Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wypowiedzenie
01.06.2010 10:41

Specpułk-wypowiedzenia-Walczak

29 osób z 36. Specjalnego Pułku Lotnictwa Transportowego złożyło wypowiedzenia - tak wynika z nieoficjalnych informacji Polskiego Radia. W grupie tej są między innymi piloci, nawigatorzy, technicy pokładowi. To właśnie do tej jednostki należała załoga prezydenckiego samolotu, który 10 kwietnia rozbił się pod Smoleńskiem.

Podziel się
Dodaj komentarz

Według nieoficjalnych informacji, rezygnacje nie mają związku z katastrofą - lotnicy złożyli wypowiedzenia wobec niejasnych doniesień o planach zmian w emeryturach wojskowych. Chodzi o doniesnienia, jakoby MON planował ograniczyć odprawy dla odchodzących do rezerwy oficerów.

Rzecznik ministra obrony narodowej Janusz Sejmej zaznaczył, że MON nie planuje obcinania odpraw. Nie wykluczył, że w przyszłym roku odprawy będą nawet większe.

Były żołnierz, a obecnie ekspert wojskowy Janusz Walczak wyjaśnia w rozmowie z Polskim Radiem, że masowe wypowiedzenia to coraz szersze zjawisko w armii. Według niego niego, armia jest niedoinformowana, a żołnierze dowiadują się z gazet o tym, co ich czeka. "Każda taka informacja wpływa na to, że stadnie zaczynają na przykład pisać meldunki o zwolnienie" - dodaje Janusz Walczak.

Według nieoficjalnych informacji, meldunki o odejście z armii jeszcze w tym roku mogło dotąd złożyć nawet 2300 żołnierzy w całej Polsce.

Tagi: wypowiedzenie, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz