Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Zawody deregulowane. Gowin przedstawi listę

Zawody deregulowane. Gowin przedstawi listę

Money.pl / 2012-03-03 09:50
Komentarze do wiadomości: Zawody deregulowane. Gowin przedstawi listę.
Wyświetlaj:
perełka135 / 91.94.246.* / 2013-05-07 01:39
Poświęciłam trochę czasu i przeczytałam prawie wszystkie posty.Duża grupa ludzi martwi się o licencję na ochroniarza.Masz licencję to się nie martw, żaden mądry przedsiębiorca nie przyjmie do ochrony lumpa z ulicy.Albo masz licencję albo masz grupę inwalidzka .Tak było dotychczas.Wyceny nieruchomości nie zrobi nikt kto się na tym nie zna tak,jak nikt nie poprowadzi wycieczki bez wiedzy historycznej itp.Rynek sam zweryfikuje się .Skończy się natomiast kumoterstwo,układy i układziki szczególnie w zawodach prawniczych,zarządców nieruchomości itp uzyskanych w czasach komunistycznych .Dostęp do pewnych zawodów będą mięli młodzi ludzie po studiach , którzy pracuja w pabach , sklepach itp zamiast w swoim zawodzie
perełka135 / 91.94.246.* / 2013-05-07 01:39
Poświęciłam trochę czasu i przeczytałam prawie wszystkie posty.Duża grupa ludzi martwi się o licencję na ochroniarza.Masz licencję to się nie martw, żaden mądry przedsiębiorca nie przyjmie do ochrony lumpa z ulicy.Albo masz licencję albo masz grupę inwalidzka .Tak było dotychczas.Wyceny nieruchomości nie zrobi nikt kto się na tym nie zna tak,jak nikt nie poprowadzi wycieczki bez wiedzy historycznej itp.Rynek sam zweryfikuje się .Skończy się natomiast kumoterstwo,układy i układziki szczególnie w zawodach prawniczych,zarządców nieruchomości itp uzyskanych w czasach komunistycznych .Dostęp do pewnych zawodów będą mięli młodzi ludzie po studiach , którzy pracuja w pabach , sklepach itp zamiast w swoim zawodzie
Szef ochrony z 40 letnim stażem. / 188.137.93.* / 2012-09-30 18:29
Czas powrócić do uregulowań jakie czyniła ustawa O Straży Przemysłowej określając stanowiska na jakich pracowało się w ochronie, począwszy od dozorcy, mł. wartownika, wartownika, st.wartownika, dowódcę warty i komendanta. Począwszy od młodszego wartownika aż do komendanta, koniecznym było odbycie przeszkolenia,kursu, zdanie egzaminów, sprawdzenie przez określone służby możliwości dopuszczenia do broni. Jako długoletni szef ochrony w jednej z największych kopalń z całą odpowiedzialnością stwierdzam że połowie ludzi zatrudnionych przez firmy ochroniarskie, posiadających licencje pracowników ochrony fizycznej ja bym tej licencji nie dał.W znacznej mierze są to ludzie którym wcale nie zależy na dobru zakładów które chronią. Predyspozycje psychiczne wielu pracowników pozostawiają wiele do życzenia. Przychodzi młodzian z licencją i uważa że wszystko potrafi, a jak dostaje broń do ręki, że mu wszystko wolno i ma władzę. Nic bardziej mylnego i niebezpiecznego.
Tęsknie do czasów kiedy pracownika przyjmowało się do służby dozorowania, obserwowało się jego zachowanie i zaangażowanie w służbie. Formowało się jego prawidłowe nawyki i szkoliło. W ten sposób pracownik zdobywał pierwsze szlify kwalifikujące go do służy wartowniczej i przyznania uprawnień. Tę drogę uważam za słuszną do budowania właściwych oddziałów ochrony w zakładach podlegających obowiązkowej ochronie. Podstawowa zasada - pracownik ochrony musi utożsamiać się z zakładem którego dobra chroni.Jestem otwarty na wymianę zdań i służenie radą.
Marhf / 87.206.206.* / 2012-09-26 22:03
Mój mąż pracuje jako konwojent. 'Uwalnianie' zawodu pracownika ochrony to po pierwsze fikcja, po drugie pomylka. Pracowac w nim mozna bez licencji przy ochronie stacjonarnej niektórych obiektów, do bardziej zaawansowanych zadań licencja jest niezbędna. Nie wyobrazam sobie, aby ktos, kto kurs owszem odbył, ale spędzał na nim czas grając w kulki na telefonie mógł miec dostęp do broni palnej, czasem nawet maszynowej i ładunku gotówki w kwocie wiekszej niż jego zarobki z dziesięciu lat.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
perełka135 / 91.94.246.* / 2013-05-07 00:41
Pozwolenie na bron to chyba inna broszka.To nie powinno miec nic wspolnego z licencja. Osoba taka powinna byc sprawdzona psychiatrycznie i przez policje.
Popieram uwolnienie zawodow , wreszcie dopuszca do nich młodych ludzi , skonczą się układy , układziki i kliki
perełka135 / 91.94.246.* / 2013-05-07 00:41
Pozwolenie na bron to chyba inna broszka.To nie powinno miec nic wspolnego z licencja. Osoba taka powinna byc sprawdzona psychiatrycznie i przez policje.
Popieram uwolnienie zawodow , wreszcie dopuszca do nich młodych ludzi , skonczą się układy , układziki i kliki
drrragggo / 31.63.188.* / 2012-09-25 17:14
bedzie wolna amerykanka zobaczymy czym to sie skonczy raczej bylo zakazac ludziom na krusie prowadzic dzialalnosc gospodarcza chyba ze automatycznie przejda na zus.
konkwista 99 / 79.163.7.* / 2012-09-25 13:36
no to teraz sie zacznie ,byle leszczowi z ulicy dadza palke ,paralizator,kajdanki,dostanie taki debil troche wladzy bez licencji a wiec bez zadnych konsekwencji,brawo panie gowin ,anarchia to panska jak widac domena.
MIKE625 / 77.253.225.* / 2012-08-09 14:23
CIESZĘ SIĘ Z TAKIEGO STANU RZECZY. PILOTOWAŁEM GRUPY 16 LAT. ZNAM 2 JEZYKI W STOPNIU DOBRYM.
W 2003 ROKU POSZEDŁEM NA KURS PILOTA POTEM NA EGZAMIN I SZOK. SZEFEM KURSU NA PILOTA WYCIECZEK JES CZŁOWIEK KTÓREGO ZNAM A NIE MA NIC WSPÓLNEGO Z TURYSTYKA.NADOMIAR ZŁEGO - DOSŁOWNIE - NAROBIŁ TYLE ZŁEGO NA RYNKU TURYSTYCZNYM ŻE PEWNIE PLECY KTÓRE SOBIE WYROBIŁ
POZWALAJĄ MU NA TAKIE DZIAŁANIA.
CO TO JEST PIT LUB TP? ZWYKŁY ZWIAZEK ZAWODOWY KTÓRY DA CI JAKIŚ PAPIER PRZYNALEŻNOŚCI BO OPŁACASZ SKŁADKI A NIC SOBĄ NIE REPREZENTUJE I NIC NIE GWARANTUJE. SZCZERZE MOWIĄC O JAKIEJ TURYSTYCE MY MÓWIMY. O SPĘDACH NA PLAŻE MIN.W BUŁGARII.O WYCIECZKACH NA KTÓRE BIURA ZBIERAJĄ PO KILKA MIESIECY.POTEM JADĄ TURYŚCI Z 50 EURO W PORTFELU? DZISIAJ MIN. GOWIN UWALNIA TE ZAWODY BO NIE MÓWIĘ O WSZYSTKICH, ALE WIEKSZOŚĆ
I TAK DOGORYWA. PAN GOWIN NIECH SIĘ PRZELECI SAMOLOTEM Z BRISTOLU,LONDYNU LUB BIRMINGHAM DO POLSKI I ZOBACZY GDZIE LUDZIE I MŁODZIEŻ POLSKA PRZEBYWA, PRACUJE I ROZMNAŻA SIĘ. W POLSCE DO PRACY PRZYJMUJĄ ALBO NA CZRNO LUB NA UMOWĘ ZLECENIE, O DZIEŁO.WIEK EMERYTALNY PODNIESIONO DO 67 ROKU ŻYCIA A PO 50-CE PRACUJĄ TYLKO EMERYCI. I DOBRZE PRZYNAJMNIEJ ZAROBIĄ NA WŁASNE EMERYTURY KTÓRE I TAK JUŻ MAJĄ.
znawca859 / 83.27.42.* / 2012-07-22 11:09
dobrze gada gowin ale od słów do czynów...
mgr inż. geodeta / 77.254.156.* / 2012-06-15 10:41
Bardzo dobry pomysł, aby uwolnić zawód m.in. geodety. Uwalniane są jednak zakresy 3, 5 i 7 które są mało istotne i niedające żadnych możliwości zarobkowania. W tym przypadku należy uwolnić zawód w całości albo wcale. Istotne są zakresy 1, 2 i 4, jeżeli nie zostaną uwolnione to deregulacja zawodu geodety nie ma najmniejszego sensu. Uprawnienia geodezyjne są przyczyną wielu patologii w tej branży, stworzyły zamknięte środowiska rodzinne. Posiadam wykształcenie wyższe kierunkowe i o wiele więcej lat praktyki niż jest wymagana do uprawnień. Zostałem jednak zmanipulowany i nie jestem w stanie udokumentować stażu pracy. Dzieje się tak gdyż głównie prywatne firmy z osobami z dyplomem nie chcą podpisywać umowy, eliminując w ten sposób przyszłą konkurencję. (Ale synkowie po trzech latach uprawnienia zdobyli, mimo że przez ten okres nosili tyczkę i jeszcze jak im się chciało), a gdzie minima do praktyk?. Chce uczciwie zdobyć uprawnienia a nie fałszować dokumenty aby te uprawnienia zdobyć. Aby przybijać pieczątkę geodety uprawnionego nie jest potrzebna praktyka i umiejętności wystarczy przysłowiowy ,,Garb”. APEL DO STUDENTÓW WALCZCIE O PEŁNE UWOLNIENIE ZAWODU GEODETY a nie zakresów śmieciowych, nie płaćcie haraczu.
perełka135 / 91.94.246.* / 2013-05-07 00:46
Dobrze piszesz popieram w pelnym tego slowa znaczeniu
profesor976 / 83.7.9.* / 2012-07-04 11:34
korzystam z usług geodety i nie wyobrażam sobie aby jakiś nieuk przygotował podział nieruchomości itp. procedury. Tylko gowiniany minister mógł to wymyślić. Ci co się oburzają na zdawanie egzaminów to nieudacznicy. Selekcja do zawodów musi być . Inaczej świat postawimy na głowie. tyle w temacie. Dlatego uczcie się młodzieży bo nauka to potęgi klucz.
Grants / 46.148.175.* / 2012-10-04 07:35
Przeczytaj ze zrozumieniem post wyzej !!! Z jakiego geodety kozystasz. Ty sobie nie wyobrazasz, a ja nie jedne cuda widzialem wykreslone przez "rodzinnych" geodetow. Nie wiem o jakiej selekcji mowisz ? Bo w Grajdole czyli Polsce jest taka: Dziadek był, Tata był teraz jestem Ja.
perełka135 / 91.94.246.* / 2013-05-07 00:50
To prawda dobrze powiedziane .Znam kilka takich rodzin dziadek , babcia ,córka , zięć , wnuczek jeden , wnuczek drugi wszyscy niesamowicie zdolni w jednym kierunku - niewiarygodne
ron111 / 83.19.219.* / 2012-05-18 09:55
Dość nieudaczników licencjonowanych i wciskanych na stanowiska przez tatusiów
miss68 / 31.63.253.* / 2012-04-17 10:39
brawo -nareszcie adwokatem będzie dobrze wykształcony a nie dobrze urodzony.
