Notowania

commerzbank
06.03.2015 15:30

Kara dla Commerzbanku. Zapłaci 1,4 miliarda dolarów kary za omijanie sankcji

Bank jest podejrzewany o złamanie amerykańskiego embarga dotyczącego Iranu, Sudanu i innych państw.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Drugi co do wielkości niemiecki bank będzie musiał zapłacić co najmniej 1,4 miliarda dolarów, by zakończyć amerykańskie dochodzenie w sprawie omijania sankcji USA - podała w czwartek agencja Bloomberg. Commerzbank jest podejrzewany o złamanie amerykańskiego embarga dotyczącego Iranu, Sudanu i innych państw.

Bank zgodził się na zawarcie ugody z amerykańskimi władzami, a spór, który dotyczy też nieprzestrzegania amerykańskich przepisów dotyczących prania brudnych pieniędzy, może zostać rozstrzygnięty już w marcu. Niemiecki bank, z którym skontaktowała się agencja AFP, nie skomentował tych doniesień.

W 2010 roku Commerzbank ujawnił, że w USA toczy się śledztwo w sprawie jego operacji w dolarach związanych z Iranem.

Wiosną 2014 roku największy francuski bank BNP Paribas zawarł ugodę sądową z władzami USA i zgodził się zapłacić grzywnę w wysokości blisko 9 mld dolarów za prowadzenie transakcji z Sudanem, Iranem czy Kubą i omijanie w ten sposób nakładanych przez USA sankcji finansowych.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/135/m336007.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/prezes-deutsche-banku-odpowie-przed-sadem-za,98,0,1725282.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Prezes Deutsche Bank stanie przed sądem Wraz z Fitschenem na ławie oskarżonych zasiądzie czterech innych czołowych menedżerów banku, wśród nich poprzednicy urzędującego prezesa - Josef Ackermann i Rolf Breuer.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/243/m321523.jpg ) ] (http://moto.money.pl/wiadomosci/publikacje/artykul/unijne;doplaty;do;nowych;toyot;dowiedz;sie;ile;mozesz;zaoszczedzic,111,0,1624431.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Unia dopłaci do nowych aut. Ile można zyskać? Toyota proponuje dofinansowanie zakupu nowych aut. Sprawdziliśmy, jakie korzyści czekają na klientów, którzy zdecydują się na zakup wybranych modeli.
Tagi: commerzbank, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa, banki
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz