Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Wakacje kredytowe. Sprzeczne informacje ws. ustawy

6
Podziel się

Sejm miał zająć się projektem ustawy o bezwarunkowych wakacjach kredytowych dla każdego. Punkt zniknął z harmonogramu, a rząd rozważa, czy wycofać się z projektu, czy może nałożyć jednak pewne obostrzenia.

Co z wakacjami kredytowymi? Ważą się losy ustawy.
Co z wakacjami kredytowymi? Ważą się losy ustawy. (KPRM)
bEqzIjxN

Ważą się losy ustawowych wakacji kredytowych. Może się okazać, że nawet jeśli przejdzie ustawa o zawieszeniu płatności rat, pomoc będzie udzielana warunkowo - czytamy w "Rzeczpospolitej".

We wtorek Sejm miał się zająć projektem ustawy w tej sprawie, ale nagle, tuż przed rozpoczęciem obrad wycofano ten punkt z harmonogramu posiedzenia. Projekt zakładał, że każdy, bezwarunkowo mógłby skorzystać z wakacji kredytowych - na mocy samej ustawy.

Z obozu rządzącego płyną sprzeczne informacje. Źródła, na które powołuje się "Rzeczpospolita", wskazują z jednej strony, że ustawowe wakacje kredytowe będą, ale jednak obwarowane koniecznością udowodnienia wpływu pandemii na sytuację finansową klienta. Inny rozmówca wskazuje, że ustawowe wakacje raczej nie zostaną uchwalone, m.in. ze względu na fakt, że polskie banki już od prawie półtora miesiąca ich udzielają na zasadzie samoregulacji.

bEqzIjxP

Ministerstwo Rozwoju może nie zdecydować się na forsowanie projektu, bo przez to, że banki i tak same z siebie zaczęły udzielać wakacji kredytowych, zapotrzebowanie na nie maleje.

Na koniec kwietnia klienci indywidualni złożyli 800 tys. wniosków, 85 proc. z nich zostało rozpatrzonych pozytywnie. W przypadku firm - wniosków było 112 tys. i 87 proc. rozpatrzono pozytywnie.

Zobacz także: Obejrzyj: Kto zapłaci za niedoszłe wybory?
bEqzIjxV

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEqzIjyq
KOMENTARZE
(6)
aaa
rok temu
maleje ilość wniosków o zawieszenie rat? nic dziwnego skoro o zawieszenie np w ING mam zawiesić raty na 6 miesięcy za co bank chce pobrać około 20 tyś zł dodatkowych odsetek, to jest złodziejstwo a nie pomoc
Bruno
rok temu
Bo to nie jest rząd tylko sługusy Banków
gosia
rok temu
Błagam tylko nie cytujcie Pietraszkiewicza, bo mnie mdli... Banksterzy nie widzą tego, co my widzimy.
bEqzIjyr
GrimReaper
rok temu
Chyba nie oczekujecie, że rząd, któremu przewodzi bankier, zrobi coś, na co banki się nie zgadzały?
Ogzifzfz
rok temu
Jak bym miał taką g€b € jak premier to dał bym się uśpić