Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Wprowadzenie euro w Polsce. "Elity muszą zwiększyć zaufanie Polaków"

Wprowadzenie euro w Polsce. "Elity muszą zwiększyć zaufanie Polaków"

Wyświetlaj:
z1z2z3 / 212.69.76.* / 2014-10-03 13:15
EUR dla gospodarki jest zdecydowanie lepsze, ale wymaga odpowiedzialnych polityków, którzy nie zadłużają kraju. Tymczasem nasi kopiują Grecję w myśl zasady - "po nas choćby potop." Tylko spadek kursu PLN uratuje nas przed tarapatami w które niechybnie nas wpędzą.
grau46 / 176.115.26.* / 2014-10-06 09:02
A niby na czym polega ta "lepszość" euro?
Jedyne zagrożenie dla firm to ryzyko kursowe.
A
każdy rozsądnie myślący wie, że własna waluta jest gwarancją równowagi eksportu i importu.
Jeśli tę równowagę się zaburzy to dochodzi do sytuacji jaka mamy w Grecji - nic ten kraj nie wytwarza poza serami i usługami turystycznymi i dlatego się zadłużył.
Złotówka jest wymienialna i euro nie jest nam potrzebne. Oczywiście gospodarce Niemiec euro służy, bo oni są tak z********* zorganizowani, że są w stanie wygrać z dowolną gospodarką europejską.
1999 / 91.178.34.* / 2014-10-03 11:17
'
Jakie my mamy elity polityczne?

Elity, ktore mowia, ze zamiast zapisywac sie do dlugich kolejek do lekarzy specjalistow, powinnismy sie zapisac do psychiatry.

Elity, ktore nas obrazaja, maja zwiekszac nasze zaufanie?
1999 / 91.178.34.* / 2014-10-03 12:10
Czy ja mam ufac polskim elitom politycznym, ktore nie potrafia zorganizowac sensownego systemu zdrowotnego? W obecnym systemie jestem gorzej traktowana niz pacjent z epoki przedbismarckowskiej w XIX wieku, ktory placil tylko za leczenie. Ja musze placic za leczenie i musze placic skladke zdrowotna.

Czy ja mam ufac elitom politycznym , ktore bezkrytycznie popieraja TTIP czyli uklad o wolnym handlu UE z USA, nie mowiac o mechanizmie ISDS /wprowadzony w Polsce i pozostalych osmiu postkomunistycznych krajach Wschodniej UE, a ktory zostal obecnie zamrozony w negocjacjach unijno-amerykanskich/, ktory prowadzi do ubezwlasnowolnienia rzadu w duzym stopniu w zakresie podejmowania decyzji gospodarczo-finansowych?

Czy ja mam ufac elitom politycznym , ktore w ramach TTIP chetnie przeznacza polskie rolnictwo na pozarcie przez rolnictwo amerykanskie.


Czy ja mam ufac elitom politycznym, ktore chca sprzedawac jablka w USA czyli 'nosic drzewo do lasu', zamiast sprzeciwic sie sankcjom unijno-rosyjskim tak jak postepuja np. Czesi.
pracodawca221 / 81.29.31.* / 2014-10-07 21:04
popieram w 100% na embargo traca najwiecej bliscy sasiedzi rosji czyli my wszyscy
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
pracodawca221 / 81.29.31.* / 2014-10-07 20:58
popieram w 100% na embargo traca najwiecej bliscy sasiedzi rosji czyli my wszyscy
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
gregorypack / 83.24.213.* / 2014-10-03 07:34
Dlaczego Szwecja Dania i Wielka Brytania nie wprowadza ewro??? tylko takie kraje niewoliczej pracy jak litwa słowacja itp teraz my, żeby nas ogarnąć do końca i wykończyć Biada Narodowi Polskiemu. Obudźcie się - dookoła chciwcy z zachodu i wschodu przekupują korumpują nasze elyty np tusk, korowski palikot itppawlak tez
Rudy Lisek / 77.255.44.* / 2014-10-03 09:47
Polacy i tak już są gołodupcami, ale przysłowiowej "elicie", śni się wydymanie obywateli kraju prawiślańskiego do reszty, by stali się gołodupcami do kwadratu.

Najnowsze wpisy