Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wyniki PKO BP. W czwartym kwartale ubiegłego roku bank zarobił więcej od prognoz

0
Podziel się:

Zysk netto PKO BP za cały 2015 rok przekroczył 2,6 miliarda złotych.

Zbigniew Jagiełło, prezes PKO BP
Zbigniew Jagiełło, prezes PKO BP (Newseria)

Dokładnie 444,3 miliona złotych zarobił w czwartym kwartale ubiegłego roku największy polski bank PKO BP. Jego wynik jest więc lepszy od tego, co wcześniej prognozowali analitycy.

Bank PKO BP opublikował rano swoje wyniki za 2015 rok. Według raportu w całym ubiegłym roku zysk netto banku wyniósł 2,61 miliarda złotych wobec 3,25 miliarda złotych w 2014 roku. Oznacza to też, że w czwartym kwartale ubiegłego roku bank zarobił 444,3 miliona złotych. Wynik jest więc lepszy od wcześniejszych oczekiwań analityków, którzy wskazywali na zysk w okolicach 368 milionów złotych (konsensus prognoz ISB).

Jednocześnie widać, że bank zarobił w ostatnich trzech miesiącach 2015 roku prawie 40 procent mniej niż w tym samym okresie ubiegłego roku.

Jak wynika z raportu, w całym 2015 roku wynik z tytułu odsetek wyniósł w PKO BP 7 miliardów złotych. Oznacza to, że tylko w czwartym kwartale wynik odsetkowy przekroczył 1,85 miliarda złotych. Jednocześnie wynik z tytułu opłat i prowizji za cały 2015 rok to 2,9 miliarda złotych, co daje 693,5 miliona złotych za czwarty kwartał 2015 roku.

Kurs akcji PKO BP w ciągu ostatnich 12 miesięcy

Pod koniec lutego doszło do znaczących zmian w radzie nadzorczej PKO BP. Jej skład opuściło siedem osób. Na ich miejsce trafili nowi członkowie zaproponowani przez głównego akcjonariusza, czyli Skarb Państwa. Wśród nich znalazł się m.in. Wojciech Jasiński, były minister skarbu w rządzie PiS, a obecnie prezes PKN Orlen.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)