1 VII - 5 VII

privy / 2013-07-01 11:02
Wszystko zostało już w sumie powiedziane. W mojej ocenie stoimy nad urwiskiem i albo do niego wpadniemy albo wracamy do wzrostów. Można próbować kupować z krótką smyczą na max 2%.
Wyświetlaj:
Zeus52 / 2013-07-04 19:43 / 10-sięciotysiącznik na forum
Chciałem,abyście coś zobaczyli www.macronext.pl/pl/comment?id=6569 To na dowód,że nie tylko ja sobie dowcipkowałem. Ja nic do Goldmana nie mam...ale nadarzyła się okazja aby przynajmniej było na wesoło.
ctc / 94.197.127.* / 2013-07-05 15:35
Teraz juz pora na spadki
Bessa na miedzi trwa w najlepsze pociagnie to miedziaka i w20 do 2000pkt
Zeus52 / 2013-07-05 20:43 / 10-sięciotysiącznik na forum
Możliwe...ale głowy bym za to nie dał.Miedź już była w podobnych opałach...końcówka kwietnia...zauważ pewne podobieństwo.Dywergencja na weekly? Dlatego wspominałem,że nie świętujmy jeszcze,bo świeczka weekly jest dopiero w produkcji i nie wiadomo,jak będzie ostatecznie wyglądała. Ale na razie niedźwiedzie również nie mogą świętować...bo jednak dywergencja byka na miedzi-weekly pozostaje nieprzełamana...a to może się na nich szybko zemścić.W/g mnie sytuacja jest na razie patowa.
privy / 2013-07-05 21:03 / Tysiącznik na forum
Mamy wiadro na miedzi i małe łubudubu na wigwamie. Teraz to jest najlepszy spekulacyjny moment do wejścia w rynek. Jeśli wiadro wytrzyma a na wigwamie utrzyma się sufit z tych długich świeczek nie schodząc intraweek poniżej 2215 to powinno rozpocząć się silniejsze odreagowanie.
Zeus52 / 2013-07-05 21:20 / 10-sięciotysiącznik na forum
Czyli to,o czym pisałeś. Cały czas pamiętajmy,że to reakcja EUR/USD po dobrych danych...miedź ćwiczy figury dokładnie na tym samym poziomie,co w końcówce kwietnia...i jest możliwe,że powtórzy to samo(możliwe,to nie pewnik). Zobaczymy,co zrobią fundusze azjatyckie...Pamiętasz tę sytuację z końcówki 2009r.? Zauważyłeś wtedy pewną ciekawostkę...Wig20 szedł stale czarnymi świecami...ale coraz to wyżej.To było tak nietypowe,że zaczęliśmy obserwować korelację surowców z walutami...w różnym czasie doby. No nic...chyba trzeba będzie zasiąść do miedzi w nocy z niedzieli na poniedziałek...zaś te nocki czekają :)
matkaubogich / 83.4.240.* / 2013-07-06 03:51
Witam , jak myslicie chłopaki , pora juz zakupic troche fizycznego złota , tak na zabezpieczenie gotowki przed inflacja ?
Zeus52 / 2013-07-06 11:21 / 10-sięciotysiącznik na forum
Może to moje subiektywne zdanie,ale dla mnie jest jeszcze za drogie...po 1040$/ozt bym kupił.Jasne,za złotówki to inaczej wygląda.Słabnąca złotówka łagodziła spadki złota liczone w USD.Ale jaki jest potencjał spadków dla PLN...czyli potencjał wzrostów dla USD/PLN,by zakupy złota za złotówki były przynajmniej bezpieczne,a jeszcze lepiej opłacalne,najlepiej podwójnie za wzrost Au w dolaeach+wzrost USD/PLN.Te dwie rzeczy muszą być uwzględniane jednocześnie.Owszem,USD/PLN może wzróść...ale to nie USD/JPY...gdzie potencjał dla spadków jena,a więc wzrostów USD/JPY jest wręcz horrendalny i pożądany przez Bank of Japan.U nas potencjał do wzrostów USD/PLN nie jest duży,a na dodatek niepożądany przez NBP.Tak,że choć na złocie mamy duży już zrzut...to,aby stanowił okazję inwestycyjną,czy indywidualnie,czy dla dużych funduszy..."Wow! Jaki zrzut!Ale nam się podłożyli!Kupujemy,bo taka druga okazja może się nie trafić!"...to waluta w której operują musi mieć jeszcze potencjał do osłabiania się.Coś w rodzaju Carry Trade(ostatnio na jenie coś takiego zaczyna się sporadycznie pojawiać).To dotyczy wszelkich zakupów w walutach narodowych.Tak samo fizycznych surowców,jak i jednostek funduszy denominowanych w dolarach.Nieraz bywało,że ktoś siedział np w denominowanym w dolarach fundzie ML2(S&P500)...w czasie sesji Stanach na S&P500 zawał,masakra i istny pogrom...czarna gromnica.A grający na ML2 patrzą w walucie narodowej(PLN)...jaki zawał,gdzie? U nas nic nie widać....zwykła szpulka po silnym wzroście...licząc w PLN...sprzedajemy? E...e tam...dla nas to będzie tylko czarny ząbek. No ale tak się dzieje w warunkach gdy PLN słabnie i ma dalszy potencjał do słabnięcia.To jest jeszcze do przemyślenia.To raczej rozważania...właściwie wstęp do rozważań,a nie odpowiedź na pytanie.
matkaubogich / 83.4.240.* / 2013-07-06 03:50
Witam , jak myslicie chłopaki , pora juz zakupic troche fizycznego złota , tak na zabezpieczenie gotowki przed inflacja ?
matkaubogich / 83.4.240.* / 2013-07-06 03:49
Witam , jak myslicie chłopaki , pora juz zakupic troche fizycznego złota , tak na zabezpieczenie gotowki przed inflacja ?
matkaubogich / 83.4.240.* / 2013-07-06 03:49
Witam , jak myslicie chłopaki , pora juz zakupic troche fizycznego złota , tak na zabezpieczenie gotowki przed inflacja ?
Zeus52 / 2013-07-04 15:02 / 10-sięciotysiącznik na forum
Kara grzywny,jaką sąd(rynek i Draghi) nałożył na Goldmana na razie nie została ujawniona...zależy od ilości longów na ED,zajętej przez gminną Spółdzielnię... :). W każdym bądź razie odszkodowanie za straty moralne Goldman już mi wypłaca.
saszłyk / 83.30.213.* / 2013-07-04 15:26
Zeus , nie myślałeś zeby dac sobie spokój z fundami, są brokerzy co oferują full ETFów , otwierasz i zamykasz pozycje w kilka sekund , pytam serio
Zeus52 telef. / 95.41.88.* / 2013-07-04 16:07
Ale ja już o tym pisałem....cóż,wpadłem niegdyś w Skandię i teraz tak musi pozostać....teraz pewnie postąpiłbym inaczej. Zwłaszcza,że już walczę na FRX. Z tymi 5% to nieraz okazywało się przesadą. Niezamierzoną przesadą...bo oczywiście ruch był...tyle,że na platformie wypadło dużo mniej...po przeliczeniu np okazało się,że czegoś nie uwzględniłem...albo dźwignia nie ta,albo część to był skok wynikły ze zmiany serii i skompensowany swapami....tak się zdarzało i owszem...że pisałem coś spoza domu,a po powrocie patrzę....no tak,5% owszem,ale w punktach na platformie wypadło jakby mniej...ale to i tak niczego nie zmienia...było i tak w porzo. Nie zawsze wypala,to nie koncert życzeń,jak mawia privy...ale nie powiesz chyba,że od czasu,gdy dał wskazówkę,by się zmierzyć z rynkiem,bo to on powinien być celem...że coś źle poszło,że coś sknociłem...Dużo w tym szczęścia,fartu...bo to zawsze jest ważne...ale pogłówkować też co nieco trzeba. I chyba nie chcesz stwierdzić,że ostatnio coś źle mi idzie...mam na myśli krótkie terminy,ruchy,otwarcia i ruchy na konkretną świeczkę daily,surowce,waluty....no idzie. Taki ciąg. Powinieneś to znać...bo ja znam...już parę razy tak miałem. Coś nie idzie,nie idzie,błędy wpadki,ale też i nagle całe ciągl transakcji pozytywnych,jedna za drugą...jak w transie. Powinieneś to znać.
Zeus52 / 2013-07-04 14:51 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wygląda na to,że w sprawie Zeus kontra Gminna Spółdzielnia, ława przysięgłych(czyli rynek) uzgodniła werdykt...a sędzia Draghi wydał wyrok. :)
saszłyk / 83.30.213.* / 2013-07-04 15:04
Tak Zeus, ostra jazda na północ i strzały po 5% znamy temat od 2 lat, coś ty się tak uparł na to GS , GS ma tylko ok 3% udział w fx
Zeus52 / 2013-07-04 15:10 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie uwziąłem się....coś musi być na wesoło...a G.S. akurat się nadał.
