Forum Forum inwestycyjneFundusze

100 tys. zł dla Ciebie - minikonkurs

100 tys. zł dla Ciebie - minikonkurs

Redakcja forum / 212.76.37.* / 2005-11-02 22:15
Własnie dostałeś wirtualne 100 tys. zł – zrób biznes, podziel się swoją wiedzą i pomysłami, jak zainwestować te pieniądze, by zarobić najwięcej. Pierwszych 10 uczestników otrzyma upominki. Następni... zobaczymy.
Wyświetlaj:
Redakcja forum / 2005-11-18 21:23 / Administracja forum
Konkurs ciągle trwa. Zapraszamy
Redakcja forum / 2005-11-15 23:17 / Administracja forum
Prosimy o adres uczestników konkursu - pierwszych 10 - wyślemy upominek. Pozdrawiamy
silver / 2005-11-10 19:55 / Bywalec forum
Potajemnie rejestruję w sądzie partię technokracja, technopol, bądź dowolną inną nazwę.

Mając pewność, że Młodzież Wszechpolska nie oprotestuje mojego wniosku, zlecam tłoczenie gadżetu. Niech to będzie świecąca w ultrafiolecie smycz na klucze, byle zyskała miano artefaktu doskonałego. Kiedy gotowa partia trafia na moją wycieraczkę, przekazuję cały zapas serwisom zapalonym fanom techniawy, minimalu.. obojętne. Liczy się liczba głów, widoczność logotypu wcześniej starannie przygotowanego i zapadającego w pamięć. Oczywiście wszystko bez związku z całą sprawą, czyli partią polityczną. Dbam o to, żeby zdjęcia pojawiły się w serwisach clubbingowych, parady w Berlinie i tak dalej.

Następnie rzutem na taśmem ogłaszam pół prawdy i ćwierć prawdy. Tworzę wyszukany serwis internetowy, przez co rozumiem skutecznie pozycjonowany. Nie liczę się z niczym, chcę pierwszego miejsca wyszukiwania pod słowami kluczowymi "odczudzanie", "randka", "zdjęcia". Racja, tak szeroko jak tylko się da. Obowiązkowo program partnerski i jakaś piosenka dla groszorobów pod automatyczną sekretarką.

W końcu ustawiam najszybszy na miarę pozostałego kapitału komputer - niestety w łazience, bo papierologia zajęła resztę metrażu. Drukuję w pocie czoła propagandowe ulotki i plakaty. Obiecuję każdemu darmowy dostęp do Internetu oraz wirtualnej rzeczywistości (zmysły wszystkie). Próbując gonić konkurencję - zestawiam możliwie wiele botów do wtrącania się na czatach internetowych. Wykorzystuję może nawet gotowy program ze sztuczną inteligencją. Wciska wszystkim kit-pytania i kit-odpowiedzi o jedynym możliwym rozwiązaniu. Mając już tylko 1% do rywali podpisuję sojusz z goniącymi kosmitów, obiecując wypromować Wylotowo.

W dniu wyborów samorządowych, parlamentarnych, czy jakie przypadną w danej chwili - liczę na to, że wyborcom zatrzęsie się ręka i postawią krzyżyk przy techno-absurdzie. Po wygranej zarzucam wszystkie ideały, pakuję gotówkę do walizki i lecę na drugi koniec świata. Upewniam się, że lokalna cenzura przechwytuje i utylizuje prasę z Polski.

Spokojnie i szczęśliwie, z dala od polityki i ojczyzny dożywam sędziwych lat. Okazuje się, że w kraju nazwano górę śmieci z Europy moim imieniem. Ta radosna wiadomość jednak do mnie nie dociera, funduję własny pomnik dla anonimowych turystów. Za każdy komentarz jak już się wyrobiło na całym świecie - 2 centy. Tym sposobem dołączam do Elvisa Presleya - jako stale rosnący w siłę bogacz także pośmiertnie.
Weekend / 83.24.87.* / 2005-11-06 22:22
Otwieram salon masażu :)
donina / 62.21.61.* / 2005-11-05 11:40
Za całe 100 tys. kupuję w Mennicy Państwowej monety okolicznościowe np.2zł sprzedaję je po roku na aukcjach internetowych i w domach aukcyjnych i sklepach numizmatycznych z zyskiem najmniej 100%.
Pozdrawiam wszystkich.
kos / 195.8.129.* / 2005-11-03 16:31
Założyłbym firmę, która zajmowałaby się obrotem papierami wartościowymi (głównie akcje i obligacje). Korzystałbym z jakiegoś sprawdzonego wzorca - np. inwestowanie w wartość wg Benjamina Grahama i Warrena Buffeta. Ich zwrot z inwestycji to - o ile dobrze pamiętam - 23 tysiące procent w ciągu kilkunastu lat, a więc metoda całkiem niezła.
Korzyści z prowadzenia takiej firmy byłyby oczywiste: 1) mam swój bardzo dochodowy biznes, 2) zatrudniam kilku innych, madrych ludzi (sam przecież nie wyrobiłbym ślęcząc cały dzień nad sprawozdaniami finansowymi i raportami spółek i obliczając, czy warto wejść w te inwestycje), 3) siedziba spółki byłaby w moim mieszkaniu (z czasem zamienionym na ładny dom), dzięki czemu oszczędziłbym na dojazdach do pracy (a benzyna ma być przecież po 6 złotych za litr;).
jansen / 83.22.237.* / 2005-11-03 11:36
Wpłacam do TFI. Po pięciu latach mam 200 000, a po 15 ok 1 mln. Te 15 lat żyje i buduję łódkę ok 11 m długości. Mając 1 mln w funduszu , otrzymuje 200 000 rocznie , podrózuje po ciepłych morzach i śmieję sie z ludzi uwiązanych do firm , podatków, i toczących boje z US.

Pozdrawiam
czytelniczka / 80.55.152.* / 2005-11-03 11:16
Nie jestem graczem giełdowym. Jest to dochodowe zajęcie ale jednocześnie bardzo ryzykowne. Mając 100 tys.zł najbezpieczniej byłoby je podzielić na kilka instrumentów finansowych w zależności od czasu na jaki chcemy te pieniądze zainwestować. Proponuję fundusze inwestycyjne zrównoważone i stabilnego wzrostu. Jeśli chodzi o krótki termin inwestycji to chyba najlepszym rozwiązaniem jest kupno i sprzedaż towaru sezonowego na który jest duże zapotrzebowanie. Słyszałam, że w ubiegłym roku dużo można było zarobić na ozdobach choinkowych.
Adam / 213.136.235.* / 2005-11-03 10:51
Nie jest trudno zrobić biznes mając 100 tyś zł. Sprubujcie swoich sił mając 1000 zł. Ja już raz w życiu tak zacząłem i dałem radę. Obecnie w innej branży próbuję jeszcze raz. Jestem informatykiem. Założyłem firmę Inwestkap, która pisze oprogramowanie do inwestycji kapitałowych. Od strony kosztów, największym problemem dla zaczynających jest ZUS. Dzięki pomocy Fundacji na rzecz Uniwersytetu Szczecińskiego otrzymywałem zlecenia i ZUS mogłem rozliczać w oparciu o nie. Drugą pomoc otrzymałem od Powiatowego Urzędu Pracy w postaci bezzwrotnej dotacji w wysokości 10 000 zł na zakup sprzętu (warunek - firma musi istnieć przez rok). Napisałem dobry program do inwestycji Giełda 2006 4.0,. Program zgłosiłem do kilku innych źródeł (np. Chip, PC Word), co pozwoliło odciążyć stronę. Obecnie mam już trochę klientów i mam nadzieję na sukces. Co do przyszłości to postaram się stworzyć prawdziwy portal poświęcony inwestowaniu. To co proponują inni inwestorów nie zadowala. Inwestorzy szukają wniosków z danych, a większość stron dostarcza tylko całą masę danych. Co do obecnych i przyszłych zarobków, to ważniejszy jest stabilny wzrost niż ryzykowne operacje (np. gra na kontraktach). Powodzenia!
Aneta / 195.205.179.* / 2005-11-10 18:37
Gdybym dysponowała wolną kwotą 100 tys. złotych, zainwestowałabym - i tu bardzo proszę się nie śmiać, bo piszę poważnie - w zakład, zajmujący się produkcją urn, które zastępują chowanie w trumnach. Skąd taki pomysł? Zauważalna jest tendencja i swego rodzaju moda, która przyszła z Zachodu, aby kremować ludzkie szczątki po śmierci. Nie czytałam żadnych socjologicznych badań na ten temat, ale myślę, że wiele osób życzyłoby sobie być skremowanym po śmierci, niż być pochowanym w tradycyjny sposób. Jakkolwiek makabrycznie to brzmi, ale przesądzającą kwestią, że byłby to dobry biznes jest to, że: 1) coraz mniej dzieci się rodzi i społeczeństwo polskie się starzeje (tak jak jest to zauważalne w całej Europie), 2) coraz mniej jest miejsc, gdzie można zorganizować tradycyjne cmentarze.
Ponadto sama moda na rózne wersje urn nieustannie sie zmienia i to też jest sposób i na zarobek, i na sprostanie wymaganiom "klientów".
kos / 195.8.129.* / 2005-11-03 16:34
Szacuneczek, więcej takich ludzi w Polsce trzeba...
LUKASZ inwestor / 83.31.116.* / 2006-01-03 17:25
Witam.

Wg mnie ten rok będzie dla Akcji i funduszy akcyjnych bardzo dobry. Dlaczego?
Bo wreszcie zaczynają rosnąć (znowu) małe spółki, a jak wiadomo obeznanym w
temacie na nich zysk jest największy. Napewno w roku 2006 dużo da zarobić:
Getin, Sanwil i myśle że też Bioton. Warto je mieć choćby za niewielkie
pieniądze, a zysk może na nich przekroczyć 100%.

Co do funduszy najlepiej zainwestować w ARKE AKCJI (co najmniej na rok czasu).
W roku 2005 dała zysk ponad 40% i od wielu lat jest najlepszym funduszem
akcyjnym. Jej rekord to zysk ponad 70% w ciągu roku. Myśle że w roku 2006 Arka
Akcji da zysk wyższy niż w roku 2005 bo rosnąć zaczynają małe spółki,
spodziewam się stopy zwrotu w roku 2006 z Arki Akcji około 60%.

Co do nieruchomości, to są one jeszcze stosunkowo tanie (w Polsce są jedne z
tańszych nieruchomości w Europie) np. w Londynie, Paryżu ceny mieszkań są nawet
10 razy droższe. W Hiszpani w Madrycie cena 1 m2 to >15.000 zł PLN, w Irlandi w
Dublinie mieszkania za 1m2 to nawet 30.000 zł, czyli prawie tyle co w Londynie.
Jako że ceny nieruchomości w Unii Europejskiej będą dążyły do podobnego
poziomu, co stało się już w Hiszpani i krajach które ostatnio weszły do Unii,
nieruchomości podrożały kilkukrotnie.
ZAKŁADAM stope zwrotu z inwestycji w mieszkanie w dużych miastach w Polsce na
15% każdego roku, czyli za 5 lat da to 100%, za 10 lat 300%.

W Londynie właśnie nieruchomości w ciągu 10 lat podrożały o 300%. To samo
będzie w Polsce w dużych miastach.

Warto wziąść kredyt na mieszkanie, bo nie mając żadnej gotówki stajemy się
właścielem nieruchomości, która warta jest np. 200.000 zł i już od tego momentu
drożeje o ok. 15% rocznie -i to nie od zera, a tyle mieliśmy na starcie, tylko
właśnie od 200.000 zł, 15% rocznie.

Możemy kupić na kredyt mieszkanie, a za 5 lat sprzedać je 2 razy drożej
spłacając kredyt z góry (między czasie wynajmować lub nawet niech stoi puste
jak stać nas na płacenie czynszu). Czyli za 5 lat mamy 200.000 zł w łapie, a
startowaliśmy od zera!!! Między czasie wynajmując mieszkanie niech za nas ktoś
płaci raty kredytu -nawet nie musimy na tym zarabiać!

DOBRĄ INWESTYCJĄ MOGĄ BYĆ TEŻ MONETY NUMIZMATYCZNE I ZŁOTO.
Np. monety serii 2 złotówek numizmatycznych drożeją w ciągu kilku lat
kilkukrotnie. Na dwójkach jest największe przebicie, nie warto wchodzić w
wyższe nominały czyli monety srebrne i złote, bo zysk jest na nich dużo
mniejszy.

Największy zysk jest na monetach PIERWSZYCH Z SERII, czyli np.

