Notowania

wiadomości
02.08.2012 11:37

Chiny-milionerzy-raport

W Chinach jest już ponad million milionerów. Raport o najbogatszych Chińczykach jak co roku opublikował prywatny instytut badań rynkowych Hurun.

Podziel się
Dodaj komentarz

Ponad milion osób w Chinach zgomadziło majątek, którego wartość przekracza 10 milionów juanów, czyli ponad półtora miliona dolarów. To o 60 tysięcy osób więcej niż rok wcześniej.
Spośród miliona bogaczy, aż 63,5 tysiąca dysponuje majątkiem przekraczającym 15 milionów dolarów. Prawie połowa bogaczy mieszka w trzech chińskich metropoliach - Pekinie, Szanghaju i Kantonie.
28 procent Chińczyków wierzy, że gospodarka ich kraju w ciagu najbliższych dwóch lat zachowa stabilny wzrost. W porównaniu z ubiegłym rokiem liczba osób, ktore optymistycznie oceniają perespektywy chińskiej gospodarki, spadła jednak opołowę.
Chińczycy wciąż najchętniej inwestują w nieruchomości i papiery wartościowe. Coraz popularniejsze staje się także inwestowanie w złoto. Jak zawsze - najpewniejszą inwestycją chińskich milionerów są ich dzieci. 85 procent z nich zamierza wysłać swoje pociechy na studia zagraniczne, najchętniej do Stanów Zjednoczonych.

Informacyjna Agencja Radiowa

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz