Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Przedsięborcom będzie lżej

0
Podziel się:

Nowelizacja ustawy o VAT wprowadza zapisy ułatwiające rozliczanie z fiskusem.

Przedsięborcom będzie lżej

Skrócony podstawowy termin zwrotu podatku naliczonego, likwidacja kaucji gwarancyjnej przy rozpoczęciu handlu wewnątrzwspólnotowego, likwidacja 30-proc. sankcji - to najważniejsze zmiany w ustawie o VAT jak podaje _ Gazeta Prawna. _

_ Gazeta Prawna _ wymienia nowe zasady rozliczeń zawartych w nowelizacji ustawy o podatku od towarów i usług przyjętej właśnie przez Sejm. Zmianie ulega okres podstawowego terminu zwrotu podatku naliczonego: ze 180 do 60 dni. Nowelizacja wprowadza również możliwość składania deklaracji kwartalnych przez wszystkich podatników. Eliminuje obowiązek składania kaucji gwarancyjnej w wysokości 250 tysięcy złotych przez podatników rozpoczynających działalność w handlu wewnątrzwspólnotowym. Z ustawy o VAT ma zniknąć uciążliwa 30-procentowa sankcja za nieprawidłowe rozliczenie podatku. Zmiany mają na celu ułatwić przedsiębiorcom prowadzenie działalności.

Nowelizację rozpatrzy teraz Senat, który ma na to trzydzieści dni. Następnie zostanie ona skierowana do prezydenta, który w ciągu 21 dni podpisuje ustawę odmawia jej podpisania bądź kieruje ją do Trybunału Konstytucyjnego.

Zmiany w prawie mają wejść w życie jeszcze w grudniu tego roku.

ZOBACZ TAKŻE:

vat
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)