Zeus52 / 2013-07-04 12:57 / 10-sięciotysiącznik na forum
To,co wczoraj pisałem o zakupach eurodolara...miałem na myśli krótkoterminowe zakupy intraday...później te"W" intra...wszystko w porządku,ale nie liczyłem na większa jazdę up(1,35) już teraz,raczej po jeszcze pogłębieniu dna(wpisy niżej).Jednak znalazłem info...może nieco nieświeże,bo wczorajsze...Gminna Spółdzielnia"zarządziła"wczoraj jazdę Eurodolara na...1,35. A w takim razie trzeba uważać...i być może z tej opcji pogłębienia dna będę musiał się wycofać.Z"G.S." nie ma żartów....teoretycznie powinno być,jak pisałem...zjazd do 1,2815...i stamtąd dopiero strzał na 1,35 i wyżej. Ale cóż...jeśli Gminna Spółdzielnia uważa inaczej...po prostu wskazana ostrożność,bo G.S. zawsze dopnie swego.
Zeus52 / 2013-07-04 00:21 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jeśli chodzi o ropę,to ceny mogą być bardziej spowodowane sytuacją w Egipcie...ale,z drugiej strony...wcześniej wyrysowała i wybiła prowzrostowy układ techniczny,który powstawał jednak przez parę tygodni,więc z punktu widzenia rynku...nic nowego,wszystko jakby było zaplanowane. W nocy,nad ranem znowu ma publiczny występ Kuroda...nie wiem,czy coś zaśpiewa,czy zatańczy na rurze kanalizacyjnej...w każdym bądź razie ma występ.Może coś ciekawego z tego wyniknie.
tedchom / 2013-07-04 01:01 / Tysiącznik na forum
Ponoć ta obniżka jest ostatnia:)
Jeśli to będzie prawda to raczej wiadomo co to oznacza dla posiadaczy akcji;)
Trzeba będzie przy najbliższej okazji zlewarować troszku nasz stragan;)
Zeus52 / 2013-07-04 04:27 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jasne...wyjście z obligacji.Ale pewnie nie będą pakować do skarpety.Jeśli teraz EUR/USD zaliczy dno,jakie ma do zaliczenia...dużo mu zjazdu już nie zostało(no,powiedzmy,że figura z małym hakiem to już max zejścia...w najgorszym razie)....a następnie odpali wrotki na 1,35 i wyżej...no,może coś większego u nas z tego wypalić.
Zeus52 / 2013-07-03 16:29 / 10-sięciotysiącznik na forum
ISM wypadł słabo,osłabiając dolara.To bez znaczenia dla reszty surowców,na której parze jadą...ale istotne dla złota ściśle skorelowanego głównie z ED. Tymczasem u nas RPP stwierdziła,że to była ostatnia obniżka stóp procentowych.NBP miałby okazję walnąć z góry młotkiem...:)
Zeus52 / 2013-07-03 14:35 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dobre dane ADP...ED na razie zareagował podobnie,jak UJ...Ale któraś para jest w błędzie...złoto już pokazuje która. I surowce...techniczne surowce(to teraz odrębny od złota dział).Oczywiście to,która para ma rację rozstrzygną następne dane z rynku pracy...ale złoto już jakby wiedziało,że dane mogą być lepsze...tylko ED chyba jeszcze nie wie. :))
Zeus52 / 2013-07-03 08:14 / 10-sięciotysiącznik na forum
Patrz,dopiero rano zrobili przesiadkę na miedź...
privy / 2013-07-03 09:25 / Tysiącznik na forum
Mamy kolejne niepokoje, ale to wydaje się jedynie pretekstem do i tak wyczekiwanej korekty na bazowych.
Zeus52 / 2013-07-03 09:45 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dokładnie tak. Ale portugalskie 10-latki lecą nieźle.Także włoskie f-BTP10,jak widzę,sypią mi się od rana,rosną f-BUND10... Eurodalar niech się więc jeszcze lekko sypnie...i będziemy go kupować.
max1224tel / 195.117.209.* / 2013-07-03 10:15
i super W intra
Zeus52 / 2013-07-03 12:32 / 10-sięciotysiącznik na forum
Otóż to,otóż to...
Zeus52 / 2013-07-03 01:56 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie no...panowie...zbytek łaski...100,39 wystarczyłoby...nie musicie tego nadbijać...naprawdę zbytek łaski...te 103,39 to było tylko przejęzyczenie....mamoooo,co ja narobiłem...buuu...to się nie chce zatrzymać... :))
ctc / 94.197.246.* / 2013-07-03 08:27
zeus52 czyli robienie z siebie idioty ciag dalszy...
Zeus52 / 2013-07-03 01:25 / 10-sięciotysiącznik na forum
No...mogliby już dać odsapnąć ropie i wzięli się za miedź...nakupowali tych dolarów za jeny,więc niech to gdzieś puszczą.Ale ileż można kupować ropę...czas już chyba na zmianę...:)Panowie,jakaś bezpańska czarna szpulka na miedzi czeka,by zrobić z niej"ząbek".Do dzieła! Oczywiście,że żartuję sobie,bo wiele zależy od nocnych danych...ale...
Zeus52 / 2013-07-03 00:58 / 10-sięciotysiącznik na forum
Privy...co prawda na ropie byki nadal atakują(jakieś niewyżyte strasznie),ale tak po prawdzie,to mogłaby nastąpić zmiana w peletonie...ropa mogłaby sobie odpocząć pomiędzy 99,18-103,39....czas na zmianę, miedź już się chyba wystarczająco schłodziła? Jak myślisz...będą jeszcze"łapać" jakieś figury,czy pojadą bez ogródek?
Zeus52 / 2013-07-03 00:17 / 10-sięciotysiącznik na forum
Privy...tylko jeszcze jedno...w każdym razie,obojętnie jaki byłby jej przebieg...mówimy TYLKO o korekcie,korekcie w trendzie wzrostowym!!!! Niczym więcej!!!
Zeus52 / 2013-07-02 20:11 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wstępny zakres minimum na ropie,tylko z małego,lokalnego układu o-RGR(pomijam na razie duży układ klina) to około 110$/barell.To tak na dzień dobry.
privy / 2013-07-02 21:10 / Tysiącznik na forum
Taka ciekawostka - brazylia od szczytu 2010 jest na -38% polandia -22%
Zeus52 / 2013-07-02 21:18 / 10-sięciotysiącznik na forum
To nie jesteśmy ostatni? Pocieszające...:)
privy / 2013-07-02 21:38 / Tysiącznik na forum
:) ruskie -40%
privy / 2013-07-02 21:48 / Tysiącznik na forum
stanisław płodzi dziwne figury, mam wstępny sell, to samo helmut.
Zeus52 telef. / 46.76.110.* / 2013-07-02 22:36
Stasiek...on już miał wcześniej...wiesz,dlatego ten kubełek zimnej wody musiałem wczoraj wylać...tu gdzieś niżej. Tym dnem naruszył dolną bandę Keltnera. Dlatego było,jakiś czas temu, o wyjściu ponad 1600(właściwie chodziło bardziej o MA50)...a następnie jeszcze jednej fali w dół. To mogą zdążyć przed sezonem raportów kwartalnych. Nie twierdzę,że to konieczne,ale naruszona dolna Keltnera sugeruje powrót do niej...i bardziej złożoną korektę.
Zeus52 / 2013-07-02 20:00 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ropa nam się wybija...99,18 to był szczyt z 19.VI...a teraz jest już na 99,57 ładnie idzie.USD/JPY też.
Zeus52 / 2013-07-02 16:04 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak patrząc na GPW...oj biedny ten nasz Premier...najpierw obrywa kijem(a przy okazji wszyscy)...a dopiero później,gdy obity mówi już słowo"JEŚLI"...a więc może "wcale"...dostaje marchewkę. Jak i reszta,czyli my.Tylko czy MY(przyszli emeryci) kogoś w takim razie obchodzimy,ktoś się nami przejmuje? No na pewno nie OFE...co widać po ich zagrywkach.Tylko kij...albo marchewka!Dla rozgrywek,szantażu...oczywiście...za nasze pieniądze,przyszłych emerytów. A co? Stać ich na szantaże,zagrywki...mają wszak"SWOICH" pieniędzy w bród.Mogą rzucać koszyki sprzedaży w zmowie z Gminną Spółdzielnią,która zajęła eski...mogą też zafundować premierowi zupę z marchewki...żeby dobrze zrozumiał lekcję....wszak człek najedzony lepiej myśli...:) Ale...ogólnie jest już dobrze.
do początku nowsze
1 2
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy