Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gospodarka
09.01.2020 18:28

Zmiany w OFE skierowane do komisji

Ustawa, która ma przenieść środki z OFE do ZUS lub na indywidualne konta emerytalne została skierowana do komisji finansów publicznych. Opozycja chciała jej odrzucenia w pierwszym czytaniu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Sejm skierował do komisji ustawę o zmianach w OFE. (Fot: Rafał Guz)

Wniosek o odrzucenie projektu ustawy w pierwszym czytaniu złożyli posłowie Lewicy. Poparło go 216 posłów, przeciw było 228. Tym samym, projekt został skierowany do dalszych prac w sejmowych komisjach finansów publicznych i polityki społecznej.

Projekt ustawy został przyjęty przez rząd pod koniec listopada. Pierwotnie przepisy miały wejść w życie od 1 stycznia, datę przesunięto jednak na czerwiec 2020.

Ustawa ma dać Polakom możliwość zdecydowania o tym, czy środki zgromadzone w OFE trafią na IKE czy do ZUS-u. Chodzi o 162 mld zł. Czas na podjęcie decyzji, gdzie trafią środki z likwidowanych OFE będzie ograniczony.

Oglądaj też: ZUS czy IKE? Co zrobić z pieniędźmi po likwidacji OFE

Jak wskazuje Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, będą to dwa miesiące, złożenie stosownej deklaracji będzie możliwe jedynie między 1 czerwca a 1 sierpnia 2020 r. Po tym terminie - zgodnie z projektem ustawy - środki zostaną automatycznie przelane na IKE.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: gospodarka, wiadomości, emerytury, ofe
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
09-01-2020

TakOkradanie z oszczędności i powiększanie ukrytego długu - metodami bandyckimi light. Inflacja to okradanie z oszczędności w "białych … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (1)