Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Zaostrzono przepisy o kasach fiskalnych

0
Podziel się:

Sprzedaż papierosów i alkoholu od 1 listopada trzeba rejestrować na kasie fiskalnej. Bez względu na obroty podatnika.

Zaostrzono przepisy o kasach fiskalnych
(Radu Razvan/Dreamstime.com)

Pierwszego listopada wchodzi w życie obowiązek rejestrowania na kasach fiskalnych sprzedaży wyrobów tytoniowych i alkoholu. Zwolnione z obowiązku są usługi wynajmowania nieruchomości, pod warunkiem wystawiania za nie faktur.

Obowiązek rejestrowania w kasie mają podatnicy dokonujący sprzedaży osobom prywatnym i rolnikom zryczałtowanym. Podatnik musi zakupić kasę jeżeli jego obroty roczne przekroczą 40 tys. zł, jeżeli kontynuuje działalność albo 20 tys. zł jeżeli rozpoczyna działalność.

ZOBACZ TAKŻE:

Od 1 listopada podatnik sprzedający papierosy lub alkohol, będzie musiał rejestrować w kasie całą sprzedaż, niezależnie od obrotów.
Podlegają obowiązkowi rejestracji - _ wyroby tytoniowe (PKWiU 16.00) napoje alkoholowe o zawartości alkoholu powyżej 1,2 proc. oraz napoje alkoholowe będące mieszaniną piwa i napojów alkoholowych, w których zawartość alkoholu przekracza 0,5 proc. (bez względu na PKWiU) _ - wyjaśnia na łamach _ Gazety Prawnej _ Dorian Liszcz, ekspert z firmy GMTR, produkującej kasy i drukarki fiskalne.

Druga zmiana wchodząca w życie 1 listopada mówi o zwolnieniu z obowiązku ewidencjonowania niektórych czynności pod warunkiem ich udokumentowania fakturą. - _ Zwolnienie to dotyczy m.in. usług rekrutacji i pozyskiwania personelu, usług detektywistycznych oraz wynajmowania nieruchomości _ - podaje _ Gazeta Prawna _.

Obowiązkowi rejestracji w kasach fiskalnych od 1 listopada (jeżeli nie są wystawiane faktury), podlegają podmioty:

Na mocy tego samego rozporządzenia ministra finansów zwolniona z obowiązku rejestrowania w kasie fiskalnej od 1 lipca jest sprzedaż swoim pracownikom niektórych towarów.

Zwolniona z rejestracji w kasach fiskalnych od 1 lipca jest sprzedaż swoim pracownikom (i członkom swojej spółdzielni):

Jeżeli jednak pracodawcy ewidencjonowali te świadczenia przed 1 lipca, nie podlegają zwolnieniu.

ZOBACZ TAKŻE:

wiadomości
baza wiedzy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)