Notowania

wiadomości
09-03-2013 (09:23)

Wenezulela-wiceprezydent-zmiany

Podziel się
Dodaj komentarz

Jorge Arreaza został nowym wiceprezydentem Wenezueli
Nicolas Maduro, zaprzysiężony kilka godzin temu, tymczasowy prezydent Wenezueli, ostro zabrał się do pracy. Nie tylko zalecił wyznaczenie daty wyborów prezydenckich, ale powołał już nowego wiceprezydenta Wenezueli, stanowisko które sam zwolnił obejmując funkcje tymczasowej głowy państwa.
Wiceprezydentem kraju został zięć zmarłego Hugo Chaveza, Jorge Arreaza. Pozostanie na stanowisku aż do wyboru nowego prezydenta i utworzenia nowego gabinetu.
"Chcemy ogłosić, że pierwszym posunięciem rządu jest powołanie na stanowisko wiceprezydenta towarzysza Jorge Arreaze, dotychczasowego ministra nauki i technologii"-poinformował Maduro po zaprzysiężeniu przed Zgromadzeniem Narodowym.
Nowopowołany wiceprezydent jest z zawodu dziennikarzem. Przez kilka lat pracował w państwowej telewizji. Od dwóch lat jest mężem Rosy Virginii, najstarszej córki zmarłego prezydenta Chaveza. Ma z nią syna.
W ostatnim etapie choroby Chaveza, Arreaza praktycznie cały czas towarzyszył przebywającemu w szpitalu w Hawanie teściowi. Kilkakrotnie informował opinię publiczną o jego stanie zdrowia. To on pokazał jedyne zdjęcia Chaveza z ostatniego etapu choroby, które świat zobaczył na kilkanaście dni przed jego śmiercią.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz

Wybrane dla Ciebie