Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

"Trzynastki" w Sejmie. Premier Morawiecki: wypłaty co rok

110
Podziel się

W Sejmie odbyło się pierwsze czytanie projektu dot. wypłat tak zwanych "trzynastek", czyli dodatkowych świadczeń dla emerytów i rencistów. - Oddajemy im sprawiedliwość. Chciałbym, by poczuli się młodsi - stwierdził premier Mateusz Morawiecki. Wiceminister rodziny zdradził planowaną datę wypłat.

Premier w Sejmie zaprezentował projekt ustawy dot. "trzynastek" dla emerytów i rencistów
Premier w Sejmie zaprezentował projekt ustawy dot. "trzynastek" dla emerytów i rencistów (PAP)
bEgweQQB

- Wypełniamy zobowiązanie dotyczące trzynastej emerytury. To wyraz solidarności, który sprawia, że los emerytów i rencistów będzie poprawiony. Oddajemy sprawiedliwość emerytom i rencistom. Dzielimy się z nimi owocami wzrostu gospodarczego - powiedział w Sejmie premier Mateusz Morawiecki podczas pierwszego czytania projektu ustawy wprowadzającej 13. emerytury i renty.

bEgweQQD

Szef rządu zapewnił, że dodatkowe świadczenia będą wypłacane każdego roku. - Mają one zapewnić godniejsze życie emerytom i rencistom - podkreślił Morawiecki. Odnosząc się do seniorów powiedział, że to oni zbudowali Polskę. - Jesteśmy im za to wdzięczni. Dzięki ich ciężkiej pracy dzisiaj możemy cieszyć się bezprecedensowym wzrostem. My solidarność międzypokoleniową i dzielenie się owocami wzrostu rozumiemy właśnie w ten sposób - dodał.

- Będzie trzynasta emerytura, będzie program "Emerytura+", będzie wzrost gospodarczy, bo jesteśmy gotowi na trudniejsze czasy. Spowolnienie już przyszło a u nas nadal jest wzrost gospodarczy. Chciałbym, by wraz z tym projektem PiS, nasi seniorzy, nasi emeryci poczuli się szczęśliwsi i młodsi - podsumował Morawiecki.

Zobacz także: Obejrzyj: "Kupowanie głosów trzynastką to nie jest rozwiązanie"
bEgweQQJ

Z kolei wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed dodał w Sejmie, że "trzynasta emerytura będzie wypłacana już na stałe, bez względu na kalendarze wyborcze". Dodał, że przewidywany termin wypłat świadczeń w tym roku to 1 kwietnia.

Przypomnijmy, rządowy projekt dotyczącego wypłat "trzynastek" zakłada, że świadczenie nie będzie już "jednorazowe", a wypłacane rok rocznie - na przełomie marca i kwietnia. Dostanie je każdy emeryt i rencista. Świadczenie będzie wypłacane w wysokości obowiązującej emerytury minimalnej, w 2020 r. będzie to 1200 zł brutto, czyli na rękę emeryci i renciści dostaną w tym roku dodatkowo ok. 930 zł.

bEgweQQK

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEgweQRe
KOMENTARZE
(110)
Tadeusz
3 miesiące temu
O ile wiem to zadłużenie w bankach świata rośnie . Polacy nigdy nie byli tak zadłużeni , jak w obecnym czasie . PKB rośnie jakim cudem jak firmy plajtują bo nie produkują. Komu kit chcecie wcisnąć. Normalny człowiek wie ,że siła obecnie wyborcza to emeryci i renciści ,bo młodzi mają was w d.....pie. I jadą pracować na zachód. Bo tam są zarobki uczciwe w stosunku do tego co robisz. A minimalna płaca zapewnia godne życie a nie błąkanie się za 500+ czy po śmietnikach za puszkami i złomem.
małami
11 miesięcy temu
Nie potrzebuję takiej jałmużny. Jestem emerytką od roku. Na szczęście mam dodatkowe świadczenia dzięki bogatemu przodkowi stać mnie na wszystko i mogę żyć godnie.13 -tkę przeznaczę na wsparcie fundacji na rzecz zwierząt.
eeee
rok temu
cieszcie sie ze macie te trzynastki a kto was zmusza zebyscie je brali jakas laska ze je wezmiecie a nie biezcie piszecie glupoty a bierzecie ta niedobra kase
bEgweQRf
Andrzej
rok temu
Jak widać godne życie dla emerytów jest ważne dla rządu i premiera!
Man
rok temu
Dodatkowe świadczenie dla rencistów i emerytów będzie wykonane, bo premier jest człowiekiem słownym
...
Następna strona