Trwa ładowanie...
bDSMJqJN

Notowania

Archiwum artykułów autora Krzysztof Strzępka

bDSMJqJP
2
26.10.2016 13:57

ŚWIAT
 / 
KE zażądała wyjaśnień od siedmiu państw eurolandu ws. budżetów na 2017

- Komisja Europejska zwróciła się o wyjaśnienia do siedmiu państw strefy euro, m.in. Włoch, Portugalii i Hiszpanii, w sprawie projektów ich budżetów na przyszły rok. Zastrzeżenia dotyczą m.in. niewypełniania rekomendacji dotyczących oszczędności.

10
11.10.2016 14:39

ŚWIAT
 / 
Połowy na Bałtyku. Komisja Europejska wprowadziła zmiany. Ekolodzy zawiedzeni

- Komisja Europejska wyraziła zadowolenie z kompromisu wypracowanego przez państwa członkowskie w sprawie limitów połowowych głównych gatunków ryb w Morzu Bałtyckim. Zdaniem ekologów ograniczenia są niewystarczające, by stada mogły się odbudować.

4
30.09.2016 8:22

ŚWIAT
 / 
Spotkanie w sprawie umowy klimatycznej. Polska z postulatami w sprawie węgla

W Brukseli w nadzwyczajnym trybie spotykają się w piątek unijni ministrowie środowiska, by dać zielone światło dla ratyfikacji światowego porozumienia klimatycznego. Polska przy okazji zabiega o uwzględnianie specyfiki naszej opartej na węglu gospodarki.

8
12.09.2016 16:24

BUDŻET UE
 / 
Państwa członkowskie chcą cięć w budżecie UE na przyszły rok

- Państwa członkowskie zatwierdziły w poniedziałek swoje stanowisko ws. projektu budżetu Unii Europejskiej na przyszły rok, proponując zmniejszenie wydatków w porównaniu z propozycją przedstawioną w czerwcu przez Komisję Europejską

bDSMJqJV
8
07.07.2016 16:56

UNIA EUROPEJSKA
 / 
Komisja Europejska po stronie Polski. Dobra wiadomość dla firm transportowych

Francja i Niemcy stosując swoje przepisy o płacy minimalnej do kierowców w transporcie międzynarodowym, ograniczają swobodę świadczenia usług - powiedziała w czwartek w Parlamencie Europejskim unijna komisarz ds. transportu Violeta Bulc.

1
01.07.2016 15:41

ZANIECZYSZCZENIA
 / 
Jest kompromis w sprawie limitów emisji zanieczyszczeń powietrza

- Negocjatorzy z państw unijnych i PE porozumieli się w sprawie limitów głównych źródeł zanieczyszczeń powietrza dla krajów UE, w tym dwutlenku siarki, cząstek stałych i tlenków azotu. Dzięki przyjęciu tych przepisów stopniowo ma się poprawiać jakość powietrza.

8
24.06.2016 11:04

ŚWIAT
 / 
Brexit: we wtorek nadzwyczajna sesja PE

- We wtorek rano odbędzie się nadzwyczajne posiedzenie Parlamentu Europejskiego, który przyjmie rezolucję podsumowującą wynik brytyjskiego referendum i nakreślającą dalsze kroki, jakie ma podjąć Unia Europejska - poinformował w piątek szef PE Martin Schulz.

15.06.2016 18:35

ROAMING
 / 
Koniec z opłatami za roaming. Padła data od kiedy

KE przyjęła w środę propozycję ws. ustanowienia maksymalnych hurtowych stawek za opłaty roamingowe, jakie płacą sobie operatorzy, aby zapewnić, że przewidziane już unijnym prawem zmniejszenie do zera tych opłat dla klientów końcowych przebiegnie bez zakłóceń.

bDSMJqJW
3
06.06.2016 13:16

UMOWY ENERGETYCZNE
 / 
Porozumienie dot. unii energetycznej. Komisja Europejska ma kontrolować umowy gazowe

Ministrowie państw Unii Europejskiej zgodzili się w poniedziałek na wgląd Komisji Europejskiej w międzyrządowe umowy energetyczne jeszcze przed ich zawarciem. Krok ten ma wzmocnić kraje UE w negocjacjach z takimi dostawcami jak rosyjski Gazprom.

19.05.2016 7:34

WIADOMOŚCI
 / 
W piątek miała wejść w życie dyrektywa tytoniowa, ale są opóźnienia

Dwa lata po przyjęciu restrykcyjnej dyrektywy tytoniowej w piątek mija termin wdrożenia jej przepisów przez państwa UE. Do tej pory zrobiło to jedynie 13 krajów. Wśród spóźnialskich jest też Polska. Branża apeluje, by przyjąć nowe regulacje jak najszybciej.

22.04.2016 20:28

UE
 / 
UE szuka pieniędzy na niespodziewane kryzysy. Będą zmiany w budżecie

UE rozpoczyna debatę na temat przeglądu wieloletniego budżetu, do którego ma dojść w tym roku. Ministrowie finansów "28" zastanawiali się w piątek w Amsterdamie, jak w ramach ustalonych do 2020 r. funduszy znaleźć rezerwy na kryzysy takie jak fala migrantów.

18.04.2016 17:16

GRECJA
 / 
Pożyczkodawcy wracają do Grecji. Kraj znów potrzebuje pieniędzy

Przedstawiciele międzynarodowych pożyczkodawców Grecji wznawiają rozmowy w Atenach, by osiągnąć porozumienie ws. reform koniecznych do wypłaty następnej transzy pomocy dla tego kraju. KE poinformowała, ze celem jest uzyskanie kompromisu tak szybko, jak się da.

07.04.2016 18:24

WIADOMOŚCI
 / 
Po Panama Papers KE chce przyspieszenia z unijną listą rajów podatkowych

KE chce przyspieszenia prac nad powstaniem wspólnej unijnej listy tzw. rajów podatkowych, czyli krajów, których jurysdykcje nie przekazują informacji o transferowanych do nich dochodach obywateli państw trzecich. To konsekwencja afery "Panama Papers".