Notowania

egipt
02.02.2011 08:01

Egipt-Mubarak-orędzie

Prezydent Egiptu nie będzie kandydował we wrześniowych wyborach prezydenckich. Hosni Mubarak zapowiedział to w orędziu do narodu. Jak donosi specjalny wysłannik Polskiego Radia do Egiptu Mubarak wezwał także parlament do wprowadzenia poprawek do konstytucji. Dzięki nim o urząd prezydenta będzie mogło ubiegać się więcej kandydatów.

Podziel się
Dodaj komentarz

Orędzie Mubaraka dotyczące wyborów przyszłego prezydenta Egiptu podzieli opozycję, która w ciągu najbliższych siedmiu miesięcy będzie musiała wyłonić jednego kandydata. To najprawdopodobniej jej się nie uda, bowiem przeciwnicy Mubaraka do tej pory nie wyłonili jednego lidera. W związku z tym kandydatów na prezydenta będzie przynajmniej kilku. Wśród nich laureat Pokojowej Nagrody Nobla z 2005 roku Mohamed ElBaradei, George Ishak - przywódca ruchu Kefaya czyli "Dość" oraz być może "czarny koń" przyszłych wyborów, kandydat Bractwa Muzułmańskiego, ale jego nazwisko dopiero będzie ogłoszone.
Ciekawie wygląda ten najbardziej znany z zachodnich mediów, czyli ElBaradei. Jednak tylko część demonstrantów chciałaby na niego głosować.
Po orędziu Mubaraka teraz czas na opozycję. Trzeba pilnie obserwować rozmowy wiceprezydenta Omara Suleimana z przywódcami przeciwników obecnych władz.

IAR

Tagi: egipt, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz