Notowania

wiadomości
07.09.2012 08:34

Niemcy-Lufthansa-strajk

Personel pokładowy niemieckich linii lotniczych Lufthansa rozpoczął 24-godzinny strajk. Z dzisiejszego rozkładu lotów wykreślono blisko 1000 połączeń.

Podziel się
Dodaj komentarz

Strajk jest już trzecią taką akcją w ostatnich dniach. Ale tym razem stewardesy i stewardzi będą protestować przez 24 godziny i to na niemal wszystkich niemieckich lotniskach. Władze linii szacują, że z powodu strajku, odbędzie się zaledwie co trzeci zaplanowany na dzisiaj lot. Większość samolotów Lufthansy będzie musiała zostać na ziemi. Wykaz wszystkich odwołanych lotów można znaleźć na stronach internetowych linii.
Strajk dotknie także podróżujących tymi liniami z Polski i do Polski. Jak informował wczoraj rzecznik warszawskiego lotniska im. Chopina Przemysław Przybylski, odwołano trzy odloty i trzy przyloty niemieckiego przewoźnika. Wszystkie operacje dotyczą dzisiejszych połączeń Warszawy z Frankfurtem.
Odwołano przyloty do Warszawy o godzinie 9:05, 15:55 i 18:45 oraz starty ze stołecznego portu o godzinie 9:50, 16:55 i 19:25. Rzecznik lotniska dodaje, że w sprawie szczegółowych ustaleń pasażerowie powinni się kontaktować bezpośrednio z przewoźnikiem.
Związek zawodowy personelu pokładowego domaga się podwyżek o 5 procent. Lufthansa proponuje 3,5 procent. Związek sprzeciwia się także zatrudnianiu pracowników na umowy czasowe.

Informacyjna Agencja Radiowa

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz