Forum Forum ubezpieczeńNa życie

Kierownik Grupy w COMERCIAL UNION czy w WIELKOPOLSKIM DOMU FINANSOWYM

Kierownik Grupy w COMERCIAL UNION czy w WIELKOPOLSKIM DOMU FINANSOWYM

dudoleq / 2009-04-24 16:33
Witam.
Dostałem dwie oferty pracy.
W obu miałbym być kierownikiem grupy sprzedażowej.
Mieszkam w Częstochowie i jest tu duży oddział Comercial Union. Byłbym jednym z wielu kierowników grupy.
Natomiast jeśli chodzi o Wielkopolski Dom FInansowy - nie ma w moim mieście żadnego oddziału/ filii.
Moim zdadaniem miałoby być zbudowanie zespołu dobrze sprzedających doradców. Jeśli by mi się udało dostałembym budżet i miałbym zorganizować lokalny oddział firmy.
Niewątpliwie ryzyko większe niż w przypadku pracy w CU.
W CU zaproponowali mi 4000 tys podstawy. Jednak nie wiem jak ta podstawa wygląda. Domyślam się, że płatna przez pierwszy rok pod warunkiem realiacji planów.
W WDF zaporponowano mi mniejszą podstawę i to tylko przez pół roku.
W cu musiałbym sprzedawać ubezpieczenia.
W WDF nie wiem dokładnie co, chyba głównie ubezpieczenia, chociaż kredyty/leasingi itp. również ( a to moja branża - w ubezpieczeniach byłbym zupełnie świerzy).
Mam doświadczenie doradcy finansowego w banku. Zajmowałęm się hipotekami i klientami zamożnymi. Mam naturalne zdolności przywódcze i dużą chęć kierowania grupą ludzi (naturalny tor rozwoju dla mnie).
Jednak również dokładnie jutro (w sobotę) się żenię a za parę misięcy będę również miał dziecko.
Bardzo ważne jest dla mnie aby moja rodzina mogła czuć się bezpiecznie.
Jako że ryzyko poniesienia porażki w CU wydaje mi się mniejsze,(Podkreślam "wydaje mi się"! nie mam pojęcia jak wygląda praca w ubezpieczeniach) skłaniam się bardziej ku CU, natomiast zdecydowanie bardziej wolałbym pracować (na podstawie dotychczasowych moich skromnych informacji) w WDF.
Znam dobrze lokalny rynek pośredników finansowych (nie ubezpieczeniowych) mam parę kontaktów na zasadzie fajnych źródeł klientów.
Co zrobilibyście na moim miejscu?


Będę wdzięczny za opinie.
Pozdrawiam
Piotr Dudek
Wyświetlaj:
zsc1 / 83.26.79.* / 2009-05-30 15:25
Panie Piotrze ,przede wszystkim należy poprawić nazwę firmy prawidłowa to Commercial Union
lezdrub / 79.185.111.* / 2009-05-31 17:01
zcs1. Teraz poprawna to; Aviva CU.
any / 2009-06-01 09:59 / portfel / Bywalec forum
W chwili, kiedy to pisałeś to jeszcze Commercial Union grupa AVIVA.
Od dzisiaj (01.06.2009) przedstawiamy się jako AVIVA Commercial Union.
Ale miło, że pamiętałeś.
stanisław 1968 / 79.188.74.* / 2009-05-15 23:40
Na pewno nie poszedł bym do CU jak chcesz robic cos co naprawde bedzie satysfakcynujace to nie biuez sie za CU .To co oni sprzedaja to jest masakra .Pracuje w branzy od 98 roku otarłemk sie tez o CU i nigdy wiecej niebieskich smerfów
lezdrub / 79.185.77.* / 2009-06-06 01:06
Any, to u was w Aviva faceci co nie mają zielonego pojęcia o produktach ubezpieczeniowych oferowane sa stanowiska kierownika grupy, tak jak pisze wyżej dudoleq.

To ja sie pytam jaką wiedze mają z produktów ubezpieczeniowych ci co będą pod jego kierownictwem.

Oj, to rozczarownych klientów bedzie masa.
Biorąc pod uwagę wpisy niezadowolonych klientów na tym forum Twoja firma jest liderem.
Jezeli nie wierzysz to policz.
any / 2009-06-06 10:26 / portfel / Bywalec forum
Józiu na pewno mają większe pojęcie niż Ty o gramatyce.
Spójrz najpierw na siebie - nieuk nie znający zasad mowy ojczystej, podający liczby jak mu wygodnie, a jakoś funkcjonuje (?) na tym rynku - normalnie zgroza. O umiejętność czytania nawet nie pytam, ale per analogiam przypuszczam, że podobnie jak z pisaniem.

Sami Józefie jesteście ilustracją tezy, którą negujecie...

Oj, to rozczarownych klientów bedzie masa.

A to z autopsji piszesz?

