Notowania

barclays bank
28-07-2017 (10:11)

Barclays walczy z kłopotami na afrykańskim rynku. Starta wyniosła ponad miliard funtów

Barclays zanotowało 1,2 mld funtów straty za pierwsze półrocze 2017 roku. Główną przyczyną złego wyniku jest duży spadek sprzedaży bankowej w Afryce.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Thomas190/CC/Flickr)

Jak podaje "Independent", oprócz ponad miliardowej straty, Barclays wypłaci 700 mln dol. klientom, którym w nieprawidłowy sposób sprzedano ubezpieczenie płatności.

Barclays w reakcji na problemy na afrykańskim rynku w ostatnich miesiącach skupiło się na działalności w Wielkiej Brytanii i USA. W czerwcu firma zmniejszyła swoje udziały w Barclays Africa Group do 15 proc., kończąc tym samym dziewięć dekad dominującej obecności właśnie na tym rynku.

Zobacz też: klienci banków w Polsce coraz bardziej wymagający:

- Restrukturyzacja jest zakończona, nasz wskaźnik kapitału mieści się w granicach wyznaczonych przez nasze cele i będziemy mogli przede wszystkim skupić się na tym, co najważniejsze dla naszych akcjonariuszy: zwiększyć zyski naszej grupy - powiedział w piątek dyrektor wykonawczy Barclays, Jes Staley.

Przychody Barclays z działalności inwestycyjnej spadły o 5 proc. do 2,6 mld funtów. Za to o 18 proc. wzrosły przychody działu kredytowego. Wyniki z działalności kapitałowej nie zmieniły się w porównaniu z tym samym okresem w ubiegłym roku.

Tagi: barclays bank, wiadomości, gospodarka, gospodarka światowa, banki
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
28-07-2017

BenitoPodstawowy problem Polaków i Polski A.D. 2017: Jak zablokować totalnej niekompetencji, zajadłości i awanturnictwu reprezentowanym przez PiS możliwość … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (1)