Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Getin Noble Bank chce zwolnić część pracowników

Getin Noble Bank chce zwolnić część pracowników

Fot. Noble Bank

Getin Noble Bank (GNB) - w ramach ograniczania kosztów operacyjnych - planuje obniżyć zatrudnienie maksymalnie o 15 proc. do końca 2016 roku.

"Realizując strategiczny plan osiągnięcia wskaźników kapitałowych oczekiwanych przez Komisję Nadzoru Finansowego do 30 czerwca bieżącego roku, zarząd Getin Noble Banku podejmuje działania, których celem jest m.in. ograniczenie kosztów operacyjnych. Obecnie bank kończy etap znaczącej obniżki kosztów nieosobowych związanych z bieżącą działalnością operacyjną" - czytamy w komunikacie.

W styczniu tego toku GNB zgłosił również do Powiatowego Urzędu Pracy w Warszawie plan obniżenia poziomu zatrudnienia, obowiązujący do końca 2016 roku. Bank podał, że celem zarządu jest ograniczenie poziomu zwolnień do niezbędnego minimum, dlatego głównym elementem realizowanego programu będą działania związane z optymalizacją struktury organizacyjnej, polegające na zmniejszaniu liczby zespołów oraz zmianach warunków zatrudnienia.

"Ponadto, jeszcze pod koniec ubiegłego roku bank bardzo istotnie ograniczył rekrutację nowych osób, co przy naturalnej rotacji pracowników pozwala ograniczyć zatrudnienie, minimalizując do niezbędnego poziomu konieczności przeprowadzania zwolnień" - czytamy dalej.

Getin Noble Bank podał, że zatrudnia 5600 pracowników, z czego 4800 to tzw. etaty efektywne.

Bank przypomniał, że znaczący wzrost składek na Bankowy Fundusz Gwarancyjny, utworzenie Funduszu Wsparcia Kredytobiorców oraz wypłata środków z tytułu upadku SK Banku stanowiły istotne wyzwanie dla wszystkich podmiotów działających w branży finansowej, w tym również dla Getin Noble Banku.

"Warto zauważyć, iż pojawienie się nowych obciążeń zbiegło się w czasie ze znaczącym wzrostem wymogów kapitałowych oraz wprowadzeniem podatku od aktywów, co dodatkowo zwiększyło presję na wyniki banków" - czytamy także.

Getin Noble Bank powstał w wyniku połączenia Getin Banku i Noble Banku w 2010 roku. Jest kontrolowany przez Leszka Czarneckiego.

finanse, bankowość, gnb
ISB
Czytaj także
Polecane galerie
paranoja123
89.64.61.* 2016-03-02 23:39
nie wnikam w decyzje getinu, a mam u nich konto i nie zamierzam tego zmieniać. takie rzeczy zdarzają się w każdym banku, więc luz. nie ma się co spinać.
kwiatek01
156.17.190.* 2016-03-02 13:06
ja bym się nie przejmowała,a bo to jeden bank zwalniał? Czarnecki to świetny fachowiec i wie co robi, więc spokojna głowa o losy getinu.
polinda
87.105.131.* 2016-03-01 23:51
co w tym dziwnego? czy z każdego zwolnienia z dużego zakładu robi się takie wielkie halo? bez jaj. getin jest świetnie zarządzany co pokazał nie raz i nie ma się co martwić,że to będzie miało wpływ na jego działalność. widocznie taki ruch jest teraz potrzebny.
Zobacz więcej komentarzy (69)