Trwa ładowanie...
bDzEjaGd

Notowania

Przejdź na

Oskładkowanie umów zleceń. "To nie jest dobry moment"

- Dla wielu Polaków byłaby to dziś bardzo bolesna zmiana - tak o rządowych planach na oskładkowanie wszystkich umów zleceń mówi Oskar Sobolewski z Instytutu Emerytalnego. Gość programu "Money. To się liczy" zwraca uwagę, że czasy kryzysu nie są dobrym momentem na wprowadzanie tego typu zmian. - Choć co do zasady z perspektywy potencjalnej emerytury jest to korzystna zmiana, nad którą warto się poważnie zastanowić - mówi Sobolewski. Dodaje jednak, że obecnie rządowi przyświeca raczej perspektywa doraźna i konieczność spięcia budżetu państwa. W skali roku pełne oskładkowanie umów zleceń to zysk w budżecie na poziomie 2,5-3 mld zł rocznie. - To raptem 1/4 13. emerytury. Ale widać, że rząd szuka w każdym możliwym miejscu - puentuje Oskar Sobolewski.

23-09-2020
Tagi:
emerytury, praca, wideo, zus, składki, ozusowanie umów, mtsl
201 reakcji
26
121
54
Podziel się
Komentarze (54)
23-09-2020
Waldi
Może rząd wraz z opodatkowaniem umów zleceń przestanie je traktować jako umowy cywilnoprawne które nie liczą sie do strażu pracy. W tym momencie panstwo zabiera skladki...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (54)
bDzEjaGp
KOMENTARZE
(54)
Waldi
4 miesiące temu
Może rząd wraz z opodatkowaniem umów zleceń przestanie je traktować jako umowy cywilnoprawne które nie liczą sie do strażu pracy. W tym momencie panstwo zabiera skladki które nigdy niebeda wypłacone w postaci emerytury pracownikowi który niema wypracowanych lat do świadczenia emerytalnego.
Hxh
4 miesiące temu
Do jakiej szkoły chodzą dzieci morawieckiego, To wiele tłumaczy w kwestii traktowania Polaków
Romek
4 miesiące temu
No nie rozumiem tego , bo po teraz będzie ta umowa zlecenie , ni stażu pracy ni urlopu , czyli fuchy lepiej robic na lewo , a na 1/20 etaty żeby była przykrywka przy kontroli, to tylko o kasę chodzi dla państwa.
bDzEjaGH
dret
4 miesiące temu
zmniejszenie liczbę posłów ,senatorów i sędziów trybunału co najmniej o jedna trzecią , Włochy już to robią bo przynosi duże zyski
ewdffff
4 miesiące temu
OKRADANIA POLAKOW CIAG DALSZY kasa pusta wiec pis ciagnie gdzie moze
...
Następna strona