Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. MAB
|
aktualizacja

Szykuje się wielka waloryzacja. Poszedł sygnał z rządu

70
Podziel się:

Waloryzacja emerytur dopiero za dziewięć miesięcy, ale podwyżka ma być rekordowa. Nie można wykluczyć, że sięgnie 13-14 proc. - powiedział Stanisław Szwed, wiceszef resortu pracy, w rozmowie z "Super Expressem". Jeżeli będzie to faktycznie 14 proc., to emerytura minimalna wzrośnie o 170,51 zł.

Szykuje się wielka waloryzacja. Poszedł sygnał z rządu
Stanisław Szwed, Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki w Sejmie (East News, Andrzej Iwanczuk/REPORTER)

Chodzi o marcową waloryzację emerytur. "Na wskaźnik (waloryzacji) wpłynie największa od lat drożyzna. Jego wielkość poznamy go dopiero na początku 2023 r., ale już teraz można pokusić się o szacunki" - pisze w sobotę dziennik.

Nie można wykluczyć, że przyszłoroczna waloryzacja wyniesie 13, czy nawet 14 proc. Wszystko zależy od tego, jaka będzie inflacja - powiedział "Super Expressowi" wiceminister rodziny i polityki społecznej.

- Poza tym robimy wszystko, żeby emeryci jak najmniej odczuli skutki inflacji, czy wysokich cen produktów. W kwietniu była wypłacona trzynastka, a na przełomie sierpnia i września seniorzy otrzymają 14. emeryturę - dodał przedstawiciel rządu.

Przypomnijmy, że z powodu rekordowej inflacji związkowcy naciskają na rząd, by ten wprowadził drugą waloryzację emerytur na zasadach, które obowiązują w płacy minimalnej. Do tego jednak jest potrzebna zmiana prawa, dzięki której można by zastosować przepisy, które obowiązują przy płacy minimalnej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(70)
Emeryt
rok temu
Polityk jak otwiera usta to już kłamie, tak więc nie wiadomo jaka będzie waloryzacja?
Emerytka
rok temu
Najniższa emerytura powinna wynosić 2300 na ręke minimalnie!!!!!Wstydzili by się sami biorą podwyżki kilku..kilkunasto..tysięczne aludzi maja żyć za..parę groszy wstydd!!
Filip
rok temu
Politykom się nie wierzy. Dla osiągnięcia swoich celów obiecają wiele, gdy tych obietnic nie spełnią, winę zawsze zwalą na kogoś innego. Powiedzą, my chcieliśmy, ale .....
Zibby
rok temu
A inflacja w marcu będzie już ponad 20% i tak są dymani emeryci
Tymon
rok temu
Ostre ograniczanie podaży pieniądza, koniec socjalu na lewo i prawo, rekompensaty tylko i wyłącznie dla najuboższej grupy i to pod warunkiem że pieniądze dla nich będą wygospodarowane a nie dodrukowane. To jedyna recepta na zahamowanie inflacji. Ale zbliża się rok wyborczy i wiem, że NA PEWNO że dążenie do utrzymania władzy okaże się ważniejsze i prymitywne przekupywanie określonych grup będzie miało miejsce. Kiepsko widzę naszą przyszłość.
...
Następna strona