Forum Forum nieruchomościOferty

Drgnęło na rynku nieruchomości. Na razie w internecie

Drgnęło na rynku nieruchomości. Na razie w internecie

Wyświetlaj:
Quada / 2010-01-10 12:29
przeznacza się nadwyżki gotówki. Kredyt to już dylemat ?
rabin / 2009-05-27 18:59 / Bywalec forum

Jako analityk finansowy widzę wiele słabości w rozumowaniu komentatorów. Obecnie trwa
krótka korekta, która już w drugiej połowie roku spowoduje znaczące wzrosty cen mieszkań

tak tak ,kupowac szybko ,bo po wyborach do PE bedzie drozej buuuhhhhaah
Open finace dewelopment suport / 83.29.126.* / 2009-05-25 21:22
Jako analityk finansowy widzę wiele słabości w rozumowaniu komentatorów. Obecnie trwa krótka korekta, która już w drugiej połowie roku spowoduje znaczące wzrosty cen mieszkań. Osobiście prognozuję następujące średnie ceny mieszkań: Warszawa 12-15 tys/m Kraków: 11-14 tys/m, Poznań ok. 10 tys/m. Oczywiście mówimy o mieszkaniach w słabej lokalizacji. W dobrych lokalizacjach ceny mogą sięgać w Warszawie 30-40 tys/m. Wszystkie ceny podane w Euro. Banki zaczną masowo rozdawać kredyty. Nawet rencista z rentą 900 zł uzyska kredyt na milion złotych. Kredyt na 200 lat. Pierwsze 100 lat gratis.
Sylvi91 / 86.40.249.* / 2009-03-05 17:38
Witam.

Najlepszym wyjsciem z kryzysu, bylyby doplaty do mieszkan dla mlodych malzenstw.(na 90 procent wartosci)
Developerzy byliby zadowoleni.
Skad wziasc pieniadze na doplaty?
Otoz NBP moglby poprostu dodrukowac banknotow na ten cel.
Taka sterowana inflacja kozystnie wplynelaby na rozwoj gospodarki.
W obecnych czasach kiedy mamy plastikowe karty i wirtualne pieniadze na koncie moznaby sie obejsc
z dodrukiem banknotow.
NBP tylko dopisywalby kolejne zera na koncie developerow.

Uwazam ze to najszybsza droga stymulacji gospodarki i wyjscia z kryzysu.


Kiedys papiez Jan Pawel 2 dal pieniadze na obalenie komunizmu dlatego zaistniala inflacja.
Pozbyto sie jej wprowadzajac reforme walutowa.Dzis jestesmy w podobnej sytuacji (przed wprowadzeniem euro).
Nalezy ten czas dobrze wykozystac.
Doplaty do rent i emerytur, do transferow pilkarskich i inne
P.S. Miasto Lodz jest Arka Noego dla polskiego przemyslu.Polski zloty (po angielsku GOLD)
jest Swietym Grallem dzisiejszej Europy.
posrednicyPL / 83.24.39.* / 2009-03-02 23:42
Brednie do do kwadratu !!! P O S R E D N I C Y . P L
frazy zapytań ,,,"kupił bym wieś , tylko pieniądze gdzieś"
Rynek MARTWY !!!
Krakowiaczek jeden... / 195.205.243.* / 2009-02-24 16:45
w styczniu 2008r sprzedałem mieszkanie za ok 8000zł/m2 (czyli ok. 3600CHF/m2)
teraz kupuję za niecałe 5000zł/m2 (niestety standard deweloperski, więc trzeba urządzić)(~1600CHF/m2)

Czy ceny nie spadły ponad dwukrotnie? Poza tym zauważcie - wszyscy trąbią, że musi jeszcze spaść (najlepiej 100%). Jak wszyscy trąbili, że dojdziemy w Himalaje zaczęło spadać...

Pozdrawiam
Polonista / 62.87.148.* / 2009-02-24 19:23
Jesteś pracownikiem biura nieruchomości lub dewelopera, Na kilometr widać, że piszesz w określonym celu. Wstydź się swojej polszczyzny !!!

Polonista
Krakowiaczek jeden... / 89.108.225.* / 2009-02-25 17:08
Dopiero teraz Polonisto zauważyłem, że jesteś również Znawcą rynku i czekasz na okazje...
Przepraszam, że wtrąciłem się w dyskusję. A może sprzedać Ci mieszkanko przy rynku, z ogródkiem, garażem - cena okazyjna 1000zł/m2?
Krakowiaczek jeden... / 89.108.225.* / 2009-02-25 17:02
Na szczęście nie jestem ani pracownikiem biura nieruchomości ani dewelopera (na szczęście, bo w najbliższym roku będzie mało transakcji i wielu pośredników i deweloperów niestety zbankrutuje...). Ceny niektórych mieszkań pewnie spadną (tych z licytacji lub tych, których sprzedający są zmuszeni do sprzedaży), ale o ile 'spadnie rynek mieszkań' to nie wiem, nie mam szklanej kuli - za to pewnie Ty masz, Polonisto, chociaż wybrakowaną...
PS. Polonisto, trochę matematyki nie zaszkodzi, a i polskiego chyba również
Nie wstydzę się swojej polszczyzny, jeśli chodzi Ci o słowo trąbić - http://www.sjp.pl/co/tr%B1bi%E6 - trzeba iść z postępem...
Znawca rynku / 62.87.148.* / 2009-02-23 19:27
Jestem emerytem, mam dużo czasu i dlatego kilka razy dziennie odwiedzam strony internetowe z nieruchomościami. Czego szukam ? Otóż czekam, aż ceny nieruchomości wrócą do polskich realiów. Jak dotychczas groźną dla Polaków bańkę cenową "nadmuchali" wspólnie - pazerni developerzy (najczęściej zagraniczni) oraz biura nieruchomości. Biura nieruchomości łudzą właścicieli mieszkań i domów wysokimi zyskami (zawyżonymi zazwyczaj o ponad 50%), a tak naprawdę to mają na względzie wyłącznie własny interes, który wynosi nawet 6% wartości sprzedanej nieruchomości. Oferowane ceny nieruchomości zostały nawet podwyższone w wyniku opublikowania tego artykułu na portalu Money.pl. Oferowane ceny nieruchomości w Polsce są wyższe niż w Niemczech,Wielkiej Brytanii i na Florydzie (USA) , a to już jest skandal.
Jestem przekonany, że większość internautów odwiedzających strony z nieruchomościami myśli podobnie jak ja i będzie czekać tak długo, aż ceny osiągną realny poziom. Już nikt nie powinien popełnić błędów setek tysięcy Polaków, którzy zadłużali się bez opamiętania, aby zadowolić pazernych uczestników GRY na rynku nieruchomości.
Szkoda, że tak oczywistych WNIOSKÓW wynikających z powyższego artykułu nie są w stanie zrozumieć pośrednicy w obrocie nieruchomościami.
tojfel / 83.31.116.* / 2009-02-22 18:51
najbardziej rozbrajające jest ostatnie zdanie "Ekspert portalu Oferty.net przyznaje, że sytuację rozładować może jedynie poprawa na rynku kredytów. - Wszystko teraz w rękach banków - podkreśla." No tak, ceny są w końcu jak najbardziej adekwatne do zarobków Polaków. Cynizm tych wszystkich szpecjalistów od nieruchomości nie mieści się już w żadnych granicach przyzwoitości.
ave2 / 2010-01-17 01:31
Przeczytałem ,że banki skrzyzowały miecze finasowe miedzy soba . To znaczy , że są już zdesperowane , z korzyścia dla klienta. Cóż Nowy Rok i diametralnie zmieniło się nastawienie do klienta. Jednak po takim kryzysie , na pewno inaczej będą zachowywać się potencjalni klienci.
newconcept@onet.eu / 213.158.196.* / 2009-02-21 06:07
chyba jednak drgnęło - i nie myslę tu o mieszkaniówce ... mam kilka nieruchomości na sprzedaż i jak do tej pory średnio dzwonił 1 telefon dziennie i było jedno oglądanie w tygodniu to teraz mam do 5-ciu telefonów a z ludźmi na oglądanie to się nawet nie umawiam tylko podaję adres i oglądają sami; nawet już jakaś umowa przedwstępna się trafiła ... chyba jednak popyt jest nadal i ludzie pieniądze jakieś mają - widać po brykach jakimi podjeżdżają ...
fghj / 70.52.168.* / 2009-02-22 04:23
Drgnelo ale u mnie w spodniach,ogladac to sobie mozna do woli ale do konkretnej transakcji to daleka droga.Bryki o niczym nie swiadcza w dzisiejszych czasach,ceny uzywek sa niskie w porownaniu z idiotycznymi cenami mieszkan.Glupi i naiwny zaplaci cene wywolawcza.
newconcept@onet.eu / 213.158.196.* / 2009-02-26 19:42
Cieszę się, że Ci drgęło w spodniach - to swiadczy o postępach farmakologii; co do drgnięcia - umowa przedwstępna zmieniła się w notarialną .... i wynajęliśmy powierzchnie magazynowo-warsztatową, którą chcieliśmy najpierw sprzedać ... tak więc - więcej niż drgnęło (a to tylko jeden tydzień)- są okazje i ja też z nich korzystam bo sam też kupiłem działkę na którą polowałem od 3 lat!!! za mniej niż kiedyś chciałem dać!!! pozdrawiam
Xenobi / 79.188.168.* / 2009-02-20 09:08
Uwielbiam czytać komentarze w tym portalu! Oddają niemal dokładnie stan faktyczny. Czytanie większości artykułów to strata czasu. Mam nadzieję, że nie zaczną filtrować Waszych komentarzy bo to byłaby prawdziwa strata!
Baronek / 78.8.138.* / 2009-02-20 15:42
dokładnie, oddajesz esencje tych wszystkich portali.
Zawsze czytam tylko komentarze :)
gh100 / 199.67.203.* / 2009-02-20 08:50
Wyjątkowo bzdurny artykuł.
Kompletnie pomylone wnioski. Za grosz zastanowienia...ehh..
ciekawy / 2009-02-19 14:30
mega manipulacja - wystarczy wejsc na google trends i zobaczyc sobie wykres kilkuletni - co roku sytuacja wyglada niemal identycznie - w okresie przedswiatecznym jest dolek i nagly skok w gore w ostatnich dniach roku po świetach
myslicielek / 82.160.48.* / 2009-02-19 08:50
Być może ostatnie gorsze developerów wpłyneły na tak fajtazyjne treści artykułu - ALE TO DOBRZE bo to znaczy że skoro już nie boją sie takich bajek opowiadać to świadczy o tym że trend jest PEWNY - LECI NA DÓŁ i BĘDZIE jescze TANIEJ O WIELE TANIEJ
jurek.olsztyn / 79.190.136.* / 2009-02-19 08:07
zdecydowanie kupię nowe mieszkanie 45-55 m2 w Warszawie z miejscem garażowym, nie dalej jak pół godz. od centrum i lotniska. Cena do 6500/ m2
residenzpalast / 83.5.165.* / 2009-02-23 12:27
przejdz sie na Bemowo, Ochote, Jelonki, Wole...DO WYBORU DO KOLORU..czy to mial byc z Twojej strony taki " yntelektualny zarcik"?? :-)
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy