Forum Polityka, aktualnościKraj

Ustawa o zmianach OFE. Rostowski ujawnia szczegóły

Ustawa o zmianach OFE. Rostowski ujawnia szczegóły

Wyświetlaj:
pokrzywdzonyprzezdrani / 83.27.66.* / 2013-10-03 16:46
do Taniego Drania, ciekawe ilu ludzi myśli tak jak Ty? Moje zdanie jest takie OFE zapewniło 1. zachodnim bankierom na starcie mega zyski, kto wydał zgodę na prowizję która wynosiła na początku chyba 7,5% wpłaty (NIE WYPRACOWANEGO WZROSTU KAPITAŁU) 2. wybrańcom na giełdzie nieograniczone finansowanie zarówno prezesom spółek państwowych jak i prywatnych, co w sposób oczywisty pozostałych stawiało i dalej stawia na straconej pozycji, 3. Dużo i bardzo dużo zarabiającym (czyli elytom PRL-BIS w jakim żyjemy różnym mundurowym, urzędnikom itd) NIENARUSZALNE, DZIEDZICZONE oszczędności bo wszyscy wiedzą że system funkcjonujący obecnie się zawali. ALE o tym cichosza, niech jeszcze płacą. Ja nie godzę się na uprzywilejowanie mundurówki mam 47 lat, mój rówieśnik w WP lub POlicji jeśli dobrze się spisywał może odejść na zasłużoną emeryturę coś koło 5tys za 20 lat będzie miał 10tys (waloryzacja procentowa) ja przez 20 lat musze wpłacic w formie ZUS od przedsiębiorcy (przyjmuję średnią 1500 zł dziś 1000 ostatnia skladka 2000) 360.000PLN, ten uprzywilejowany pobierze w tym czasie przyjmując srednio tylko 6000 ok 1.500.000zł
on na reszte zycia bedzie pobieral 100000 a ja dostane (skladka od 60% sredniej która wzrosnie do 7500) i przewidywane zastąpienie mniejsze niż 30% cos około 1000zł na rękę. JA TAKIEGO UBECKIEGO PAŃSTWA które zabiera BIEDNYM ŻEBY DAĆ BOGATYM MA PO PROSTU DOSYĆ, a i takich BARDZO DROGICH drani broniących tego burdelu też niestety. POZDRAWIAM MYŚLĄCYCH PODOBNIE do MNIE.
Max Headrom / 5.173.174.* / 2013-10-03 16:25
OFE to zwykła ściema , po co komu pieniądze których nie można sobie wybrać? Balcerowicz broni siebie, ziomków i pociotków mających ciepłe stołeczki w OFE, a nie naszych pieniędzy! Przynależność do OFE powinna być w demokratycznym państwie dobrowolna ,a nie przymusowa. ZLIKWIDOWAĆ jak najszybciej złodziejskie OFE zanim rozkradną nasze pieniądze. Po zlikwidowaniu OFE, polepszy się emerytom i dług publiczny zmniejszy się przyszłym pokoleniom, a i prezesi i nieroby z OFE potracą swoje stołki i bedą musieli się wziąć za robotę. DAJCIE MOŻLIWOŚĆ DOBROWOLNOŚCI WYBORU POMIĘDZY PRYWATNYM AmberOFE ,a PAŃSTWOWYM ZUS, byśmy sami mogli zdecydować o swojej przyszłości.
rk852 / 31.182.64.* / 2013-10-04 10:09
Te pieniądze których nie możesz sobie w każdej chwili wybrać, są po to abyś miał emeryturę.
W ZUS nie ma pieniędzy. ZUS to bankrut, to dlatego mają być zawłaszczone pieniądze z OFE aby wypłacić bieżące emerytury. Pytanie z czego będzie wypłacona twoja za kilkanaście, kilkadziesiąt lat?
Observer. / 81.219.205.* / 2013-10-03 14:16
Ja już kiedyś wybrałem OFE. Nie zamierzam deklarować tego ponownie. Jeśli chciałbym przejść do ZUS, to powinienem wybrać. Jeśli zostaję, nie powinienem nic robić. Takie dezycje sieją tylko zamęt i niepotrzebne koszty (dojazdy, listy, delkaracje, papiery, kopie, urzędnicy). Po cholerę to wszystko się pytam????
Momo7 / 109.243.254.* / 2013-10-03 16:11
To po to egoisto by inni też mieli możliwość wyboru. Ci co zostali wcieleni na siłę do OFE ,a wcale tam nie chcą być. !!! Jak chcesz płacić na nierobów z OFE to płać, ale nie każmy płacić tym którzy chcą należeć tylko do ZUS bo mają do tego konstytucyjne prawo.
longin szczerbiec / 212.14.47.* / 2013-10-03 12:33
On i jego baba obłowili się po same pachy na OFE. Nic dziwnego że profesorek z taką zajadłością broni swojego i baby płatnika.
Demkrata / 89.73.150.* / 2013-10-03 09:47
D.Tusk i W. Rostowski to osoby które znoszą przymus prawny przynależenia do znienawidzonych OFE.

Co robi rząd ? Ratuje przyszłe pokolenia przed jeszcze większym zadłużeniem. Polepszy w przyszłości byt emerytów i zmniejszy dług publiczny.

Dodam również, że ZUS jest państwowy co gwarantuje w przyszłości wypłatę świadczeń, a nie jak prywatne przedsięwzięcia typu AmberGold.

Reasumując reforma emerytalna rządu D. Tuska to nie tylko reforma ale i konstytucyjne przywrócenie naszych praw -wolnego wyboru jaki się należy Wszystkim polakom, a nie "wybrańcom" urodzonym przed 1968r. oraz możliwość zadecydowania o czy nasze prywatne środki trafią pod przymusem do OFE lub po naszej decyzji tam gdzie chcemy.
guru122 / 77.253.232.* / 2013-10-03 12:08
Powinni jeszcze pociągnąć do odpowiedzialności piewców OFE z 1999r na czele z Buzkiem i Balcerem.
m54 / 79.186.69.* / 2013-10-03 11:06
Bredzisz emerycie chodzi ci tylko o twoje cztery litery tusek z rostowskim kradną 120 mld zł z OFE dzięki czemu dotrwają(z trudem) do wyborów bo bedą mogli na to konto następnę setki mld zł pożyczyć od zachodniej spekuły na cuchnacą kiełbachę wyborczą dla takich jak ty ale nic to nie da ZUS juz teraz jest bankrutem a odmowa wykupu państwowych obligacji za 120 mld zł z OFE pokazuje jasno że ten kraj jest też już bankrutem czyli mamy dwóch bankrutów co z tego wyjdzie nietrudno przewidzieć krach gospodarczy na niewyobrażalną skalę
Agitowac trzeba umieć / 89.67.102.* / 2013-10-03 10:49
Ile można zarobić jako tuba rządowa? Pytam bo mam 15 minut wolnego czasu dziennie i chętnie dorobię ale musi mi się to opłacić. Pytam zatem ile dostajesz?
lesio z gumy / 213.186.79.* / 2013-10-03 10:47
Nic dziwnego, że Rostowski z Tuskiem robią sobie w tym kraju co chcą jeśli żyją w nim takie cymbały jak ty Demkrato.
Wypisujesz takie bzdury, że własciwie nie wiem czy to prowokacja, że niestety tylko bardzo mały rozumek. Wysokość twojej emerytury będzie przez państwo tak samo gwarantowana jak wiek przejścia na emeryturę. Przesunięto go mężczyznom o 2 lata, kobietom o 7, (czyli zabrano odpowiednio 24 oraz 84 wypłaty emerytury) bo państwa ponoć na nic innego nie stać. Z wysokością twojej emerytury z ZUS będzie dokładnie tak samo. Dostaniesz 300 zł bo na więcej państwa nie będzie stać.
Problemy z OFE są tylko dwa - przymusowość oraz zbyt wysoka prowizja. Oba mozna łatwo rozwiązać. Ale Rostowskiemi i Tuskowi nie chodzi o czyjąś emeryture tylko o kasę, którą będą mogli roztrwonić przed najbliższymi wyborami, aby je ponownie wygrać.
Współczujący / 5.60.206.* / 2013-10-03 10:28
Wyrazy współczucia. Proszę,odstawić to, cokolwiek jest brane, bo mocno szkodzi... .
Tani Drań / 93.159.53.* / 2013-10-03 10:27
A jeszcze gdyby znieśli przymus należenia do ZUS to byłoby coś. Chętnie będę przekazywał 100% mojej składki do OFE.
Tani Drań / 93.159.53.* / 2013-10-03 10:25
Koszt ZUS w 2012 r. - ponad 4 mld zł. Koszt OFE w 2012 r. - 300 mln zł.

Te liczby najlepiej mówią o tym co jest lepsze i tańsze.
Lomion / 81.210.17.* / 2013-10-03 09:51
Tja... Rząd, zwiększając wydatki, sprawia że w przyszłości będziemy mieli więcej niż gdybyśmy oszczędzali. Nie wiem co brałeś, ale daje niezłego kopa...

Najnowsze wpisy