Forum Forum ubezpieczeńNa życie

Ubezpieczenie na życie a przeniesienie kredytu hipotecznego

Ubezpieczenie na życie a przeniesienie kredytu hipotecznego

esdeer / 83.168.70.* / 2008-06-04 22:04
WItam i proszę o poradę.

Bank w którym wziąłem kredyt hipoteczny życzy sobie ubezpieczenia na życie jednego z kredytobiorców i co za tym idzie - cesji praw z tego ubezpieczenia na bank (kredytodawcę). Teraz moje pytania:

- Czy umowę ubezpieczenia na życie zawiera się na konkretny okres?
- Chcę przenieść kredyt - czy w związku z tym mogę zerwać umowę ubezpieczeniową? Czy pociąga to za sobą jakieś konsekwencje, koszty?
Wyświetlaj:
mgry / 77.115.41.* / 2008-06-24 13:21
Proponuje rozwiązanie, które łączy w sobie ubezieczenie na kwotę krdytu i dodatkowo w okresie czasu przynisie zwrot wpłaconych składek.
Proszę o kontakt przedstawie ofertę
Mariusz Gryziak 507-842-674
any / 2008-06-25 22:24 / portfel / Bywalec forum
Drogi, prosty kolego, wiem, mężczyzna musi zarabiać, ale na szkoleniach w ING nie uczą młodzieży, że nie za wszelką cenę?
Czy nie uczą, ze klienta się słucha i reaguje na jego potrzeby?
I że ubezpieczenia na życie sprzedajemy face to face - w rozmowie na żywo?
I ze klient kupuje to co potrzebuje, a nie to co mu wciska sprzedawca?

A takie miałem dobre zdanie o konkurencji...

BTW - rok doświadczenia w tym zawodzie, to nawet nie jest przedszkole, to żłobek.
Więc kolego zabieraj głos w dyskusji ale nie próbuj sprzedawać...
Odpowiadaj na pytania a nie przedstawiaj oferty.

To miejsce służy wymianie poglądów, a nie sprzedaży.
Piotrcu / 2008-07-03 13:42 / Bywalec forum
any popieram cie :) kolega szuka tutaj klientów.
mgry tak jak napisał any: polise kupisz pod zabezpieczenie kredytu w formie z terminem okreslonym w polisie (okresem trwania ubezpieczenia) lub bezterminowym.Zależy co potrzebujesz.
Jezeli przeniesiesz kredyt także mozesz przeniesc prawa do polisy na nowego kredytodawce.
Rozwiązanie umowy nie ponosi za soba zadnych konsekwencji poza tym ze powinienes poinformowac kredytodawce o rozwiazaniu umowy ubezpieczenia i wygasnieciu jego praw do polisy.
any / 2008-06-05 19:04 / portfel / Bywalec forum

- Czy umowę ubezpieczenia na życie zawiera się na konkretny okres?

Tak lub nie, zależy od rodzaju umowy.

- Chcę przenieść kredyt - czy w związku z tym mogę zerwać umowę ubezpieczeniową?

Jeżeli nowy kredytodawca nie będzie wymagał ubezpieczenia na życie to tak. W większości przypadków zerwanie umowy ubezpieczenia nie niesie za sobą żadnych konsekwencji, oczywiście poza utratą ochrony.
mgry / 77.114.38.* / 2008-07-03 10:36
Drogi, prostrzy, kolego.
Widzę, że masz poważne kompleksy, no cóż.
Z kulturą też niewiele wspólnego.
A co do mojej oferty, propozycja spotkania i rozmowy przez telefon jest więcej warta niż Twoje odpowiedzi.....
A forum jest po to żeby wyrażać opinie i proponować rozwiązania . . .
a nie po to, żeby kogoś obrażać . . .
Z komplekasmi trzeba walczyć !!!
Życzę powodzenia.........
any / 2008-07-03 16:50 / portfel / Bywalec forum
Forum dyskusyjne, jak sama nazwa wskazuje służy do dyskusji. Czyli do wymiany poglądów i komentowania wyrażonych opinii
A nie do diagnostyki domniemanych cech i zaburzeń osobowości.
No cóż, jeżeli kolega poczuł się urażony moją uwagą to trudno - widać nie zrozumiałeś o co chodzi i tak na wszelki wypadek uderzyłeś na odlew.
Bywa zwłaszcza u neofity.
Wróć tedy kolego do postu otwierającego ten wątek w dyskusji, przeczytaj go uważnie i wskaż mi proszę, gdzie odpowiadasz na zadane pytania.

Z komplekasmi trzeba walczyć !!!

Zgadzam się całkowicie. I z całego serca życzę Ci powodzenia w tej walce.

Najnowsze wpisy