Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Damian Słomski
Damian Słomski
|

Getin Holding ratuje honor Czarneckiego. Ma zyski

142
Podziel się:

Do trzech razy sztuka. Tak może skomentować wyniki finansowe swoich spółek biznesmen Leszek Czarnecki. Jego Getin Holding zarobił w trzy miesiące prawie 14 mln zł.

Spółki Leszka Czarneckiego mają ostatnio problemy z zarabianiem pieniędzy.
Spółki Leszka Czarneckiego mają ostatnio problemy z zarabianiem pieniędzy. (Reporter Poland)

Imperium Leszka Czarneckiego chwieje się w posadach. W środę, należące do biznesmena Getin Noble Bank i Idea Bank poinformowały, że w trzecim kwartale nie wypracowały ani złotówki zysku. Netto straciły 14 i 32 mln zł. Do tego od dłuższego czasu ich kapitalizacja na giełdzie spada

Pocieszeniem może być fakt, że trzecia noga jego finansowego biznesu, czyli Getin Holding, jest na plusie. Z opublikowanego w czwartek raportu wynika, że od lipca do września spółka zarobiła na czysto niecałe 14 mln zł.

Getin Holding to grupa finansowa, na którą składa się częściowo Idea Bank, ale też banki czy spółki leasingowe działające za granicą (w Rosji, na Ukrainie, Białorusi czy Rumunii).

Zobacz także: Ekspert o pogarszającej się sytuacji Idea Banku i Getina. "Mają trochę pecha"

Z jednej strony cieszy zysk, ale jest on znacznie mniejszy niż w analogicznym okresie 2017 roku. Wtedy Getin mógł się pochwalić 88 mln zł zysku netto. Jednak jak podkreślają władze spółki, po wyeliminowaniu zdarzeń jednorazowych różnica ta jest znacznie mniejsza. Wynik z działalności podstawowej jest o zaledwie 3 mln zł niższy niż rok wcześniej.

"Głównym motorem wzrostu w raportowanym okresie, po raz kolejny, okazała się działalność zagraniczna" - czytamy w komunikacie. W trzecim kwartale wynik netto spółek zagranicznych ukształtował się na poziomie 36 mln zł względem 25,4 mln zł osiągniętych rok wcześniej. To oznacza wzrost o blisko 40 proc. Co więcej, łączny zysk netto dla segmentów zagranicznych za 9 miesięcy 2018 roku, wyniósł 84,7 mln zł i był ponad dwukrotnie wyższy.

- Sytuacja naszych spółek na rynkach zagranicznych jest bardzo dobra. Korzystamy z koniunktury, czego efektem są osiągane wyniki. Obecna kondycja naszego biznesu to również zasługa sukcesu optymalizacji, jaką przeprowadziliśmy po kryzysie ukraińskim. Dowodem na to są rezultaty osiągane przez nasze spółki na Ukrainie i w Rosji. Również wyniki wypracowane w Rumunii pozwalają także i na ten rynek patrzeć z dużym optymizmem - komentuje sytuację prezes Piotr Kaczmarek.

Dodaje, że obecnie obserwuje także poprawę sytuacji na Białorusi, której rynek na początku roku cechowały pewne turbulencje.

Leszek Czarnecki jest właścicielem prawie 55 proc. udziałów w Getin Holdingu. Ich wartość rynkowa jest szacowana na około 67 mln zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(142)
Promil
5 lata temu
Jeszcze trochę oglupic ludzi a potem wszystko piep.. (rozleci) się z wielkim smrodem
Do kometujący...
5 lata temu
Zarabiacie max 2,5 tys zł więc co są warte wasze komentarze...
Mądry Rebe
5 lata temu
Tylko gdzie wywiózł 60 mld, bo co to jest 14 mln przy 60 mld. gdzie są służby i prokuratura. W USA taki gość jak Czarnecki dostał 150 lat pierdla. Ten złodziej powinien już dawno być w pierdlu, a nie łazić po TV i się lansować, że to wina rządu i jego klientów straty powinny być dofinansowane z budżetu.
zcx
5 lata temu
nie udało się pisowcom zniszczyć Czarneckiego.
koks
5 lata temu
Mam nadzieje, ze beda siedziec ci zlodzieje, ktorzy chcieli okrasc pana Czarneckiego i kupic jego banki za zlotowke. Nie mam zaufania do bankow panstwowych ani do NBP za krolowania glapy. Bylo zaufanie za rzadow pana profesora Belki a teraz to samo barachlo.
...
Następna strona