a dostępność do prawnika = dobra cena
brawo Gowin chociaż raz ci się coś udało
marxs / 89.191.147.* / 2012-04-16 19:55
jestem pracownikiem ochrony fizyczne I stopnia kto bedzie chronil elektrownii, lotnisk, szpitali, zakladow chemicznych i innych obiektow o takim znaczeniu. Czy do konwoju duzej wartosci beda mogli isc ludzie zabrani prosto z ulicy? A licencje nie jest trudno zrobic.
perełka135 / 91.94.246.* / 2013-05-07 00:55
Nie przesadzaj człowieku , pracodawca sam zdecyduje kogo przyjąć i na pewno dobrze sprawdzi taką osobę .Pierwszego lepszego na pewno nie przyjmie. Bez obawy. Ciekawe jak się wszyscy zaczęli raptem bać i martwić o nasze dobra.Żenujące
anna474 / 78.8.128.* / 2012-04-13 15:01
A co z przewodnikami turystycznymi, którzy stracą pracę, często jedyne źródło utrzymania, na darmo tyle trudu włożonego w wykonywany zawód, tyle pasji, pełna kompetencja, lata praktyki itp.?
Co z jakością usług przewodnickich, kiedy pierwsza lepsza osoba będzie mogła oprowadzać grupy, często nie mając zielonego pojęcia o tym, co robi. Czy na Ratusz powie Katedra, a na Katedrę Ratusz, ujmując to w pewnej skrajności?
Żal mi tych ludzi, autentycznie żal! Wielokrotnie korzystałam z usług przewodników miejskich i pełna byłam uznania dla ich wiedzy i umiejętności zainteresowania naszą architekturą, historią, naszym cudownym Wrocławiem, który pięknieje w oczach.
perełka135 / 91.94.246.* / 2013-05-07 00:59
Uwolnienie zawodów nie oznacza zwolnień z pracy. O czym wy w ogóle mówicie. Będzie tylko większa konkurencja i tak powinno być. Każdy pójdzie do lepszego prawnika , któremu zależało na zawodzie a nie do synka ,który skończył studia bo tatuś był prawnikiem .W pełni popieram Gowina
MIKE629 / 77.253.225.* / 2012-08-09 17:59
Proszę państwa. To kto pilotuje i oprowadza grupy turystyczne nie jest uzależnone od posiadania licencji tylko ich wiedzy i umiejetności kontaktu z ludźmi.To weryfikują oraz oceniaja biura turystyczne
i organizatorzy. Prosze sie przejechać na pielgrzymkę z licencjonowanym biurem a parafią-organizatorem, szkołą-organizatorem, zakładem pracy-organizatorem. Niejednokrotnie te instytucje lepiej to robią niż biura turystyczne. Młodzi ludzie z licencjami pilotażowo-przewodnickimi niejednokrotnie w ogóle nie czują tego co robią. Po jednej takiej wycieczce siedzą w domu bo sie do tego nie nadaja. Do wszystkiego co się robi trzeba mieć to coś. Iskrę. Tego na kursach się nie nabędzie.
A tak a propos-pilot czy przewodnik to nie zawód tylko okazjonalny dorobek do pensji. Jeżeli ktoś tylko to robi to jego wybór. Na turystyke są zezony a żyć trzeba cały rok
miss68 / 31.63.253.* / 2012-04-17 10:42
bądź dobrym przewodnikiem i bój się tylko lepszych a jeśli znajdzie się lepszy znaczy że musisz się od niego uczyć
Jan Onufry / 95.160.91.* / 2013-04-27 19:01
Zgadzam się w 100% z powyższym stwierdzeniem. Jestem pilotem wycieczek i wcale nie obawiam się że nie będę miał co robić. Trzeba być "dobrym" a praca będzie. Po uwolnieniu zawodu, będą decydowały tylko Twoje umiejętności, wiedza, stosunek do wycieczkowiczów, umiejętność rozwiązywania konfliktów itp. Biura mając do wyboru pilota z licencją i bez /jeśli będą na tym samym poziomie/ wezmą tego z licencją. Uwolnienie zawodu wiązać się będzie z potrzebą ciągłej rywalizacji a więc wymusi potrzebę podnoszenia swoich kwalifikacji. Co do przewodników, to uważam że już dawno powinien pilot posiadać uprawnienia przewodnika i odwrotnie. Jak słucham niektórych przewodników to dosłownie płakać mi się chce. Rutyna, rutyna i nic więcej. A tak na marginesie. Ani z zawodu pilota, ani z zawodu przewodnika nikt nie utrzyma w Polsce rodziny. 99% w tych zawodach to emeryci, aktywni nauczyciele, pracownicy muzeów, pracownicy i działacze PTTK itp. To jest nie normalne, że jadąc z wycieczką i mając np. godzinę czasu wolnego oraz niezbędną wiedzę nie mogę pokazać Kazimierza Dolnego i powiedzieć o najważniejszych zabytkach, tylko muszę zatrudniać miejscowego przewodnika. Jak będę miał pół dnia na Kazimierz to i tak zwrócę się o pomoc do przewodnika. Przecież pomimo uwolnienia zawodów przewodnicy będą, ale o ich wykorzystaniu będzie decydował program wycieczki i szczegółowość zwiedzania itp.
Pozdrawiam wszystkich przewodników i pilotów. Jak będziemy 'dobrzy" to nie martwmy się o pracę.
eltrosto_1 / 91.233.160.* / 2012-04-16 14:53
nie pitol, dobry przewodnik zawsze będzie w cenie.
MIKE525 / 77.253.225.* / 2012-08-09 18:13
Całkowicie się zgadzam z tym że są i powinne być przepisy dla zarówno grup przewodnikow jak i pilotow dotyczące min.bezpieczęństwa, pierwzsej pomocy itp.w formie jakichś informatorów dostepnych na rynku. Ale to kto to obsługuje to sprawa drugorzędna. Wycieczka to nie schemat. To impreza na którą jadą ludzie chcacy sie zrelaksować, coś zwiedzić. Żadna licencja nie gwarantuje fachowości. Tylko wiedza którą można nabyć z książek. Umiejętność kreacji i podejścia do tego co się robi którą nabywa się z tzw. mlekiem matki.
land / 46.169.128.* / 2012-04-04 16:06
wystarczy poczytac branżowe gazetki z wypowiedziami ekspertów na temat deregulacji w ochronie pomijajac ze w konwoju z kasa pojedzie sie z gosciem po jakimś szkoleniu bez weryfikacji weidzy i umiejętnosci to jesli do tej pory nikt nie blokował pracy w ochronie tzn jakaś korporacja do po deregulacji będzie korporacyjnie i raczej nie konstytucyjnie wystarczy przeczytac kto i jak bedzie zgłaszał o wpis na liste kwalifikowanych pracowników ochrony... itd itp Gowin i jego pomysły zbicia kapitału politycznego żenada najpierw ustawa o kierujacych zaostrzajaca wymogi dla instruktrów nauki jazdy która nawet nie weszła jeszcze w życie a z drugiej Gowin i pomysł żeby ktoś po 2 latach posiadania prawka nie posiadający żadnego doświadczenia i nie potrafiący nic będzie uczył innych
Grants / 46.148.175.* / 2012-10-04 07:44
Czepiliście się ludziska ochrony, czy ktoś zabrania agencji ochrony szkolić swoich agentów ??? Jeśli ktoś będzie chciał wziąść żula aby ochraniał jego konwój to sobie weźmie ! Ktoś będzie chciał Ochronę z agencji to sobie wynajmie. A na marginesie popatrzcie kto pracuje w ochronie ludzie z grupami !!! Szkoda gadać.
perełka135 / 91.94.246.* / 2013-05-07 01:03
Do ochrony przyjmują emerytów i rencistów z grupą inwalidzką. O czy wy ludzie tutaj piszecie .Czy macie mroczki przed oczami. Nie da sie tego czytać. Wypowiedzi prymitywne i nie znające zagadnienia.Popieram Gowina a wy wpadacie ze skrajności w skrajność.
Mechanik Lotniczy / 31.0.1.* / 2012-04-03 16:20
Kiedy zabiorą się za ten dział? Łatwiej zrobić doktorat na uczelni wyższej :) niż uprawnienia mechanika lotniczego
do początku nowsze
1 2 3 4 5

Najnowsze wpisy