100 tys zł

slu / 2009-05-28 11:39
Witam mam pytanie mając do dyspozycji 100 tys zł można dac taką kwotę do banku aby co miesiąc wyciągać z 1000 zł przez całe życie??
Pozdrawiam
Wyświetlaj:
mfundusz.pl / 79.163.38.* / 2009-05-28 12:13
Przede wszystkim nie ma w tej chwili lokat, ani rachunków bieżących oprocentowanych na 12%. Dodatkowo trzeba wziąć pod uwagę inflację. W związku z tym za jakiś czas zarówno ten tysiąc jak i cały kapitał będą znacznie mniej warte. Dlatego mając taki kapitał trzeba inwestować aby w przyszłości mieć dodatkowe wypłaty. Sposobów inwestycji jest wiele. Trzeba je dostosować do potrzeb i oczekiwań. Można zrobić też tak, że część kapitału umieścić na dobrze oprocentowanym rachunku, a drugą część zainwestować w instrumenty pozwalające na większe przychody.
slu / 2009-05-28 16:29
Mógł by pan jaśniej wytłumaczyć co to są instrumenty ?? bo jestem zielony czyli nie dało rady by wyciągnąć tysiąca na miesiąc ?
mfundusz.pl / 79.163.61.* / 2009-05-28 21:06
Miałem na myśli różnego rodzaju rozwiązania na rynku finansowym tj. akcje, fundusze, towary. Są też produkty powiązane, które mogą dać taki procent, ale trzeba liczyć się z tym, że część kapitału trzeba zamrozić na dłużej z reguły. Dziś dostałem taką informację z jednej firmy, że dają lokatę na 14% w załączeniu do jakiegoś produktu. Jeszcze nie znam szczegółów, ale sygnalizuję, że coś takiego funkcjonuje. Aby go polecić muszę się jeszcze dokładnie zapoznać.

Najnowsze wpisy

Kredyty hipoteczne - najlepsza oferta: