Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie

Money.pl - tag wydarzenia

Nagła ucieczka inwestorów z rynku akcji
2014-01-24

Nagła ucieczka inwestorów z rynku akcji

Nad rynkami finansowymi wisi widmo kolejnego krachu? Indeksy giełdowe tracą nawet 3 procent.

Najważniejsze wydarzenia 2013 roku? Polacy wskazali
2013-12-30

Najważniejsze wydarzenia 2013 roku? Polacy wskazali

CBOS: 80 proc. Polaków nie pamięta, by 2013 r. przyniósł istotne wydarzenie dla kraju. Ci, którzy są odmiennego zdania, wskazali na uzyskanie pieniędzy z unijnego budżetu.

GPW: Koniec kwietnia pod znakiem wzrostów
2013-04-29

GPW: Koniec kwietnia pod znakiem wzrostów

W komentarzu Money.pl przeczytasz, jak przebiegła dzisiejsza sesja na warszawskim parkiecie.

2011-02-03

Rok Chopinowski w Warszawie - setki tysięcy wydarzeń i widzów

Kilkaset tysięcy osób wzięło udział we wszystkich imprezach chopinowskich organizowanych w 2010 r. przez m.st. Warszawa; same miejskie koncerty obejrzało ponad 240 tys ludzi. "Rok Chopina w Warszawie wcale się nie skończył" - zapewniła dyrektor biura promocji miasta Katarzyna Ratajczyk.

2011-02-03

Mazowieckie: Młodzież przygotowuje film o wydarzeniach Czerwca'76

Film o proteście radomskich robotników przygotowują w ramach projektu "Radom Czerwiec'76 - Bądźmy dumni!" - uczniowie miejscowych szkół ponadgimnazjalnych - poinformował PAP w czwartek koordynator projektu Maciej Zwierzyński.

2011-01-31

Eksperci: inwestorzy czekają na rozwój wydarzeń w Egipcie

Inwestorzy czekają na rozwój wydarzeń w Egipcie - oceniają eksperci. Spekulanci skupili swoją uwagę na ropie - nie ze względu na fakt, że jest to ważny producent ropy, lecz dlatego, że kraj ten kontroluje główny szlak przesyłu ropy z Zatoki Perskiej - Kanał Sueski.

2011-01-31

Plebiscyt Muzeum Historii Polski na Wydarzenie Historyczne Roku

Uhonorowanie organizatorów, twórców oraz inicjatorów najciekawszych przedsięwzięć historycznych minionego roku jest celem plebiscytu na Wydarzenie Historyczne Roku, organizowanego przez Muzeum Historii Polski wspólnie z portalem historia.org.pl.

2011-01-31

Eksperci o najważniejszych wydarzeniach na rynku sztuki w 2010 r.

Wysokie ceny, za które zostały sprzedane prace polskich artystów na zagranicznych aukcjach oraz odnalezienie ważnych dzieł: "Plaży w Pourville" i "Pomarańczarki" - m.in. te wydarzenia uznane zostały, jako najważniejsze w 2010 roku na polskim rynku sztuki.

2011-01-30

MSZ: Polska uważnie obserwuje wydarzenia w Egipcie

Polska z najwyższą uwagą obserwuje wydarzenia ostatnich dni w Egipcie - zapewnia Misnisterstwo Spraw Zagranicznych w oświadczeniu przekazanym w niedzielę PAP.

2011-01-30

Eksperci o ryzykownych scenariuszach wydarzeń w Egipcie

Eksperci amerykańscy zalecają administracji USA, aby rozważnie podeszła do decyzji ewentualnego cofnięcia poparcia dla prezydenta Hosniego Mubaraka. Przestrzegają też jednak przed przedłużaniem trwania jego reżimu wobec obecnych demonstracji w Egipcie.

Technologie - tag wydarzenia

Małe reaktory jądrowe w 2025 r.
2013-12-15

Małe reaktory jądrowe w 2025 r.

Departament Energii Stanów Zjednoczonych w czwartek, 12 grudnia poinformował o nowej nagrodzie, która ma wspierać rozwiązania techniczne, certyfikowanie i licencjonowanie małych reaktorów modułowych (SMR - small modular reaktor). Cel to wdrażanie innowacyjnej energii jądrowej w Stanach - niskoemisyjnej, korzystnej ekonomicznie i bezpiecznej. Idea SMR w Polsce jeszcze nie jest popularna i trudno dziwić się, skoro ...

Rozbudowa w Brazylii
2013-12-15

Rozbudowa w Brazylii

Alstom podpisał kontrakt na dostarczenie dodatkowych urządzeń, niezbędnych do rozbudowy elektrowni wodnej w Brazylii. Zamontuje tam między innymi turbinę gruszkową widoczną na rysunku wyżej. Zadaniem Alstomu będzie między innymi dostarczenie dwóch turbin gruszkowych, czterech generatorów, dwóch ograniczników prędkości i dwóch układów wzbudzenia. IMMA, konsorcjum spółek Alstom i Bardella będzie również w stu procentach odpowiedzialne za ...

Gaz w prasie
2013-12-15

Gaz w prasie

Z jednej strony gaz ziemny, z drugiej gaz z łupków. Jeden brytyjski, drugi rosyjski. Każdego losy ważą się, o czym informuje europejska prasa. Unia Europejska skrytykowała planowany przebieg rozwoju Gazociągu Południowego w południowo-wschodniej Europie. Gazpromowi i krajom mającym udział w budowie gazociągu nie jest w smak taka unijna postawa, ale nie składają broni. PressEurop przytacza ...

Manager - tag wydarzenia

Poland Business Run
2014-08-26

Poland Business Run

Jeden bieg w pięciu miastach, nawet 12000 uczestników na starcie i wspólny cel – pomoc podopiecznym Fundacji Jaska Meli Poza Horyzonty. 14 września dokładnie o godzinie 10:30, Poland Business Run wystartuje w Krakowie, Poznaniu, Katowicach, Łodzi i Warszawie. To trzecia edycja charytatywnego biegu biznesowego w formie sztafety.

Siedem kamieni milowych polskiego e-commerce w 2011 roku
2011-12-23

Siedem kamieni milowych polskiego e-commerce w 2011 roku

Na nudę nie narzekaliśmy. Najpierw UOKiK zabronił fuzji Empiku i Merlina. Chwilę potem Amazon zapowiedział wejście do Polski. W międzyczasie tysiące e-sklepów dowiedziały się, ile kosztuje niezgodny z przepisami regulamin.

Orange i darmowe kody. Najbardziej aktywna marka w społecznościach
2011-11-10

Orange i darmowe kody. Najbardziej aktywna marka w społecznościach

Orange, mimo nie do końca przychylnych akcji, króluje wśród internautów. Przebija Play i T-Mobile. Zobacz, jak o marce rozmawiają użytkownicy Facebooka.