Notowania

finanse
22.05.2015 08:13

Bank Millennium nie podzieli się zyskiem. Akcjonariusze bez dywidendy

Bank poinformował o tym, że został wybrany nowy zarząd instytucji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Bank Millennium)
Joao Bras Jorge, prezes Banku Millennium

Akcjonariusze Banku Millennium zdecydowali o przeznaczeniu zysku netto za 2014 rok w kwocie 619,5 mln zł na kapitał rezerwowy, co oznacza niewypłacanie dywidendy.

"Zysk netto banku za rok obrotowy kończący się w dniu 31 grudnia 2014 r. w kwocie 619 510 888,81 zł postanawia się przeznaczyć w całości na kapitał rezerwowy" - czytamy w uchwale walnego zgromadzenia.

Jednocześnie bank poinformował, że rada nadzorcza powołała sześcioosobowy zarząd. Joao Bras Jorge ponownie został wybrany na prezesa. Pozostali członkowie zarządu to Fernando Bicho (wiceprezes), a także Wojciech Haase, Andrzej Gliński, Maria Jose Campos i Michał Gajewski jako członkowie zarządu.

Bank Millennium jest ogólnopolskim, uniwersalnym bankiem, działającym pod tą marką od 2003 roku. W roku 1992 akcje banku (wówczas BIG SA) - jako pierwszej instytucji finansowej - zadebiutowały na giełdzie. Strategicznym akcjonariuszem Banku Millennium jest Banco Comercial Portugues (Millennium bcp) - największy komercyjny bank w Portugalii.

Tagi: finanse, bankowość, mil, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo, banki
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz