Forum Forum inwestycyjneFundusze

10 000 zł - inwerstycja długoterminowa

10 000 zł - inwerstycja długoterminowa

vielleicht / 2007-01-29 15:45
Cześć.
Chciałem Was spytać o pomoc co zrobić 10 000 zł aby jak najwięcej zyskać :) Jak już pisze w temacie jest to kwota 10 000zł na okres 5 lat i więcej a może do 8-9 lat maksymalnie...
Chodzi mi głównie o fundusze, bo na giełdę nie mam czasu... Jeżeli patrzyć się na taki okres czasu to chyba najlepiej wejść w fundusze Akcji. Ale czy obecny okres jest dobry? Mówi się o korekcie więc czy to będzie dobra decyzja? A może lepiej wejść w AEGON, tam można przerzucać kasę między funduszami.... Ale tu jest opłata za "zarządzanie" a raczej za przerzucanie... 1,95%... Więc z jednej strony FA nie są za dobre i AEGON również.... Więc co?:D

Z góry dziękuję za każdą konstruktywną odpowiedz, która przybliży mnie do odpowiedniej decyzji...
Wyświetlaj:
vielleicht / 2007-01-29 21:31
Mam jeszcze jedno pytanko.
Jeżeli będę w Aegonie to gdy przerzucam pieniążki z funduszu do funduszu(transfer), to będzie pobierana normalnie prowizja, jaka jest pobierana w przypadku normalnych funduszy przy wejściu około 2-4%? Czy nie?

Dziękuję za odpowiedz panie "jertom" :)
jertom / 2007-01-30 14:43 / portfel / Bywalec forum
nie nie ma opłaty tak jak napisał "pawlo" masz 12 daromwych transferów i wierz mi całkowicie to wystarczy by stosować jakąś sensowną strategię inwestycyjną
co do dobrowolnego ubezpieczenia na życie i opłaty z tym związane to jak sam napisałeś jest dobrowolne i nie musisz go zawierać jest to całkowicie dodatkowa forma z której możesz a nie musisz korzystać
pawlo / 2007-01-29 23:47 / portfel / Bywalec forum
masz 12 bezpłatnych transferów i od zmiany funduszu nie jest pobierana prowizja
pawlo / 2007-01-29 23:39 / portfel / Bywalec forum
zapewniam Cię ze nie zostanie Ci pobrana w AEGON-ie jakakolwiek prowizja ( przynajmniej moim klientom nie jest pobierana) wpłacasz 10 000 i na koncie masz 10 000. jedyny koszt
przy inwestycji 8 letniej to opłata za zarządzanie 1,95% w skali roku
więcej informacji na maila.
pozdrawiam
vielleicht / 2007-01-30 14:29
+ opłata "dobrowolnego" ubezpieczenia na życie :)
jertom / 2007-01-29 19:49 / portfel / Bywalec forum
i słusznie 8-9 lat to wystarczjąco długo by nie bać się inwestycji w fundusze akcji
czas na inwestycje jest zawsze zły -bo nie wiadomo co będzie jutro
czas na inwestycje jest zawsze dobry gdy samodzielnie podejmuje się decyzję -dzisiaj inwestuję
na twoim miejscu nie wachałbym się tylko inwestował czas inwestycji jest długi i napewno zarobisz
gdzie zainwestować to już zależy od ciebie
aegon masz duży wybór funduszy oraz w razie korekty jest fundusz gwarantowany masz też pomoc w prowadzeniu rachunku pod warunkiem że bezpośrednio w aegonie a nie przez pośredników biorąc pod uwagę czas to przy tej sumie i przy tym okresie inwestycyjnym jedyną opłatą będzie to 1,95%
fundusze jeszcze większy wybór ale brak opieki nie masz możliwości "przerzucać kasy między funduszami "bez konieczności umarżania i zakupu jednostek uczestnictwa
zadaj sobie pytanie czy sam będziesz zarządzał czy też wolisz aby to robił ktoś za ciebie
i wybierz nalepszą dla siebie ofertę
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy