Nałożyli kary, teraz muszą je cofać. "Kontrole były skandaliczne, przychodzili z gotowym protokołem"
- Przedsiębiorcy dostawali wysokie kary za prowadzenie działalności nawet wtedy, gdy widoczny był już wyraźny spadek zachorowań, a rósł wskaźnik wyszczepienia w Polsce - powiedział w programie "Money. To się liczy" Adam Abramowicz, rzecznik MŚP. – Nagle ktoś dał zielone światło dla kontroli, była to zupełnie niezrozumiała decyzja, konfliktująca przedsiębiorców z administracją. Poszli na skróty, a tak nie można, bo mamy Konstytucję dla Biznesu, a tam mamy napisane czarno na białym: co nie jest zabronione, jest dozwolone. Właściwie wszystkie interwencje rzecznika MŚP ws. kar są rozpatrywane na korzyść firm. Kontrole były prowadzone w sposób skandaliczny, urzędnicy przychodzili z gotowym protokołem, nie przesłuchiwali świadków, zamykali firmy bez podania przyczyny. Tak nie można. Nadchodzi czwarta fala i mam apel do rządzących, by wzięli przykład z Wielkiej Brytanii. Tam przy 46 tys. zachorowań dziennie premier oznajmił, że kolejnego lockdownu już nie będzie. Regionalne lockdowny to też zły pomysł, takie są doświadczenia międzynarodowe. Dane są jednoznaczne: nas nie stać na kolejny lockdown - dodaje.
Dziennikarz, reporter i autor. Od 2014 roku związany z Wirtualną Polską, gdzie rozpoczynał jako dziennikarz serwisu ekonomicznego Money.pl. Od czerwca 2023 roku redaktor naczelny Wiadomości WP - jednego z kluczowych filarów informacyjnych Grupy Wirtualna Polska. Specjalizuje się w dziennikarstwie ekonomicznym i śledczym. Zasłynął serią reportaży o nieetycznych praktykach w branży finansowej, w ramach których sam zatrudnił się w jednej z warszawskich "kotłowni" - nielegalnych call center naciągających ludzi na fałszywe inwestycje, a w związku ze śledztwem był przesłuchiwany przez policję i Komisję Nadzoru Finansowego. Na tej podstawie napisał książkę Łowcy z kotłowni. Dziki świat finansowych naciągaczy (Wydawnictwo WAM, 2018). Laureat i finalista najważniejszych polskich konkursów dziennikarskich. W 2018 roku zdobył nagrodę im. Teresy Torańskiej w kategorii "Najlepsze w internecie". Wielokrotnie nominowany do Grand Press - największego konkursu dziennikarskiego w Polsce - w kategoriach: dziennikarstwo specjalistyczne (2016, 2023), reportaż prasowy/internetowy (2019) i news (2022). Dwukrotny finalista konkursu im. Dariusza Fikusa za dziennikarstwo najwyższej próby (2018, 2022). Dwukrotnie wyróżniony w konkursie Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego - jako nominowany (2018) i finalista (2022). Finalista Polsko-Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej im. Tadeusza Mazowieckiego (2023) oraz finalista Nagrody Dziennikarstwa Ekonomicznego Press Club Polska (2024).