Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Agata Kołodziej
Agata Kołodziej
|

Będą podwyżki pensji. Teraz to pracownicy zaczynają stawiać warunki

0
Podziel się:

Czterech na pięciu pracodawców ma problem ze znalezieniem pracowników, dlatego coraz więcej firm obiecuje, że w tym roku będzie podnosić pensje. Czy to już rynek pracownika? W jakich branżach to pracownicy mogą dyktować warunki? I na jak duże podwyżki mogą liczyć w tym roku?

Będą podwyżki pensji. Teraz to pracownicy zaczynają stawiać warunki
(Fotolia.com)

Czterech na pięciu pracodawców ma problem ze znalezieniem pracowników, dlatego coraz więcej firm obiecuje, że w tym roku będzie podnosić pensje. Czy to już rynek pracownika? W jakich branżach pracownicy mogą dyktować warunki? I na jak duże podwyżki mogą liczyć w tym roku?

- Mamy coraz większe niedopasowanie na polskim rynku pracy. W 2015 r. 80 proc. pracodawców, którzy prowadzili rekrutację, miało problem ze znalezieniem kandydata, który spełniał ich wymagania, i nie chodzi tu zupełnie o oczekiwania finansowe – mówiła w programie #dziejesienazywo Monika Dawid-Sawicka, ekspertka rynku pracy.

- Mamy do czynienia z rynkiem pracownika już nie tylko w sektorze IT, ale również w sektorze usług wspólnych, prawniczym, logistyki, inżynierii – mówiła w programie Daria Dąbrowska, ekspertka rynku pracy z firmy Antal Polska.

– Coraz więcej firm boryka się ze znalezieniem choćby kierowców czy sprzedawców – twierdzi Daria Dąbrowska. I dodaje, że ciągle w Polsce widać migrację zarobkową i odpływ najbardziej wykwalifikowanych pracowników.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)