Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Martyna Kośka
|
aktualizacja

Finanse firm. Pekao udzieli mikroprzedsiębiorcom pożyczek z unijną gwarancją

3
Podziel się:

Właściciele najmniejszych biznesów już mogą ubiegać się o kredyt obrotowy lub pożyczkę do 105 tys. zł z gwarancją w wysokości 80 proc. kwoty kapitału i odsetek kredytowych w ramach programu Unii Europejskiej na Rzecz Zatrudnienia i Innowacji Społecznych ("EaSI").

Bank Pekao ogłosił zmiany w programie UE na Rzecz Zatrudnienia i Innowacji Społecznych
Bank Pekao ogłosił zmiany w programie UE na Rzecz Zatrudnienia i Innowacji Społecznych

Bank przekonuje, że w odpowiedzi na potrzeby mikroprzedsiębiorstw, które stanowią ponad 95 proc. firm w Polsce, zmodyfikował ofertę stworzoną w ramach programu "EaSI", świadczoną na podstawie umowy z Europejskim Funduszem Inwestycyjnym - poinformował bank Pekao w komunikacie.

Kredyty dla firm rozpoczynających działalność gospodarczą objętych gwarancją EFI EaSI są udzielane przez Pekao od kilku lat, jednak wcześniej oferta była skierowana do startupów działających na rynku nie dłużej niż 3 lata. Wskutek wprowadzonych zmian grono odbiorców oferty zostało rozszerzone na wszystkich mikroprzedsiębiorców bez względu na czas prowadzenia przez nich działalności gospodarczej. Ma to na celu ułatwienie dostępu do zewnętrznego finansowania najmniejszym firmom, często nieposiadającym długiej historii działalności – czytamy w komunikacie.

W ramach wprowadzonych modyfikacji zwiększyła się również kwota oferowanych kredytów. Udzielane dotychczas finansowanie w postaci kredytu obrotowego wynosiło maksymalnie 20 tys. zł. Obecnie przedsiębiorstwo zatrudniające do 9 osób, którego roczne obroty lub całkowity bilans roczny nie przekracza 2 mln euro, może uzyskać w Banku Pekao kredyt obrotowy lub pożyczkę do kwoty 105 tys. złotych z zabezpieczeniem gwarancją EaSI w wysokości 80 proc. kwoty kapitału i odsetek kredytowych.

Zobacz także: Obejrzyj: Tarcza antykryzysowa. "Teraz mamy dołek. Za miesiąc będzie dużo lepiej"

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

banki
przedsiębiorcy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(3)
Normalny
2 lata temu
Ja nie dostałem bo na koniec 2019roku nikogo nie zatrudnialem, teraz mam dwóch pracowników. Po co więc ta tarcza, bo chyba ma chronić obecne stanowiska pracy a nie z tamtego roku. Propaganda sukcesu pisiego rządu.
Twój nick
2 lata temu
Hehe! Taka gwarancja jak premia na książeczce mieszkaniowej 😜
max
2 lata temu
czyli co? bo nic nie zrozumiałem, bede musial oddawać czy nie?