Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
zus
13.11.2019 21:44

PiS chce zniesienia limitu 30-krotności ZUS. Koalicjanci z Porozumienia mówią stanowcze: "nie"

- Żaden poseł Porozumienia nie zagłosuje za zniesieniem limitu 30-krotności ZUS - deklaruje w rozmowie z money.pl poseł ugrupowania Kamil Bortniczuk. Jak dodaje, projekt może być częścią nacisku PiS związanego z negocjacjami związanymi z umową koalicyjną.

Podziel się
Dodaj komentarz
(WP.PL)
Porozumienie Jarosława Gowina nie zmienia zdania. Stanowczo sprzeciwia się zniesieniu limitu składek na ZUS.

- Nasze stanowisko jest jasne i niezmienne. Jako Porozumienie nie będziemy głosować za zmianami związanymi z 30-krotnością ZUS.

Pytany, jak odbiera złożony przez Marcina Horałę i grupę kilkunastu innych posłów PiS wniosek znoszący limit, czyli zwiększający składki, a więc de facto podatki dla najlepiej zarabiających, poseł Porozumienia odpowiedział, że "sam chciałby to wiedzieć".

Dopytywany, czy to element nacisku PiS związany z brakiem wynegocjowanej umowy koalicyjnej Porozumienia, odpowiedział, że jest to "jeden ze scenariuszy".

- To bardzo możliwe. Można tak na to patrzeć. Podkreślam jednak, że my jako Porozumienie w sobotę jasno zadeklarowaliśmy, że żaden poseł naszego ugrupowania nie będzie głosować za zniesieniem limitu ZUS - podał Bortniczuk.

Obejrzyj: Rzecznik małych i średnich firm: "Zniesienie limitu 30-krotności ZUS. Będzie to problemem dla gospodarki"

Jak stwierdził, 30-krotność nie jest jednak elementem umowy koalicyjnej z PiS na obecnym etapie rozmów.

Przypomnijmy, że w środę jako pierwszy nowy projekt w Sejmie pojawiła się ustawa znosząca limit 30-krotności składek na ZUS. Złożył go PiS, a jako poseł wnioskodawca wymieniony jest Marcin Horała. Obecnie osoby najlepiej zarabiające przestają płacić składki, by w przyszłości nie trzeba było wypłacać im gigantycznych emerytur.

Tymczasem Porozumienie, czyli koalicjant PiS, przez całą kampanię wyborczą podkreślał, że projektu nie poprze.

Mówił tak i wicepremier Jarosław Gowin, i minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz. Przeciwko zmianom w ZUS jest także prezydent Andrzej Duda.

Masz newsa, foto, film? Wyślij na #dziejesie

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
13-11-2019

aaaChyba nie wolno pisać że pis wszystkich chce wydoić ze wszystkiego co mają

14-11-2019

TereferekWraz ze współmałżonkiem ciężko pracujemy po kilkanaście godzin by móc odłożyć pieniadze na nauke naszych dzieci i planowane wczasy. Zniesienie 30 … Czytaj całość

13-11-2019

aaSuper..Dlaczego BOGACZE nie płaca podatku, Jestesmy robole za SPRAWIEDLIWOSCIA> Kazdy Poseł powinien walczyc o zniesienie 30x.Sedziowie nie płaca … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (131)