Notowania

Zniesienie 30-krotności. "Ten projekt niesie więcej szkód niż pożytku", mówi wiceprezes Porozumienia

Ten projekt niesie więcej szkód niż pożytku, więc zachęcamy PiS, by z niego zrezygnował – powiedział Marcin Ociepa zapytany o projekt zniesienia limitu 30-krotności ZUS.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Porozumienie od początku nie kryje sprzeciwu wobec projektu zniesienia 30-krotności (Fot: Adrian Ciezki/REPORTER)

- Cieszy mnie, że Polacy widzą, że w polityce, a nawet w rządzie też czasem dochodzi do sporów, które mają charakter merytoryczny. Rozmawiamy o wizji gospodarczych, a nie tylko stanowiskach – powiedział na antenie radiowej "Trójki" Marcin Ociepa, wiceprzewodniczący Porozumienia. Odniósł się tym samym do stanowczego sprzeciwu Porozumienia wobec projektu autorstwa PiS.

Zaprzeczył również, by forsowanie przez PiS projektu zniesienia limitu 30-krotności składek ZUS miało być "ustawką" służącą temu, by prezydent mógł wykazać się inicjatywą i odmówić podpisania ustawy,.

Projekt zniesienia 30-krotności jest obliczony na coś innego. PiS chce spróbować limit nie tyle znieść, co go znacząco podnieść
Zniesienie limitu 30-krotności. Pokerowa zagrywka PiS

Zaapelował, by "nie budować atmosfery kryzysu w rządzie".

Obejrzyj: 30-krotność ZUS. Gowin: obronię przedsiębiorców, nie umierając. Będę królem życia

- PiS i Porozumienie to dwie różne partie. Razem startowaliśmy, ale nie jesteśmy jedną partią, bo mamy różne spojrzenia na wiele spraw.
Kwestia 30-krotności jest jedną z takich właśnie kwestii. Ociepa wyjaśnił, że Porozumienie wierzy w silne, ale też ograniczające się państwo. A więc państwo, które ogranicza pobór podatku i nie składa obietnic bez pokrycia.

Czy pomysł finansowania trzynastej i czternastej emerytury z Funduszu Solidarnościowego, który został powołany dla wsparcia osób niepełnosprawnych, to słuszny pomysł? Ociepa dał do zrozumienia, że przekaz medialny nie jest prawidłowy, gdyż "mówimy o mechanizmie budżetowym., kwestiach technicznych, a nie puli środków."

Zapewnił, że żadna osoba niepełnosprawna nie ucierpi w wyniku tego, że mechanizm będzie zakładał możliwość pobierania pieniędzy z Funduszu Solidarnościowego.

- To zabieg techniczny, a nie sięgniecie po środki należące do kogokolwiek innego – powiedział.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: 30-krotność, porozumienie, marcin ociepa, gospodarka, wiadomości, rząd, emerytury
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
15-11-2019

To jest dramatNo to lekarze ,informatycy , inżynierowie ludzie wolnych zawodów wyjadą z tego PiSowskiego raju za granicę a przedsiębiorcy zacznął zakładać firmy w … Czytaj całość

15-11-2019

Wszystko możliwePodwyżka prągu o 100 % załatwi sprawę z PiS lepiej niż najlepsza opozycja. Ludzie już tego nie wytrzymają i wyjdą na ulicę. Czy czeka nas Wenezuela i … Czytaj całość

15-11-2019

KAMNo zobaczymy jak będzie głosował. Przeważnie krowa, która dużo ryczy mało mleka daje.

Rozwiń komentarze (7)