Forum Forum prawnePracy

zasilek chorobowy a wygasniecie umowy o prace

zasilek chorobowy a wygasniecie umowy o prace

Kinia38 / 188.33.217.* / 2014-12-15 13:59
Witam, licze na Panstwa pomoc.Sprawa wyglada nastepujaco:
Obecnie przebywam na zwolnieniu lekarskim, do dnia 5 stycznia 2015r.. Z dniem 31 grudnia wygasa mi umowa o prace, prawdopodobnie nie zostanie mi przedłuzona na dalszy okres. Stad moje pytania:
- czy umowa wygasnie automatycznie mimo przebywania przeze mnie na zwolnieniu lekarskim?
- za okres od 1.01 do 05.01 zasilek zaplaci mi juz ZUS?
- czy pracodawca moze wystawic mi krzywdzaca opinie w swiadectwie pracy w zwiazku z przebywaniem przeze mnie na zwolnieniu lekarskim? ( nigdy wczesniej nie chodzilam na dluzsze zwolnienia, nie chorowalam)
- czy po 5 stycznia, jesli zostanie mi przedluzone zwolnienie lekarskie, dostarczam je juz bezposrednio do ZUS?
Nadmieniam ze w obecnym zakladzie pracy pracowalam 3 lata, wynagrodzenie wynosilo najnizsza krajowa.
Dziekuje serdecznie za odpowiedzi.
Wyświetlaj:
Kinia38 / 188.33.217.* / 2014-12-15 14:11
Dziekuje bardzo:)Nie jestem w ciazy.
szklarek / 2014-12-15 14:17
No to jasne. Dorzuce, że by mimo utraty ub. chorobowego mieć jeszcze zasiłek przy braku ciągłości ZLA- tj. przy nowym orzeczeniu lekarskim orzekającym niezdolność po 6 stycznia- jeżeli niezdolność do pracy będzie trwała bez przerwy co najmniej 30 dni i powstała po ustaniu tytułu ubezpieczenia chorobowego:

nie później niż w ciągu 14 dni od ustania tytułu ubezpieczenia chorobowego lub wypadkowego albo
nie później niż w ciągu 3 miesięcy od ustania tytułu ubezpieczenia chorobowego lub wypadkowego - w razie choroby zakaźnej, której okres wylęgania jest dłuższy niż 14 dni lub innej choroby, której objawy chorobowe ujawniają się po okresie dłuższym niż 14 dni od początku choroby (oznaczonej w zaświadczeniu lekarskim kodem literowym "E").
szklarek / 2014-12-15 14:09
Jeśli nie jest Pani w ciąży- umowa wygasa w oznaczonym terminie. Jeśli jest Pani- może podlegać ona przedłużeniu - co zależy od rodzaju obecnej umowy i 'wysokości' ciąży w dniu 31 grudnia.
Jeśli umowa wygasa- zasiłek już wypłaci ZUS. Ewentualne ZLA kontynuujące obecną niezdolność, lub orzekające nową ( pod pewnymi warunkami ) dostarcza się już do ZUS.

Świadectwo pracy nie zawiera opinii o pracowniku- zawiera konkretne informacje (jest na to Rozporządzenie). M.in. O trybie ustania stosunku pracy, o liczbie dni niezdolności do pracy

Najnowsze wpisy