A co do ilości wpisów - Aviva Życie ma najwięcej polis indywidualnych w tym kraju, prawdopodobieństwo trafienia się niezadowolonego klienta jest proporcjonalne do ilości klientów, szkoda że tego nie chcesz widzieć. Bo po raz kolejny robisz z siebie błazna.
lezdrub / 79.185.86.* / 2009-06-06 10:57
Tak any w OFE też Aviva ma najwiecej klientów i też największe straty na kapitale.
To już wiesz ilu klientów waszej firmy jest zawiedzionych.(2,9 mln)

Czyżbym eme zle podal liczby???

A po Nowej Perspektywie z Kosztami Obslugi siegającymi do 90% wplaty przez pierwsze 2 lata będzie masa zawiedzinych, bo niby z czego taki klient mialby być zadowolony.
Z tego, że jest dawcą kapitalu dla nieetycznych agentów????
Ja sobie nie wyobrazam jak można klientowi zaproponoać taki luksus z takimi kosztami.

Z produktów ubezpieczeniowych, które ja daję klientowi zawiedzionych nie ma.
Na gramatykę też mi jeszcze żaden klient nie zwrócil uwagi abym mial jakieś braki.

Takie produkty mogą sprzedawać tylko agenci, którzy nie szanują pieniędzy klienta.
Lech3 / 2009-04-24 17:31 / Bywalec forum
Na początek !
O czym my mówimy ? etat ? czy Dz.Gosp?
Co to jest WDF ? - jaka to firma , jakie zasady współpracy , jakie zasady wynagradzania ? , plany itd ?
dudoleq / 2009-04-24 19:20
w obu firmach dz. gosp.
wielkopolski dom finansowy.
Firma doradztwa finansowego. z tego co wiem to preferuja PRAWDZIWE doradztwo - tak, aby klienci naprawdę zostawali z firmą na długo.
zasady wynagradzania proste = podstawa uzalezniona od wykonania planu, prowizja + nadprowizja + premia.
jak wszędzie.
Lech3 / 2009-04-24 19:33 / Bywalec forum
Hmmm , najczęściej takie "PRAWDZIWE" znaczy "wdeptywane"
Priorytet ?
- sprzedaż , za wszelką cenę , aby dziś !
A jutro ?
A jutro nas tu nie będzie :)
Nie znam firmy i przepraszam , jak się mylę . Ale takie mam paskudne doświadczenia :(
Weź to więc pod rozwagę !
Aby za kilka lat mieć przyjaciół w postaci klientów i aby nie trzeba było zmieniać miejsca zamieszkania :)
Pozdrawiam :)
Artwork1 / 2009-04-24 20:43 / portfel
Hehehehe - Przepraszam,
ale Lech ma racje, ja poszedlbym do CU
dudoleq / 2009-04-24 21:09
a jakie masz doświadczenie, że tak mówisz.
Już myślałem żeby iść do CU, ale też naczytałem się dzisiaj dużo b. negatywnych opinii na temat tej firmy.
Mam naprawdę twardy orzech do zgryzienia.
Proszę o radę DOŚWIADCZONE osoby. Rady oparte na konkretach, bo info typu "jest źle bo jest kiepsko" naprawdę są bezwartościowe.
Pozdrawiam
Artwork1 / 2009-04-24 23:24 / portfel
?- a jakiej Ty rady szukasz? Przeciez nikt Ci nie powie jasno idz tam bo.....

Bylem w CU. maja doskonałe szkolenia. Firma ma renome. A co najwazniejsze zaufanie klienta. Jest ceniona na rynku i ma dobre produkty. Do tego jest rozwojowa. Jesli chodzi o traktowanie ludzi to roznie bywa ale nie jest zle. Poza tym o awans nie trudno. Przez to ze jest to DUZA firma nie bedzie brakowac i tych negatywnych i tych skrajnie pozytywanych opinii. Rynek ubezpieczen jest trudnym rynkiem i cale szczescie ze masz mozliwosc wybrania CU a nie innego jakiegos niszowego ubezpieczyciela. Nie jest latwo o klienta ktory pamieta czasy lat 90 kiedy to polisy nie uwzględniały wskaźnika indeksacji ( inflacji ) Jako " menago " zastanawia mnie tez czy bedziesz miec w swoim portfelu tylko dział 1 ubezpieczen czy moze i 2 odrazu z tego co wiem to pierwszy. Poza tym OFE cu teraz polecialo na "leb " strasznie ;/ wiec bedzie ciezko o klienta.

Twoja sytuacja osobista wymaga stabilizacji, a ani CU ( bo nie masz doswiadczenia ) ani WDF ktora nie wydaje sie byc firma o ugruntowanych korzeniach tego nie gwarantuje. Na deser przypominam ze sam nie wiesz co to bedzie dokladnie w WDF wiec moze warto sie zainteresowac ???

na dowidzenia- ROB TO W CZYM CZYJESZ SIE PEWNIEJ.
stanisław 1968 / 79.188.74.* / 2009-05-15 23:42
Rany boskie ale ci mózg wyprali w CU żal czytac to co piszesz.
Artwork1 / 2009-05-16 08:49 / portfel
Dziękuje :) i Pozdrawiamy mi Ciebie też żal- bo nic nie umiesz napisać.

Najnowsze wpisy