Zygmunt August z 1996 r. moneta 2 zł (pierwsza z serii królów) dzisiaj po 10
latach kosztuje 250 zł za sztuke!!! ponad 100 razy więcej!

Województwo Dolnośląskie z 2004 r. (pierwsza z serii Herbów Polskich) dzisiaj
po 2 latach kosztuje 10 zł /szt.!!! czyli 500% zysku w ciągu 2 lat!

A teraz moneta, która niedawno wyszła i jest pierwszą z serii Historycznych
Miast Polski - GNIEZNO 2 zł, jest jeszcze stosunkowo tania jej cena waha się
między 2,50 zł a 4 zł w zależności od miejsca zakupu. Jest to pierwsza z 32
monet serii Historycznych Miast Polski i musi podrożeć w ciągu 3-4 lat
kilkukrotnie!!! WARTO KUPIĆ WIĘCEJ TYCH MONET, można nabyć całe worki po 50
sztuk, lub worki parciane po 2000 sztuk. Dodam jeszcze, że na tych monetach nie
można starcić, ponieważ oddając je do Banku dostaniemy równowartość ich
nominału. TO PEWNY ZYSK!

LUKASZ INWESTOR
Inwestorek / 83.30.230.* / 2006-01-04 22:02
Fajnie, a jak można kupić te monety?
Fabian / 212.87.13.* / 2006-01-04 18:22
A jeśli chodzi o inwestowanie w długim horyzoncie czasowym to czy opłaca sięzbierać monety 1gr, 2 gr, 5 gr? Mam już ich kilka słoików 1. litrowych. Ponad to mam duuużo monet z PRL'u.
LUKASZ inwestor / 83.31.116.* / 2006-01-03 17:30
SPROSTOWANIE POPRZEDNIEGO POSTU:

WARTO wchodzić w wyższe nominały, czyli monety srebrne i złote, choć zysk na nich jest dużo mniejszy.

Trzeba tylko patrzeć na "nakład monet" im mniejszy tym lepiej, to samo tyczy się też dwuzłotówek. Przy monetach dwuzłotowych trzeba uważać z monetami, które mają ogromne nakłady, bo ceny ich mogą niewzrosnąć.

pozdrawiam
LUKASZ inwestor
Redakcja forum / 2006-01-03 21:31 / Administracja forum
Prosimy o adres - wyślemy upominek za rady na forum. Serdecznie pozdrawiamy!
LUKASZ inwestor / 83.31.129.* / 2006-01-03 23:28
witam

W sprawie upominka prosiłbym o napisanie e-maila z redakcji na mój e-mail, który wpisuje w puste pole dodając komentarz. Wtedy też podam swój adres emailem, ponieważ nie chciałbym go umieszczać na forum.


Lukasz
LUKASZ inwestor / 83.31.95.* / 2006-01-05 10:09
witam

i co z tym upominkiem dla mnie???, bo nikt z REDAKCJI Forum się ze mną jeszcze nie skontaktował, a minęło już kilka dni.

e-mail podałem.
Redakcja forum / 2006-01-05 10:18 / Administracja forum
Zawsze oczekujemy na adres pod adresem: forum@money.pl
LUKASZ inwestor / 83.31.117.* / 2006-01-17 13:02
WITAM

DOSTAŁEM WASZ "UPOMINEK" który został SKRADZIONY!!! Otrzymałem samą kopertę z boku do połowy rościętą - ze środka została wyjęta zawartość!!!

Proszę o pomoc! NAPEWNO UKRADŁ TO LISTONOSZ! Dlaczego upominek został wysłany listem zwykłym, a nie poleconym!???

Przesyłka 12.01.2006 Wrocław 12010616 -pieczęć, opłata pobrana umowa z RUP Wrocław-Miasto z dnia 23.02.2004 r., Nadano w UP Wrocław 44

Proszę o pomoc - upominek został skradziony przez listonosza lub pocztę polską!!!
gość / 82.160.76.* / 2006-01-03 21:04
W jaki sposób odbywa się sprzedaż monet przez NBP?
crox / 81.190.202.* / 2006-01-10 16:44
Można dokonać zakupu monet w oficjalnym sklepie internetowym Mennicy Polskiej. Adres to http://www.sklep.mennica.com.pl/
Pozdrawiam
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy