Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Wiceprezes mBanku szefem BGŻ BNP Paribas? Są przecieki

Wiceprezes mBanku szefem BGŻ BNP Paribas? Są przecieki

BGŻ BNP Paribas poszukuje prezesa. Fot. Bartosz Wawryszuk
BGŻ BNP Paribas poszukuje prezesa.

Po dymisji prezesa BGŻ BNP Paribas na giełdzie nazwisk pojawiło się kilku kandydatów na miejsce Tomasza Bogusa. Nieoficjalnie wiadomo, że decyzja została już podjęta. Najprawdopodobniej szykuje się transfer z mBanku.

Niemal w tym samym czasie, co z funkcji prezesa BGŻ BNP Paribas zrezygnował Tomasz Bogus, na odejście z zarządu mBanku zdecydował się Przemysław Gdański. Wszystko wskazuje na to, że to on stanie teraz na czele konkurencyjnego banku - informuje agencja ISBnews.

Według źródeł zbliżonych do banku decyzja ma zostać ogłoszona "wkrótce", zaś Gdański nowe obowiązki ma przejąć w listopadzie. Do 31 października funkcję tę będzie pełnił Bogus, który za sterami banku jest nieco ponad 2 lata.

"Oficjalny komunikat na temat zmian w zarządzie banku będziemy mogli przekazać najpewniej pod koniec października br." - odpowiada na pytanie o ewentualną prezesurę Gdańskiego wydział prasowy BGŻ BNP Paribas.

Tomasz Bogus jeszcze jako prezes Banku Pocztowego:

Gdański wciąż jeszcze jest wiceprezesem do spraw bankowości korporacyjnej i inwestycyjnej. Będzie nim do 25 października. Na odejście zdecydował się po blisko 9 latach pracy dla tej firmy.

Według wcześniejszych doniesień medialnych, na liście kandydatów na nowego prezesa BGŻ BNP Paribas, oprócz Przemysława Gdańskiego, byli też m.in. Krzysztof Czuba i Wojciech Sobieraj, związani z Alior Bankiem.

finanse, mbank, bankowość, nowy prezes bgż bnp paribas, przemysław gdański
ISB
Czytaj także
Polecane galerie
Cdn
2017-10-03 15:44
Własnie zabralam kase z tego banku bo oni nie chca miec nic do czynienia z klientami mieszkajacymi poza granicami kraju. Bardzo bogaty bank Jak rezygnuje z klientow? Szkoda mi tylko małych fili tego banku, bo oni naprawde cieżko pracuja, czego nie mozesz powiedziec o tych na górze.
Wiedźma
2017-10-03 12:16
Gdański? no lepiej wybrać nie mogli, będzie zabawa ... ale jeśli się potwierdzi to moje pieniądze zabieram, moje lokaty nie lubią baletów! Jak to leciało? ... oj, naiwny, naiwny, naiwny, jak dziecko we mgle, jak Goliat na pchle...
Ja też chcę zarabiać 1 mln rocznie.
2017-10-02 21:40
Karuzela stanowisk kręci się... Sobieraj zarzekał się,że żaden bank nigdy więcej .NO I Proszę . Najlepiej się nachapać z cudzej pracy.
Pokaż wszystkie komentarze (4)