej / .* / 2003-10-08 21:53
niech pracodawca rozdziela składki i nie będzie kłopotu
fasola / .* / 2003-10-08 10:07
moze my tak podatkow niebedziemy przekazywac
akmainz / .* / 2003-10-08 20:33
albo wręcz składek ZUS-owi, co?
Monika / .* / 2003-10-20 13:36
i to jest to.Jeżeli wszyscy zastrajkujemy i przestaniemy płacić składki na ZUS to może wtedy ktoś pomyśli o tych,których nie stać na opłacanie tak dużych składek

Najnowsze wpisy