Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Marlena Kostyńska
|
aktualizacja

Jak zarobić w domu? Sposoby na zarobek bez wychodzenia z domu

2
Podziel się:

Stała praca na etacie nie jest jedyną formą zarobkową, na jaką można się zdecydować. Jak zatem można zarobić bez wychodzenia z domu?

Przykładem pracy zarobkowej, którą można wykonywać bez wychodzenia z domu, jest rękodzieło
Przykładem pracy zarobkowej, którą można wykonywać bez wychodzenia z domu, jest rękodzieło (WP money)

Nie każdy człowiek stworzony jest to pracy na etacie. Są tacy, którzy wolą realizować swoje plany, nie chcą podlegać kontroli. Taką wolność może dać praca z domu. Jak zarabiać w domu?

Chałupnictwo – czy da się na tym zarobić?

Chałupnictwo to inaczej praca nakładcza. Praca nakładcza polega przede wszystkim na tym, że świadczymy usługi na rachunek polecenie nakładcy. W niektórych wypadkach nakładca zaopatruje chałupnika w półprodukty i wymaga wykonania gotowego produktu. W umowie o pracę nakładczą powinno się zawrzeć rodzaj pracy, termin, w którym się rozpoczyna, informacje związane z zasadami wynagradzania. Umowa może być zawarta na czas wykonania pracy albo na czas nieokreślony.

Najprostszą pracą chałupniczą jest wypełnianie ankiet. Zwykle rozlicza się ją w formie punktów, które można zamienić na pieniądze, bony albo nagrody rzeczowe. Trzeba wiedzieć, że chałupnictwo tego rodzaju raczej nie zapewni nam fortuny. Zarabia się niewiele, sporo też jest oszustów. Szczególnej uwagi powinny wymagać ogłoszenia, w których pojawia się informacja, że pierwsza partia materiałów jest płatna albo wymaga to wysłania SMS-a premium, a firma nie podaje adresu lub NIP.

Telepraca

Innym sposobem zarabiania w domu jest telepraca. To właściwie wszystko, co robimy poza miejscem tradycyjnego zatrudnienia. Wyniki pracy dostarczamy pocztą elektroniczną, telefonicznie. Także w ten sam sposób nawiązujemy kontakt z pracodawcą. Pracownik ma więcej czasu (nie traci go na dojazdy), a pracodawca obniża koszty, bo nie musi wydawać pieniędzy na biuro.

Freelancing, czyli jak zarabiać w domu?

Freelenacer to inaczej wolny strzelec, który żyje od zlecenia do zlecenia. Freelancing cechuje spora elastyczność. Praca freelancera wymaga samodzielności, motywacji i sporej dyscypliny. Wszystko dlatego, że freelenacer musi szukać sam klientów, którzy zapewnią mu byt. Taka praca jest idealna dla dziennikarzy, czy osób związanych z branżą IT.

Zarabianie na stronie internetowej

Jest grupa ludzi, która zarabia poprzez swoją stronę internetową. Jak?

  • Przykładem jest umieszczanie programów partnerskich w formie bannerów, linków albo zakładek. Firma płaci za klikanie w banner albo zakup produktu, dokonany za pośrednictwem strony. Można też udostępniać płatne treści. Klient może z nich skorzystać dopiero po tym, jak zapłaci odpowiednią kwotę.
  • W domu można też zarabiać, spekulując na giełdzie. Polega to na inwestowaniu w spółki, które mogą przynieść zysk.
  • Inny sposób na zarobek w domu to napisanie książki. Jeśli dużo podróżujesz, możesz opisać swoje wyjazdy, możesz też przekazać odbiorcom historie potyczek biznesowych albo poradnik dotyczący możliwości zarabiania z domu.
  • Praca w domu pozwala też zarabiać na rękodziele. Można sprzedawać fotografie, projektować i sprzedawać produkty codziennego użytku. W internecie można znaleźć sporo serwisów, które pozwalają na zarabianie w ten sposób.
  • Pracując w domu, można też pisać teksty. Zlecenia mogą dotyczyć tekstów na strony, poradników, treści na blogi.

Praca w domu nie zawsze jest łatwa. Wymaga ona sporo samozaparcia i bardzo dużo motywacji.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(2)
Marta
4 lata temu
Ja od kilku lat pracuję zdalnie, głównie skupiam się na zarabianiu na blogu, a konkretnie na reklamach i promowaniu różnych produktów, zleceniach online czy na handlu walutami i kryptowalutami. Tak naprawdę sporo jest dzisiaj możliwości i każdy coś dla siebie na pewno znajdzie, choć łatwo nie jest i swoje trzeba przesiedzieć ;) polecam czytać blogi osób co zarabiają np. blog "szpilkowy ebiznet" (polecam w google poszukać) itp strony. Dużo osób na tacy pokazuje rozwiązania, ale trzeba trochę poszperać w necie ;)
daro
5 lata temu
https://www.twisto.pl/rejestracja/?promo=DARIUSZK36