Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

"Trzynastki" w Sejmie. Premier Morawiecki: wypłaty co rok

W Sejmie odbyło się pierwsze czytanie projektu dot. wypłat tak zwanych "trzynastek", czyli dodatkowych świadczeń dla emerytów i rencistów. - Oddajemy im sprawiedliwość. Chciałbym, by poczuli się młodsi - stwierdził premier Mateusz Morawiecki. Wiceminister rodziny zdradził planowaną datę wypłat.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Premier w Sejmie zaprezentował projekt ustawy dot. "trzynastek" dla emerytów i rencistów

- Wypełniamy zobowiązanie dotyczące trzynastej emerytury. To wyraz solidarności, który sprawia, że los emerytów i rencistów będzie poprawiony. Oddajemy sprawiedliwość emerytom i rencistom. Dzielimy się z nimi owocami wzrostu gospodarczego - powiedział w Sejmie premier Mateusz Morawiecki podczas pierwszego czytania projektu ustawy wprowadzającej 13. emerytury i renty.

Szef rządu zapewnił, że dodatkowe świadczenia będą wypłacane każdego roku. - Mają one zapewnić godniejsze życie emerytom i rencistom - podkreślił Morawiecki. Odnosząc się do seniorów powiedział, że to oni zbudowali Polskę. - Jesteśmy im za to wdzięczni. Dzięki ich ciężkiej pracy dzisiaj możemy cieszyć się bezprecedensowym wzrostem. My solidarność międzypokoleniową i dzielenie się owocami wzrostu rozumiemy właśnie w ten sposób - dodał.

- Będzie trzynasta emerytura, będzie program "Emerytura+", będzie wzrost gospodarczy, bo jesteśmy gotowi na trudniejsze czasy. Spowolnienie już przyszło a u nas nadal jest wzrost gospodarczy. Chciałbym, by wraz z tym projektem PiS, nasi seniorzy, nasi emeryci poczuli się szczęśliwsi i młodsi - podsumował Morawiecki.

Obejrzyj: "Kupowanie głosów trzynastką to nie jest rozwiązanie"

Z kolei wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed dodał w Sejmie, że "trzynasta emerytura będzie wypłacana już na stałe, bez względu na kalendarze wyborcze". Dodał, że przewidywany termin wypłat świadczeń w tym roku to 1 kwietnia.

Przypomnijmy, rządowy projekt dotyczącego wypłat "trzynastek" zakłada, że świadczenie nie będzie już "jednorazowe", a wypłacane rok rocznie - na przełomie marca i kwietnia. Dostanie je każdy emeryt i rencista. Świadczenie będzie wypłacane w wysokości obowiązującej emerytury minimalnej, w 2020 r. będzie to 1200 zł brutto, czyli na rękę emeryci i renciści dostaną w tym roku dodatkowo ok. 930 zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: rząd, sejm, trzynastki, premier, mateusz morawiecki, emeryci, emerytury, pis, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
08-01-2020

jarosława gdzie 14-a emerytura??? a czy 13-a bedzie wyplacona tuz przed wyborami, zeby kupic glosy emerytow, eby gosowali na Dudę? a może lepiej, żeby … Czytaj całość

08-01-2020

zurawiecJestem emerytem - nie chce 13 -tej emerytury. Żądam utrzymania siły nabywczej emerytury.

08-01-2020

Basia13 dać tylko tym do 2000 zł bo reszta i tak się z tego śmieje i daje to dzieciom na zabawki i na PiS nie głosuje. ...

Rozwiń komentarze (109)