Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Chiny-Polska-kultura-wspólpraca

0
Podziel się

Chiny-Polska-kultura-współpraca

bEhcmQaJ

Nowa polska uczelnia wyższa - Akademia Sztuki w Szczecinie - zachęca młodych Chińczyków do pojęcia studiów artystycznych w naszym kraju. Przedstawiciele uczelni prowadzą obecnie rekrutację w trzech dużych chińskich miastach - Pekinie, Taiyuan i Zhengzhou.
Akademia Sztuki w Szczecinie to pierwsza wyższa uczelnia w Polsce, która połączyła akademię sztuk pięknych i akademię muzyczną. Władze uczelni chcą, aby w nadchodzącym roku akademickim studia w Szczecinie podjęło 10-12 najzdolniejszych studentów z Chin.
To doskonała okazja do skonfrontowania polskich studentów z chińskimi - mówi przedstawicielka uczelni, polska skrzypaczka Patrycja Piekutowska. "Tutaj, dla nich to niezwykle prestiżowa sprawa, żeby studiować w Europie, a dla nowopowstałej uczelni jest to wspaniałe, że będzie już uczelnią międzynarodową" - dodaje w rozmowie z Polskim Radiem Piekutowska. Polska skrzypaczka podczas pobytu w Chinach zaprezentuje też swój ulubiony program. "To recital na skrzypce solo, od Bacha do Pendereckiego, która w zasadzie jako jedyna w Europie mam przyjemność prezentować" - mówi Patrycja Piekutowska. Koncert zorganizowała nasza ambasada w Pekinie.

bEhcmQbm
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)