Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wyniki
29.11.2018 11:21

Getin Holding ratuje honor Czarneckiego. Ma zyski

Do trzech razy sztuka. Tak może skomentować wyniki finansowe swoich spółek biznesmen Leszek Czarnecki. Jego Getin Holding zarobił w trzy miesiące prawie 14 mln zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter Poland)
Spółki Leszka Czarneckiego mają ostatnio problemy z zarabianiem pieniędzy.

Imperium Leszka Czarneckiego chwieje się w posadach. W środę, należące do biznesmena Getin Noble Bank i Idea Bank poinformowały, że w trzecim kwartale nie wypracowały ani złotówki zysku. Netto straciły 14 i 32 mln zł. Do tego od dłuższego czasu ich kapitalizacja na giełdzie spada

Pocieszeniem może być fakt, że trzecia noga jego finansowego biznesu, czyli Getin Holding, jest na plusie. Z opublikowanego w czwartek raportu wynika, że od lipca do września spółka zarobiła na czysto niecałe 14 mln zł.

Getin Holding to grupa finansowa, na którą składa się częściowo Idea Bank, ale też banki czy spółki leasingowe działające za granicą (w Rosji, na Ukrainie, Białorusi czy Rumunii).

Ekspert o pogarszającej się sytuacji Idea Banku i Getina. "Mają trochę pecha"

Z jednej strony cieszy zysk, ale jest on znacznie mniejszy niż w analogicznym okresie 2017 roku. Wtedy Getin mógł się pochwalić 88 mln zł zysku netto. Jednak jak podkreślają władze spółki, po wyeliminowaniu zdarzeń jednorazowych różnica ta jest znacznie mniejsza. Wynik z działalności podstawowej jest o zaledwie 3 mln zł niższy niż rok wcześniej.

"Głównym motorem wzrostu w raportowanym okresie, po raz kolejny, okazała się działalność zagraniczna" - czytamy w komunikacie. W trzecim kwartale wynik netto spółek zagranicznych ukształtował się na poziomie 36 mln zł względem 25,4 mln zł osiągniętych rok wcześniej. To oznacza wzrost o blisko 40 proc. Co więcej, łączny zysk netto dla segmentów zagranicznych za 9 miesięcy 2018 roku, wyniósł 84,7 mln zł i był ponad dwukrotnie wyższy.

- Sytuacja naszych spółek na rynkach zagranicznych jest bardzo dobra. Korzystamy z koniunktury, czego efektem są osiągane wyniki. Obecna kondycja naszego biznesu to również zasługa sukcesu optymalizacji, jaką przeprowadziliśmy po kryzysie ukraińskim. Dowodem na to są rezultaty osiągane przez nasze spółki na Ukrainie i w Rosji. Również wyniki wypracowane w Rumunii pozwalają także i na ten rynek patrzeć z dużym optymizmem - komentuje sytuację prezes Piotr Kaczmarek.

Dodaje, że obecnie obserwuje także poprawę sytuacji na Białorusi, której rynek na początku roku cechowały pewne turbulencje.

Leszek Czarnecki jest właścicielem prawie 55 proc. udziałów w Getin Holdingu. Ich wartość rynkowa jest szacowana na około 67 mln zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: wyniki, getin holding, gtn, leszek czarnecki, zyski, finanse, wiadomości, banki
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
29-11-2018

janpawełIIMAMY NADZIEJĘ, ŻE CZARNECKI BĘDZIE SIEDZIAŁ A NIE TYLKO PŁACI KARY I ZASILA BUDŻET KACZYNO TYLKO, ŻE POTEM SOBIE TO ODBIJA NP.AFERA ORLENU CZY … Czytaj całość

29-11-2018

leondobry bank wychodzi z kłopotow wbrew tym działaniom ktore go doprowadziły do kłopotow trzeba dac mu troche czasu bo zaczyna isc dobra drogą

29-11-2018

AkcjonariuszSzkoda ,że nie odzwierciedla tego cena akcji spółki.

Rozwiń komentarze (142)