Notowania

wiadomości
18.03.2011 10:44

Libia-Dania-operacja

Duńskie samoloty bojowe F-16 mogą pojawić się nad Libią już w przyszłym tygodniu. Dania przyjęła z dużym zadowoleniem wczorajszą decyzję Rady Bezpieczeństwa pozwalającą na wprowadzenia zakazu lotów nad Libią.

Podziel się
Dodaj komentarz

W imieniu rządu wyraziła to szefowa duńskiej dyplomacji Lene Espersen. Minister już wcześniej zapowiadała udział sił powietrznych Danii w ewentualnej operacji utworzenia i utrzymania strefy zakazu lotów nad Libią.
W ubiegły wtorek Lene Espersen zadeklarowała, że jej kraj jest gotów skierować do działań cztery samoloty bojowe typu F-16. Dzisiaj minister powtórzyła tę ofertę mówiąc, że rząd duński jest pewien otrzymania poparcia parlamentu w tej sprawie. "Jesteśmy gotowi działać bardzo szybko" - dodała Lene Espersen.
Zgodnie z opublikowanymi wcześniej planami, duńskie samoloty mają operować z baz na Sycylii lub na Krecie. Minister obrony Gitte Lillelund Bech powiedział w Kopenhadze, że Duńczycy mogą stawić się na tych lotniskach w ciągu dwóch dni od chwili otrzymania rozkazu. Natomiast nad Libią mogą rozpocząć działania już w przyszłym tygodniu.

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz