Forum Forum emerytalneInne

Emerytury pomostowe zagrożone

Emerytury pomostowe zagrożone

Money.pl / 2008-08-01 10:18
Komentarze do wiadomości: Emerytury pomostowe zagrożone.
Wyświetlaj:
Bodek2 / 2008-08-01 10:35 / Bywalec forum
.
Jak można było kobiecie z PSLu powierzyć taki resort...
.
Pilsener / 2008-08-01 10:18 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Nie rozumiem tego kraju - kiedy Niemcy ogłosili ultimatum, to "nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę". A kiedy banda smoluchów idzie z kilofami pod sejm, to zamiast im pokazać gdzie ich miejsce w społeczeństwie i że nie będą pasożytować na narodzie rząd robi w majty na sam ich widok - czy Ci ludzie nie mają za grosz honoru ani odwagi? Po co w ogóle z nimi rozmawiają? Związki zawodowe niech rozmawiają ze swoimi pracodawcami, tam jest ich miejsce.

Zlikwidować pojęcie "wcześniejsze emerytury" i wprowadzić prosty system - im wcześniejsza emerytura, tym niższa. Dlaczego ja mam się dzielić swoją emeryturą z górnikami i rolnikami oraz dopłacać jeszcze do tego z podatków? Górnik sobie pójdzie na emeryturę po 20 latach a ja w wieku 65 lat przejdę na emeryturę i g.. dostanę - statystycznie pożyje jeszcze 10 lat - a ile osób na rentach lub wcześniejszych emeryturach pracuje? Chory kraj.
molka / 88.156.96.* / 2008-08-01 22:47
sluchaj ty jestes sam smoluch ,z wiochy zarosnietej pokszwami Gnoju wez sie do roboty to nie bedziesz plakal A od gornikow wara bo ci pysk wykrzywi
śmieszno i durno / 83.23.158.* / 2008-08-01 19:46
A ja już swoje 40 lat odpracowałem, + 21 lat w warunkach szczególnych, i proponuje mi się pomostówkę durnowatą, zamiast pełnej emerytury. Co to za kraj gdzie dzieli się ludzi według daty urodzenie, przed 1948r. i ludzi urodzonych między 1949r. a 1968r. Zapomnieli ... że to były lata wzrostu i dzieci rodziły się na potęgę, 200 000 mieszkań rocznie oddawano do dyspozycji ludzi, budowano zakłady pracy, Stocznie, PKP, Cementownie, Huty, Cukrownie, Zakłady Zbrojeniowe itd.... a co dziś ma emeryt z tego? Sprzedano majątek który myśmy wybudowali i płacili na niego. Sprzedano go za bezcen jak na bazarze jak jaja - dużo -tania- szybko i byle jak. Teraz tworzą 40% rezerwę emerytalną z prywatyzacji, durnie - jak już majątku tyle co kot napłakał. Każdy pracujący wpłacił do ZUS 46% miesięcnych swoich zarobków, średnio na jednego wynosi to ponad 390 000 zł. Tyle powinno być w kasie ZUS od jednego pracującego.
Co z pieniędzmi tych co niedoczekali emerytury? Co z pieniędzmi tych co wzięli tylko dwie albo trzy emerytury i zdechli z tego dobrobytu za 567zł/ miesiąc. Suchocka z Solidarnością okradła emerytów z połowy należności - i jest cicho, bo to prawicowce zrobili, ale jak by to zrobiła lweica, to mordę by darli do dziś wszyscy, tak jak w latach 1980 -tych, gdzie kaszanka podrożała o 3 zł, to żądano 800zł dodatku drożyźnianego....To co że zasada jest : - "PRAWO NIE DZIAŁA WSTECZ" - Polskie rządy mają to w d...... i żerują tylko na emerytach, budują pałace ZUS w Warszawce i innych miastach, marmury srury, nowe meble co roku, nowy sprzęt komputerowy, przekęty z oprogramowaniem, i wiele wiele marnotrawionego grosza, na szkolenia w RPA, Bachamach itd..... Za wszystko płaci emeryt ten dzisiejszy i ten jutrzejszy.... Niestety wszyscy kiedyś będą emerytami..... ale dla tych rządzących życzę takich samych sk...... jak oni sami w dbaniu o własnych ojców , matki i innych ludzi...co pracowali na dobro wszystkich,,, bo taki był system.
juras103 / 83.4.191.* / 2008-08-04 19:02
Zgoda w 100% !!!!!
Bodek2 / 2008-08-01 10:33 / Bywalec forum
.
100% zgody.
i 0% możliwości zmiany tego stanu.

Komisja powinna być czterostronna - ciekawe, czy taki związkowiec równie łatwo spojrzałby mi w oczy i powiedział, że mam dawać, dawać, dawać, bo się ktoś rozleniwił... on może tak.
Ale taka minister... może chociaż musiałby się z tego wyspowiadać, że zabiera pracującym i zaradnym, żeby dać leniom i obibokom...

Pozdrawiam

Najnowsze wpisy