Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Firmy dostaną ponad 5 miliardów zł z Unii

0
Podziel się:

Eksperci alarmują jednak, że pieniędzy na dotacje będzie coraz mniej.

Firmy dostaną ponad 5 miliardów zł z Unii
(fluzo/CC/Flickr)

Taka suma unijnych dotacji z programu Innowacyjna Gospodarka zostanie rozdysponowanych w konkursach w 2010 roku - wynika z opracowanego przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego harmonogramu.

Do dokumentu dotarł _ Dziennik Gazeta Prawna _. Z informacji wynika, że to mniej niż w tym roku, kiedy to tylko na samo wsparcie dla firm inwestujących w najnowsze technologie poszły około 4 mld zł. Mniej unijnych pieniędzy ma być m.in.na projekty typowo innowacyjne.

Według Michała Gwizdy z firmy doradczej Accreo Taxand przyszły rok będzie dla przedsiębiorców walczących o dotacje znacznie trudniejszy od obecnego. - _ W tym roku na rynek rzucono wyjątkowo dużo unijnych pieniędzy. Przedsiębiorcy mszą się przyzwyczaić, że w następnych latach będzie ich znacznie mniej _ - mówi Gwizda.

Ale są też dobre wiadomości. Wiceminister rozwoju regionalnego Jarosław Pawłowski powiedział, że większe kwoty będą przeznaczone na wspieranie inwestycji w teleinformatykę i e-biznes. Na dotacje na założenie firmy świadczącej e-usługi ministerstwo przygotowało pond 300 mln zł.

Z harmonogramu MRR wynika, że w przyszłym roku przeprowadzonych zostanie 38 konkursów. Będą one dotyczyć dotacji na inwestycje, badania naukowe oraz na wsparcie instytucji otoczenia biznesu. O pierwsze pieniądze z programu Innowacyjna Gospodarka będzie można się starać już w lutym - zapowiada _ DGP _.

fundusze unijne
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)