Forum Forum ubezpieczeńSamochodowe

Wypowiedzenie umowy ubezpieczenia - kiedy zwrot niewykorzystanej kwoty ?

Wypowiedzenie umowy ubezpieczenia - kiedy zwrot niewykorzystanej kwoty ?

BasiaB / 193.108.177.* / 2007-07-11 14:45
Bardzo proszę o radę. W dniu 17 maja br. ubezpieczyłam samochód na kolejny rok (pakiet OC/AC/NW/Assistance), na okres od 23.05.07 do 22.05.08. Tak się złożyło, że kilka dni później (po wykupie polisy) sprzedałam auto, a nowy właściciel podpisał 25.05.07 deklarację wypowiedzenia tej umowy ubezpieczenia. Wszystkie stosowne dokumenty przesłałam natychmiast do firmy ubezpieczeniowej prosząc o wypłatę niewykorzystanej kwoty ubezpieczenia na moje konto. Dokumenty wpłyneły do tej firmy 31 maja br. a ja do dnia dzisiejszego czekam na zwrot należnych mi pieniędzy. W firmie jak dotąd nie mogę uzyskać żadnej informacji, zbywają mnie obietnicami, że się ktoś ze mną skontaktuje telefonicznie, ale ja już tracę cierpliwość, bo to za długo już trwa. A może się mylę? W jakim terminie niewykorzystana kwota z takiej polisy powinna mi być zwrócona? Byłabym wdzięczna za wszelkie pomocne uwagi w tej sprawie. Z góry wielkie dzięki ;)
agent PZU S.A. / 83.14.4.* / 2007-07-12 15:05
Witam!
Kazda firma ubezpieczeniowa ma obowiązek zwrotu składki z ubezpieczenia OC w terminie 30 dni jesli zostanie spełniony 1 podstawowy warunek:
Nowonabywca w ciągu 30 dni od datu zakupu wypowie umowe ubezpieczenia, w przeciwnym razie na zwrot skaładki nie ma co liczyć. Od daty wpłunięcia wypowiedzenia przez nowonabywcę zakład ubezpieczeń do 30 dni musi zwrócic zbywcy pojazdu składke za niewykorzystany okres.
pozdrawiam...

Najnowsze wpisy