Notowania

pożyczki przez internet
11.12.2018 13:55

Jak porównywać pożyczki online, na co uważać?

Zanim wypełnimy wniosek i wyciągniemy rękę po pieniądze do którejś z firm pożyczkowych, warto porównać ze sobą rożne oferty pożyczek online.

Podziel się
Dodaj komentarz
W wyborze taniej pożyczki pomoże porównywarka pożyczkowa

Sytuacja, w której potrzebna jest większa ilość gotówki niż tak, którą akurat dysponujemy, może przydarzyć się każdemu. Niespodziewane wydatki związane z wymianą jakiegoś sprzętu, naprawą np. samochodu oraz innymi nieplanowanymi wcześniej zakupami mogą być powodem, dla którego zainteresujemy się ofertą pożyczek gotówkowych. Zanim jednak wypełnimy wniosek i wyciągniemy rękę po pieniądze do którejś z firm pożyczkowych, warto porównać ze sobą rożne oferty.

Czym są pożyczki online?

Pożyczka online, inaczej nazywana także chwilówką, szybką pożyczką, czy pożyczką przez internet, to zobowiązanie finansowe, które możemy zaciągnąć bez wychodzenia z domu. Tego typu wsparcia finansowego udzielają przede wszystkim firmy pozabankowe, czyli tzw. parabanki. Więcej informacji na ich temat można znaleźć na wielu stronach internetowych, pożyczki online opisują bliżej takie serwisy jak pożyczki-online.pl. Temat ten jest bardzo szeroki, a w naszym artykule postaramy się przybliżyć kwestie związane z porównywaniem tego typu pożyczek oraz środkami ostrożności, jakie należy zachować przy ich zaciąganiu.

Jak porównywać pożyczki online?

Aby porównać ze sobą kilka lub nawet kilkanaście ofert pożyczek online, należy użyć porównywarki pożyczkowej. Tego typu narzędzia można znaleźć na wielu stronach internetowych, ponadto pozwalają one także na wyselekcjonowanie najkorzystniejszych produktów finansowych dostępnych aktualnie na rynku. Porównywarki służą oczywiście do wstępnej selekcji, gdyż biorą pod uwagę jedynie podstawowe parametry ofert firm finansowych. W większości przypadków, aby z nich skorzystać, należy podać jedynie kwotę, jaką chcemy pożyczyć oraz okres spłaty.

Innym narzędziem, z którego również warto czerpać wiedzę na temat aktualnych ofert pożyczek przez internet są rankingi szybkich pożyczek. Tego typu zestawienia służą przedstawieniu najkorzystniejszych propozycji parabanków w jednym miejscu.

Co brać pod uwagę porównując oferty pożyczek online?

Wyniki uzyskane przy użyciu porównywarki pożyczkowej warto poddać dodatkowej analizie pod kątem szczegółowych warunków, które określają zasady otrzymania i spłaty zobowiązania. Zanim zdecydujemy się na złożenie wniosku do konkretnej firmy finansowej, należy bardzo wnikliwie zapoznać się z umową, jaką będziemy musieli podpisać. Pod uwagę należy wziąć takie parametry jak oprocentowanie pożyczki, koszty dodatkowe, termin spłaty, a także warunki wydłużenia terminu spłaty.

Wiele osób, które decydują się na wzięcie pożyczki online bierze pod uwagę jedynie jej oprocentowanie, nie myśląc przy tym o innych kosztach, przez co kwota, którą finalnie muszą zwrócić firmie udzielającej pożyczki jest dla nich sporym zaskoczeniem. Chcąc skorzystać z usług parabanków trzeba liczyć się z takimi opłatami, jak prowizja, czyli wynagrodzenie dla instytucji finansowej udzielającej pożyczki, ubezpieczenie (nie każda firma go wymaga), monity za opóźnienia w spłacie, wydatki wynikające z uruchomienia środków oraz koszty administracyjne. Cześć tych opłat stanowi niewielkie kwoty, jednak po dodaniu ich do siebie może się okazać, że jest to jednak spora suma.

Na co należy uważać przy zaciąganiu pożyczek?

Jest kilka kwestii, na które należy być szczególnie uwrażliwionym przy braniu pożyczek przez internet. Pierwszą z nich są obostrzenia związane z wcześniejszą spłatą zobowiązania. Bardzo często jest to traktowane jako usługa dodatkowa, dlatego też nie wszystkie firmy w ogóle dają taką możliwość. Każda firma finansowa chce zarobić na udzielaniu pożyczek klientom, dlatego wcześniejsza spłata, która mogłaby zmniejszyć ogólne koszty, bardzo często jest dodatkowo płatna. Może się zatem okazać, że wcześniejszy zwrot pieniędzy w ogóle się nie opłaca.

Kolejną kwestią jest koszt wydłużenia terminu spłaty pożyczki. Może się okazać, że źle oszacowaliśmy swoje możliwości finansowe i nie potrafimy zebrać środków niezbędnych do zwrotu zobowiązania w określonym przez umowę terminie. W takiej sytuacji zazwyczaj trzeba liczyć się z dodatkowymi kosztami, jednak ich wysokość warto znać już w momencie składania wniosku o pożyczkę.

Niektóre firmy pożyczkowe stosują różne kruczki lub konstruują skompilowane teksty umów, aby klienci decydowali się na skorzystanie z ich usług pomimo bardzo wysokich kosztów, jakie będą musieli ponieść w momencie zwrotu pieniędzy. Jeśli więc nie rozumiemy do końca treści umowy, którą mamy zawrzeć lub dręczą nas różnego rodzaju wątpliwości z nią związane, to lepiej zrezygnować z brania pożyczki niż zgadzać się na nie do końca klarowne warunki. Pamiętać trzeba także o niebezpieczeństwach związanych z wielokrotnym zaciąganiem pożyczek, jednym z nich jest spirala zadłużeń, z której bardzo trudno wyjść.

Tagi: pożyczki przez internet, wiadomości, porady, gospodarka, baza wiedzy
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
06-11-2018

nie polecam pożyczek onlineprosto o pożyczkach online, ale da się przeczytać i podesłać komuś kto nie rozumie fundamentalnych informacji o pożyczkach online, dzięki

Rozwiń komentarze (1)