11 X -15 X

Zeus52 / 2010-10-10 13:56
Witam,
Zamiast nad indeksami zastanówmy się nad EuroDolarem. Chyba wszyscy wiedzą skąd wziął się poziom 1.40... Był to oczywiście poziom wstępny przy założeniu, iż wzrosty są tylko korektą ABC, poprzedniego ruchu spadkowego od grudnia 2009. Ponieważ klasycznie A=C, stąd mamy obecny poziom 1.40. Zadajmy sobie pytanie : 1. koniec korekty ABC i powrót do trendu spadkowego ?; lub 2. nie mieliśmy do czynienia z korektą lecz zaczął się nowy impuls wzrostowy 1-5 ?

Pomyślmy czy w obecnej sytuacji możliwy jest powrót do trendu spadkowego ?

Moim zdaniem NIE! (dane, FED . . ., zbyt niska inflacja). Jednak przedyskutujmy ten temat. To by było na tyle. Wątek uważam za otwarty.
Wyświetlaj:
Zeus52 / 2010-10-16 10:44 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wspomnę o dwóch,bardzo istotnych sprawach. Pierwsza,o której Kuczyn ostrzegał już od bodaj dwóch tygodni,to precedens prawny z przegranym przez bank(nie pamiętam,ale któryś grubas,bodaj J.P.M.?) procesem w sprawie przejęcia nieruchomości.To jednak u nich szybko się posuwa...jeden precedens,wyłom i już w środę Stowarzyszenie Prokuratorów Stanowych ogłosiło rozpoczęcie skoordynowanego śledztwa w sprawie przejęć nieruchomości niewypłacalnych dłużników przez banki,na podstawie SFAŁSZOWANYCH PRZEZ BANKI DOKUMENTACJI...to zarzuty wobec banków. I dotyczy wszystkich,a zwłaszcza "najgrubszychryb"...od środy banki już się sypią i nie wiadomo na razie,co dalej. Jeśli sprawa się rozwinie,to zawał i to na miarę kryzysu, może nastąpić jeszcze przed spodziewaną korektą-realizacją zysków w okolicach listopadowego posiedzenia FED. Sprawa druga,to półroczny raport Departamentu Skarbu na temat polityki walutowej partnerów handlowych U.S.A. Ostateczny termin upłynął w piątek 15.X. Być może pod ten raport,poza"dodrukiem"przez FED,była prowadzona gra na wzrosty ED i złocie(w pewnej tylko części)...w piątek,gdy przecieki mówiły,że raport się nie ukaże,nastąpiło na obu walorach obsunięcie. Potwierdzałby taką tezę wzrost od paru sesji,a zwłaszcza piątkowy wystrzał,rentowności 10Y....kasa ucieka z obligacji w akcje(?). Bo nie ma powodów,by zwątpić w "dodruk"FED...Przyczyny mogą być różne,jak zauważa to Kuczyn: "dodruk"jest już w cenach. Albo rynek zwątpil "dodruk"...ale to drugie nie ma podstaw(może tylko sprawa wielkości"dodruku" ma sens). Trzecią przyczyną może być technika:rentowność 10Y przebiła linię trendu. Ale Kuczyn pominął,nie zauważył sprawy z raportem D.S. U.S.A.... A to przebicie nastąpiło właśnie wczoraj,gdy raport został przesunięty na nieokreślony termin. Może dlatego rynekowi ulżyło:Nie będzie"wypowiedzenia wojny"Chinom! Przynajmniej na razie. Więc ulga. Dlatego odwrót od obligacji,obsunięcie na złocie,wzrost dolara,kasa w akcje...poza bankami,oczywiście.(?) Przecież to wszystko działo się właśnie w piątek,od rana...najpierw up!...bo raport i wcześniejsze sugestie Sekretarza Stanu na temat polityki walutowej Chin. A później...przecieki na temat przesunięcia raportu...bo w trakcie wizyty przedstawiciela Senatu w Chinach nie wypada "wypowiadać im wojny"(?) Inwestorzy myślą może,że tak,jak poprzednio...to będzie przesunięcie o kilka miesięcy?....I to byłoby na razie na tyle. Pozdro All.
jurek 84 / 89.228.64.* / 2010-10-15 14:08
Co myślicie o dolarze, kiedy może być szansa na jakieś odbicie, bo jeszcze trochę mi zostało i nie wiem czy warto go trzymać?
Zeus52 / 2010-10-16 08:03 / 10-sięciotysiącznik na forum
W poniedziałek dolec pewnie podrożeje wobec złotówki....tyle,to pewnie wszyscy wiedzą...a czy będzie drożał w następnych dniach(celowo nie używam słowa:korekta wzrostowa)...??? Śmiem wątpić. Prędzej boczniak,jak na ED.
privy / 2010-10-15 13:13 / Tysiącznik na forum
No to tak trochę z innej beczki. Zbliża się prywata GPW. Maksymalna cena akcji 43 zł., tanio nie jest. Akcji będzie mało, a nawet przy maksymalnej puli dla indywidualnych i podobnej liczbie inwestorów co w przypadku wcześniejszych prywatyzacji redukcja przekroczy 80%. Moim zdaniem przy pozytywnym otoczeniu i takiej cenie do zarobienia jakieś 5-10% z 2000zł czyli max 200zł. Minus prowizja i podatek daje jakieś 150zł. Wychodzi 5 krówek Sobieskiego czyli niezła imprezka.
Zeus52 / 2010-10-15 20:20 / 10-sięciotysiącznik na forum
Przy takiej redukcji pewnie będzie wyprzedaż,wkrótce po debiucie i będzie taniej...
London / 2010-10-15 14:59 / Bywalec forum
Czyste szaleństwo ;)
tedchom / 2010-10-15 00:05 / Tysiącznik na forum
o jeju jakoś dzisiaj cichutko na naszym forum się zrobiło właśnie wróciłem i bende oglądał co dzisiaj z rynkami
screep / 195.95.170.* / 2010-10-14 07:13
Poproszę o Wasz komentarz wolumenu z 14 X dla indeksu ISE100 ?! czyżby koniec 4 fali?
u2mart / 2010-10-13 21:38 / Tysiącznik na forum
No to na platformie mBanku mamy Noble Funds w tym NOBLE FUND AFRICA
Właśnie o tym ostatnim coś było na forum nie tak dawno temu chyba?
tim999 / 2010-10-13 21:47
no "coś" było, ale nic konkretnego...jak dla mnie to egzotyka, ciewakwe na jakich rynkach inwestują poza RPA....
max1224 / 2010-10-13 22:39 / Tysiącznik na forum
czuję się wywołany do tablicy: RPA nie ma wogóle jest za to wiądące w nim toTunezja, Egipt, Maroko, Nigeria ostatnio jak miałem okazje porozmawiać ze Staniszewskim obiecał go w skandii jeszcze w październiku ale póki co sza 19. 11 prawdopodobnie znowu się spotkamy to może coś się wyjaśni
Zeus52 / 2010-10-14 00:01 / 10-sięciotysiącznik na forum
To tak,jak w Skandii Temp.7(frontier markets)...głównie północna Afryka,nieco Bliski i Daleki Wschód(Indochiny). A na forum...owszem,to ja wchodziłem w to,jakiś czas temu...
tedchom / 2010-10-13 23:28 / Tysiącznik na forum
max jakoś dziwne mam przeczucie że się tam spotkamy
max1224 / 2010-10-13 23:42 / Tysiącznik na forum
swiat jest mały więc czemu nie było by miło
tedchom / 2010-10-14 00:08 / Tysiącznik na forum
ok ale jak się zgadamy?
tedchom / 2010-10-14 00:09 / Tysiącznik na forum
tak abym wiedział że max to max i ty abyś wiedział że tedchom to tedchom
max1224 / 2010-10-12 09:08 / Tysiącznik na forum
no to mamy korektę na edku poziom docelowy 1,3675 tak na moje oko zejście poniżej ....
mamy tam 23,6% zniesienia fibo a jednocześnie strefę wsparcia zbudowaną wiosną a przy 1,3473 poziom bólu zejście poniżej może oznaczać kłopoty bo fala 4 nie powinna nakładać z się z 1
Zeus52 / 2010-10-13 17:14 / 10-sięciotysiącznik na forum
Maxsiu...przypomnij sobie maila na temat szans niedźwiedzi nawet na te maleńkie 23,6 fibo...hi,hi,hi...
max1224 / 2010-10-13 21:42 / Tysiącznik na forum
oj pamiętam pamiętam ;-)))
Zeus52 / 2010-10-12 14:54 / 10-sięciotysiącznik na forum
Max,dodam tylko to,co na priva...to nie niedźwiedzie na ED są stroną dominującą...więc spoko,bez obaw. Podobne zejście,jak na gold...jest pewne podobieństwo...i bez strachu. Im dłużej miśki będą się mazgaić,tym gorzej dla nich,aż w końcu rozstrzygnie się to białą maribuzu i będą miały pozamiatane.
privy / 2010-10-12 16:33 / Tysiącznik na forum
Na ED złamali dziś linię trendu fali C/3, zatem można oczekiwać rozpoczęcia przynajmniej 4ki.
Zeus52 / 2010-10-12 17:50 / 10-sięciotysiącznik na forum
Albo...jeśli taką,jak teraz,świecą się zakończy...jutro luka hossy+maribuzu...hi,hi,hi...tak sobie żartowałem.
privy / 2010-10-12 18:20 / Tysiącznik na forum
Czy już opublikowali protokół z FOMC? Za najdalej 2gim podejściem łamane są opory intra. Jak wylądują pow 1,3940 to kto wie czy te żarty pozostaną żartami. Miałbym dobrą okazję do krótkich.
max1224 / 2010-10-12 18:25 / Tysiącznik na forum
o 20 ale przecieki mogą wszystko pryspieszyć z kolei jak będzie zagmatwane to reakcja może być jutro
Zeus52 / 2010-10-12 20:03 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ostatnio z resztą,jak zauważył Kuczyn...i to ze 100%pewnością...właściwa reakcja zawsze następuje dzień po jakiejkolwiek "produkcji"Bena,czy FOMC...Muszą się przespać i przetrawić informacje. Na dodatek to posiedzenie,na które wszyscy czekają,odbędzie się w listopadzie. Ten dzisiejszy raport,to oczekiwania jedynie na jakieś słowa,potwierdzenie,lub nie na temat zmiany retoryki FED
Zeus52 / 2010-10-12 19:06 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja proponuję popatrzeć na gold i silver. Nawet,jeśli ktoś nie jest zainteresowany,to dla uzupełnienia i rozjaśnienia obrazu. A także na USD/PLN...to jedna z walut regionalnych...więc czemu nie. Ale zachęcam nie do gold spot i silver spot,lecz do gold futures i silver futures...tam są ciekawe układy. Zastanawiało mnie,dlaczego tak silnie broniony jest szczyt tego białego,wielkiego korpusu...bo ewidentnie był broniony. Ale powstał na tak znikomym wolumenie,że aż dziw taka obrona. Ale później mamy duży wzrost wolumenu przy małym korpusie...ogromna wymiana,jak wyprzedaż. Jednak już następna,czarna świeca...zaliczona dolnym cieniem połowa białego korpusu...ale tu powtarza się sytuacja,którą kiedyś omawiałem:przy tym zejściu do wsparcia wolumen był jeszcze wyższy...wręcz kosmiczny...tak silna obrona wsparcia musiała przynieść efekt już następnego dnia...na kontraktach gold i silver biały korpus robi pełne objęcie...po tym uzasadniona była biała maribuzu w ataku na górne cienie i przebicie ich. Tak się jakimś cudem nie stało...ale odtąd mamy obronę już tego ostatniego białego korpusu"objęcia"...ewidentnie ataki niedźwiedzi rozbijają się o połowę tego ostatniego korpusu...następuje konsolidacja,ale w górnej części zakresu wyznaczonego cieniami tej świecy długiego dnia...wiadomo o którą chodzi. A w ten sposób możemy dojść ruchem poziomym,jako korektą do momentu,w którym nastąpi wybicie. Problemem niedźwiedzi jest to,że w razie nawet wybicia dołem ze wspomnianego zakresu będą zaraz następne silne zapory...natomiast jeden skuteczny atak byków powoduje,że miśki mają pozamiatane. Podobnie widzę to na eurodolarze,a także na USD/PLN...z tym,że tutaj wszystko oczywiście na odwrót. Byki na USD/PLN dostały szansę. Trzy świece,wiadomo które:czarna,biała,czarna...prawie"kanapka",choć na niejednakowym poziomie. Po czymś takim powinien nastąpić zwrot w górę...owszem,nastąpił...intraday. Byki dostały takie fory,że intraday przebiły nawet połowę ostatniego,czarnego korpusu"kanapki". A efekt? Żaden. A niewykorzystane szanse się mszczą. I jak pisałem w przypadku indeksu CRB,że ta doji wysokiej fali,jej dolny cień będzie silną obroną(tak się stało),tak w przypadku USD/PLN podobna świeca,jej górny w tym wypadku cień spełnia doskonale swoją rolę...a,jak wyżej:to jedna z walut regionalnych. To tyle,tak naprędce. Bo dopiero wróciłem z pracy...ale zobaczyć i pomyśleć można. Zaraz zerknę,czy coś się nie zmieniło podczas pisania. Bo przydługie to było. Strasznie czasem przynudzam. Wybaczcie.
andy2U nielogowany / 83.24.44.* / 2010-10-12 21:36
ML7 prosi się o szampana, zaliczył na Skandii 100.0000 USD, to ci okrągły wynik :-)
Zeus52 / 2010-10-14 00:24 / 10-sięciotysiącznik na forum
A dziś,po wczorajszym odpoczynku:101,46$=+2,16%.(ML5=+2,80%)...Biją na głowę nawet zjazd dolara.
Zeus52 / 2010-10-12 23:29 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dzisiaj minimalnie się obsunął:99,31$=-0,69%...ale ponieważ dolar do złotówki wzrósł,więc ostatecznie i tak daje+0,28%. ML2 wypadł nieco lepiej,bo:-0,57%,co daje w złotówkach+0,40%. ML5=-1,57%,ale w złotówkach=-0,60%. Średnia i tak O.K. A jutro? Cóż. Byki dostały od FED wszystko,na co liczyły. Minus,to że to nieco prehistoria,bo fragmenty z posiedzenia wrześniowego... Na rynkach wydawać by się mogło,że niewiele się działo. Ale pozornie. Na ED,surowcach,gold,indeksach...przyczajka:co pierwsze rusza? Nic nie chciało wyjść pierwsze przed szereg. Srebro wyskoczyło w górę,ale się zmitygowało i poczeka pewnie do jutra. W końcu nieco nieśmiało poszły indeksy....ale nie wiem,dlaczego nikt nie zauważył,że dziś po NYSE znów chodził gościu z dzwonkiem i makulaturę na wagę skupował...handel,handel...papiery wszelkie,zbędne skupuję! Jak leci,na wagę...ładujcie do podstawionych TIRów. Kasę na NYSE dowożę furmankami....nikt nie zwrócił uwagi na wolumen? Niemożliwe(!?) a na NYSE,podczas budowy tych dolnych cieni wolumen wzrósł o 30%. To tak,gwoli informacji.
Andy2U nielogowany / 83.24.44.* / 2010-10-12 21:25
Cześć Zeusie, co myślisz o dzisiejszym -3% na Newcrest, od (ich AUS) rana leciał na łeb...
Zeus52 / 2010-10-13 20:13 / 10-sięciotysiącznik na forum
No i Newcrest przyjął formę zakończenia korekty w postaci...w tej pierwszej podanej wersji:szpulki(z próbą,nieudaną,domknięcia okna hossy). Dwie świece tworzące"harami+" w oknie hossy...maribuzu zapowiada się więc na jutro. Albo przynajmniej porządny,biały korpus nad nowym oknem hossy...jednak patrząc na całość,to aż tak wesoło na razie nie jest...bo rozstrzgnie dopiero walka na górnym cieniu"nagrobka doji"(podkreślam...uwaga! Na stooq.pl mają ałkowicie spaprany wykres Newcrest Mining. Sa rzeczy,których naprawdę nie ma,za to brak tego,co jest. Złe poziomy,położenie świec itd).
Andy2U nielogowany / 83.24.15.* / 2010-10-13 22:30
dzięki Zeusie, nie wiele czasu na komentarze, ale nie chodzę po Stooq, bo to jakby info z drugiej ręki. Newcrest to podglądam na australijskim portalu, załączam link:
http://markets.businessday.com.au/apps/qt/quote.ac?section=charts&sy=smh&code=NCM&time=5dy&freq=1mi#topOfChartsAnchor
W dużej mieże polegam też na Waszych AT, bo ja to artysta nie finansista , ale jak czas pozwala to się staram, odwalacie niesamowitą robotę, i mobilizujecie moje leniwe komórki, jeszcze raz dzięki.....
Zeus52 / 2010-10-14 00:19 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja Newcrest Mining obserwuję na stronie giełdy australijskiej ASX.
andy2U / 2010-10-14 01:51 / Bywalec forum
Newcrest znów bierze co swoje, dziś na otwarciu +2.5%, ciekawe jak zamknie...
Zeus52 / 2010-10-14 02:57 / 10-sięciotysiącznik na forum
Chyba to mnie obudziło...i musiałem zerknąć. Pooo...otężna nowa luka hossy. Od szpulki u dołu czarnego korpusu....aż do otwarcia na samym szczycie korpusu...+budowa białego korpusu,w tej chwili już na wysokości połowy górnego cienia "nagrobka doji"z sesji jeszcze poprzedniej...może go pokonać...na razie jest+3,3%
Zeus52 / 2010-10-14 00:12 / 10-sięciotysiącznik na forum
Eee...e tam,zaraz finansta. A o ekonomii mam mizerne pojęcie. Jakoś tam leci...a budowlańcem,choć o tym pisałem, też z zawodu nie jestem...samo jakoś się przyplątało,kiedyś,dawno temu...i po długim czasie,który określiłbym słowami Churhilla:"krew,pot i łzy" w końcu mi się to tak spodobało,że...nie ma,jak budowlanka! I co tu ukrywać...kasa! Niezła kasa.
andy2U nielogowany / 83.24.15.* / 2010-10-14 01:33
to będziemy mieć coś wspólnego, bo ja niedługo zaczynam budowę mojego pierwszego domu, ale nie tu tylko na BVI (Wyspy Dziewicze), jestem tam od poniedziałku - strefa czasu jak NY.
Nota bene - Churhill miał rację :-))).........
Zeus52 / 2010-10-12 22:00 / 10-sięciotysiącznik na forum
Widziałem,pisałem. Najpierw był"nagrobek doji"...na stooq.pl znowu mają błąd na wykresie...dzisiaj konsekwencja"nagrobka":czarna,prawie maribuzu. Ale potężna luka hossy nie została jednak domknięta,widać obronę,choć dziś w nocy niewielką. Ale nawet w razie domknięcia okna hossy,tam jest parę punktów trudnych do przejścia dla niedźwiedzi. Nie jedno okno hossy+świece-szpulki,lub doji w takich miejscach,które powodują,że obrona powinna być bardzo silna już minimalnie nawet niżej. W ogóle całość,pomijając luki i cienie tworzy coś w rodzaju flagi...poza tym pojedyńcza maribuzu bywa często zdradliwa...dla nas to dobrze,bo powinna być zdradliwa dla niedźwiedzi. Wszak to czarna maribuzu(prawie). Oznacza popłoch,emocje,szaleńczą wyprzedaż(pewnej grupy inwestorów,bo ktoś inny kupuje). A często,gdy emocje opadną...nawet na drugi dzień zmienia się to w manię zakupów. Ale widzę to tak...być może właśnie będzie próba przetestowania tych niższych wsparć...tych,w ramach grupy świec,luk i cieni z ostatnich tygodni. Tam jest tego za dużo na dokładny opis...ale chodzi mi o przetestowanie w postaci szpulki,lub doji z cieniami,zwlaszcza dolnym...ten ma się gdzie rozwinąć i powody,aby się w ogóle utworzyć. Druga opcja,to pośrednia,też czarna świeca,o małym korpusie i następna,już szpulka,albo doji...takie"trzy południowe gwiazdy","narada+",czy coś w tym rodzaju...taki rodzaj wyhamowania i następnie zwrotu w górę. No i pozostaje jeszcze opcja zanegowania od razu tej dzisiejszej świecy. Tak,czy inaczej...w jaki sposób,tego nie wiemy...nie daję niedźwiedziom zbyt dużego pola do manewrów.
privy / 2010-10-12 18:47 / Tysiącznik na forum
Tak sobie myślę, czy niezależnie od tego co chcą usłyszeć jest już w cenach. Podjazd pod 61 fibo ewentualnie pod pivot level na 1,3917 i zonk.
privy / 2010-10-11 21:06 / Tysiącznik na forum
Moje kreski dały sygnał albo końca korekty i powrotu do wzrostów albo dopiero początku spadków. Dwa dni to max do wyjaśnienia sprawy, zatem kolejna redukcja FA na wszelki wypadek.
privy / 2010-10-13 14:40 / Tysiącznik na forum
Ale mi się wyjście z rynku trafiło. Teraz tylko żeby zadziałały podwójne szczyty i by Zeus z Maksem dostępu do neta nie mieli bo mi jutro zafundują kaca giganta :)
max1224 / 2010-10-13 15:36 / Tysiącznik na forum
;-)))
London / 2010-10-13 16:55 / Bywalec forum
Narazie jedziemy calkiem okey ;) Prosto do celu... , tyle ,że dolar to chyba na 2.7 wyląduje a nie na 2.8 jeśli miały by się sprawdzić wcześniej określone cele na indeksach.
privy / 2010-10-13 17:52 / Tysiącznik na forum
2,7 to ostatnia deska ratunku.
Rumburak / 2010-10-13 21:32 / Bywalec forum
a jeśli na 2,7 zatrzyma się spadek dolca a edek odbije się od 1,4 [skończy ABC jak pisał ZEus w początku wątku] to może byłaby szansa na ugranie coś na dolcu?
privy / 2010-10-13 22:10 / Tysiącznik na forum
Są 2 szkoły, albo spekulacja na ten właśnie scenariusz albo trzeba będzie poczekać na odwrócenie tendencji. Ja spróbuję spekulacji ale w mbanku ze względu na czas reakcji.
G77 / 2010-10-11 01:26
Dobrze to Zeusie określiłeś "złoto uderzyło jak w betonowe dno" właśnie tam otworzyłem mały kontrakt na złotko na forex . Narazie zarabia, edek otworzył się wyżej Jest narazie ok,teraz najtrudniejsza sprawa gdzie zamknąć ;) pozdr all
Zeus52 / 2010-10-11 22:15 / 10-sięciotysiącznik na forum
Te betonowe dno(RSI),to było w czwartek na kompresji godzinowej....eeech! Nie ma to jak forex Gratki.
G77 / 2010-10-12 01:00
Dzięki ale forex to i tak narazie więcej w plecy to moje drugie podejście i tym razem duuużo ostrożniej a na złotku zabrałem co moje i już mnie tam nie ma. Moze i błąd ale za to pewny zysk a okazji nie zabraknie w przyszłości. No i powoli odrabiam straty ze skandii w inny sposób (akcje i kilak prób na forex) W skandii co już prawie dogonie składki (tam mam tylko skaładki bo to raczej myśl o emeryturce ) to zaraz trace, mam ją prawie 3 lata i ciągle 10-15 % na minusie. No ale mam jeszcze 27 lat przed sobą hihi mam nadzieje ,że dożyje by cieszyć się z tego ,że nie muszę liczyć na ochłapy z ZUS-u a i troszke Norweskiej emeryturki wpadnie ;)Ok ja tek na chwile odbiegłem od tematu i dalej Was czytam.pozdr
Zeus52 / 2010-10-12 09:15 / 10-sięciotysiącznik na forum
Newcrest Mining(gold)po wczorajszym"nagrobku doji"wszedł dziś na razie głęboko w lukę hossy(ale jej nie zamknął), poza tym tuż poniżej jest wcześniejsza,starsza,wewnętrzna luka hossy,na której powinna zamknąć się obrona...być może jako doji,lub szpulka na jej wysokości,poniżej dzisiejszego,czarnego korpusu...a Newcrest zwykle wyprzedza gold,więc dlatego moja wczorajsza niepewność,czy złoto ruszy od razu w górę,czy zechce jeszcze się nieco osunąć i utworzyć jednak spadkową"czwórkę.... Na dodatek ten wczorajszy atak na górny cień z czwartku nie bardzo się na gold udał,co potwierdza możliwość zatrzymania,lub niewielkiej korekty. Tylko możliwość i tylko ograniczonej korekty,tak w najgorszym razie...bo nie wróżę niedźwiedziom powodzenia w rozwijaniu tego ruchu. Z resztą wykres kagi także nie wróży im powodzenia i wręcz zachęca do utrzymywania pozycji long.
max1224 / 2010-10-12 09:30 / Tysiącznik na forum
czyżby zatem okazja do powrotu choćby częścią (wiem że to nie 12644;-)))
Zeus52 / 2010-10-11 22:11 / 10-sięciotysiącznik na forum
Sądzę,że pojdzie dużo wyżej...ale czy zechce zrobić jakąś korektę w najbliższym czasie,czy pójdzie jeszcze wyżej w tym ruchu,w tej fali(sorry:w tej lokalnej podfali),czy po jakiejś korekcie...tego nie wiem i wiedzieć nie mogę. Ale przypuszczam,że nastąpi to jeszcze w tej podfali. Tylko musi zwalczyć pewien górny cień,którego być w tym miejscu,co prawda nie powinno,ale jest. I mamy przystanek...bo zanadto się rozpędziło. Ale...co ma wisieć,nie utonie. Także eurodolar. Te 61,8 fibo...to nie tak od razu,z marszu,do przejścia. Też początkowo się rozpędził. A tu trzeba spokojnie...odczekać swoje w kolejce,pokonsolidować się przy tym poziomie... okazja się nadarzyła:brak danych,a nawet raportów kwartalnych...niektórzy realizują zyski.
max1224 / 2010-10-11 22:39 / Tysiącznik na forum
tylko dolec jakiś ociężały powinien przecież na spadku edka korzystać wygląda to na licytację kto słabszy euro czy dolec
Zeus52 / 2010-10-11 23:17 / 10-sięciotysiącznik na forum
Czytałem właśnie Kuczyna...właściwie to zauważył to,co mi jakoś umknęło. Dziś Dzień Kolumba w Stanach. I dlatego taki marazm wszędzie,dla części graczy powód do realizacji zysków. Rynek obligacji nieczynny...sesja do pominięcia. Jedynie gracze na surowcach widzą w zachowaniu eurodolara jedynie małą,niegroźną korektę i węszą większy ruch EDa w górę... Ale napisał coś więcej. Oj dostało się funduszom inwestycyjnym(w domyśle hedgingowym)...problem wygląda tak: widmo głodu w krajach trzeciego świata,jako bliski skutek działalności funduszy inwestycyjnych(hedgingowych???). A także nieuchronność już w niedalekim czasie hiperinflacji(choć to słowo nie padło)...takiej dwucyfrowej...
max1224 / 2010-10-12 00:00 / Tysiącznik na forum
zerknij na wig20 dzienny 5 m-cy rzut oka i wiadomo kto kogo prowadzi wczoraj omawialiśmy edka wiguś jakby go prowadził
PS. oczywiście żart ale sam przyznaj
Zeus52 / 2010-10-12 00:43 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ha,ha...racja. To tak,jak porównanie wykresu złota i złotówki wiosną...:) A jeśli chodzi o groźbę wysokiej,nawet dwucyfrowej inflacji...nie wiem,czy się cieszyć z powodu złota...bo to jednak smutne...widziałeś ostatnie wykresy pszenicy,soi,kukurydzy,bawełny,cukru...i w ogóle produktów rolniczych? Od piątku dalszy,po krótkiej przerwie, ciąg jazdy Ziemia-Kosmos! Kuczyn je zamieścił z komentarzem:"Jest się czego bać"...i co z krajami trzeciego świata? A to wszystko wynik działalności funduszy...i patrząc na wykresy,widać że dotychczasowa jazda to była dopiero przygrywka. Czyli inaczej:produkcja inflacji na życzenie...a produkty rolnicze mogą ją zrobić z przedrostkiem: -hiper. Benek nie będzie się musiał martwić,że jest za niska.
domus1 / 2010-10-12 10:48
Hmm, są takie fundusze jak DWS Agrobiznes czy ING Sektora Żywnościowego. Jeśli faktycznie ma stać się tak jak piszesz to może warto byłoby wrzucić trochę na jakiś czas? W portfelu ING chyba trochę za dużo spółek produkujących żywność przetworzoną, ale w DWS zdecydowana większość stanowią jednak producenci. Od pół roku cena jednostki właściwie stoi w miejscu, więc jakieś miejsce dla wzrostów chyba się znajdzie. Tak sobie głośno myślę...
tedchom / 2010-10-11 22:32 / Tysiącznik na forum
no oby jechało, ale jak zacznie się spadek to 3a spadać z SF'a
privy / 2010-10-10 19:06 / Tysiącznik na forum
Jeśli przejdziemy szczyt to pójdzie w kierunku linii trendu spadkowego na 1,45. Pytanie tylko jak będzie wyglądać potencjalna czwórka?
Zeus52 / 2010-10-10 19:52 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jakieś perturbacje mogą być teraz,z resztą są,bo jednak nadbite zostało 61,8 fibo...tak z marszu,od razu do następnego poziomu może nie pojść...choć gdyby tak się stało...nie miałbym nic przeciwko temu. Z resztą,w przypadku gold,to ED powinien ruszyć do ataku...bo jeśli tego nie zrobi,to RSI na złocie wyrysuje niższy szczyt,a to nie jest wskazane...
max1224 / 2010-10-10 20:22 / Tysiącznik na forum
Możemy założyć że ruch edka od 1,1868 do 1,3333 jest albo 1 albo A i wyraźnie widać w nim 5 podfal cofnięcie z 1,3333 do 1,2583 wtedy może być korekcyjnym 2 lub B i jeśli ruch z 1,2583 do obecnego szczyty ma być C to powinien być równy Aczyli zakończyć się w okolicach 1,4048 co już praktycznie się stało i powinniśmy powrócić do trendu spadkowego i zakończyć czas zwyżki cen surowców, ale jak pisze PK skoro Fedowi zależy na wywołaniu inflacji to może się okazać że jesteśmy w trakcie 3 w ramach której mamy ukształtowane podfale 1,2,3 teraz zaś czas na 4 które totalnie bym zignorował a to dlatego że 3 (to duże powinno nas wywindować w rejony 1,49 i jest to związane z pokonaniem lini trendu o której pisze privy idealnie gdyby 4 rozpoczęła się właśnie z tej wysokości negując w ten sposób wariant C .
PS. dla czytelności mamy dużą 1 lub A ( z 5 podfalami) Mamy duże 2 lub B (3 podfale ) budujemy duże C lub 3 (1,2,3...) to masz Zeusie na wykresie
Zeus52 / 2010-10-10 21:17 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiesz. Mówiąc krócej...jeśli na złocie mamy trójkę,i to nadal w trakcie budowy...to taką samą trójkę mamy na eurodolarze. Gdzie wtedy będzie i jak będzie wyglądała"czwórka"? Może właśnie pod wspomnianą przez priva linią trendu(1,45)? A wygląd"czwórki"? Hmmm...zakładałbym korektę prostą. W odróżnieniu od złożonej "dwójki". Większy,gwałtowniejszy,ale pojedyńczy ruch w dół. To taka zasada zmienności. Wcale nie musi się zawsze sprawdzać.
max1224 / 2010-10-10 22:06 / Tysiącznik na forum
tak czwórka właśnie taka może być tymbardziej że przecież muszą powstać pozory że to jednak ABC
Zeus52 / 2010-10-10 23:04 / 10-sięciotysiącznik na forum
Na razie musimy poczekać do jutra,aby dowiedzieć się czy na złocie mieliśmy tylko ząbek,czy będzie jeszcze podobny strzał w dół...wtedy mielibyśmy(być może)zakończenie"trójki"(od razu wraz z realizacją"czwórki"). Na razie stało się tak,że te niewielkie w sumie czwartkowe osunięcie,spowodowało(na wykresie godzinowym) natychmiastowe wejście RSI do strefy maksymalnego wyprzedania i w związku z tym od razu akcję zakupową...po prostu złoto uderzyło,jak w betonowe dno. Na RSI na dziennym odpowiadało to odbiciu jeszcze w strefie górnej.
Zeus52 / 2010-10-10 22:49 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie tylko zasada zmienności tak by nakazywała. Odbicie od linii trendu...po takim czymś może być większa realizacja, duży ruch w dół...wyprzedanie na wskaźnikach wykresów o mniejszej czasowo kompresji i wzmożone zakupy. Czyli gwałtowna,ale prosta korekta.
Zeus52 / 2010-10-10 21:07 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dostałem wykres. Tak. Zasadniczo chodziło mi o tę wersję mniej lokalną,gdzie mamy dwa duże ruchy przedzielone korektą. I dokładnie to miałem na myśli,co piszesz. A więc biorąc pod uwagę duże ruchy....pierwszy może być pełną"jedynką":zawiela komplet podfal. I obecnie drugi,duży ruch wzrostowy pasuje zarówno jako "C",ale także "trójka"...niedokończona,niekompletna "trójka". Porównaj to z tym,co pisałem Ci o złocie...ma bardzo podobny ruch,choć przesunięty nieco w czasie. Tam też mamy ruch pierwszy=ruch drugi(po krótkiej korekcie). I na złocie z całą pewnością nie można tego nazwać:A,B,C. To impuls wzrostowy 1-5. Ale z "trójką"dopiero w trakcie rozbudowy....jest niekompletna(w przeciwieństwie do składającej się z kompletu podfal"jedynki")...to był powód napisania,że przy 1264$ możemy się w tym ruchu nie spotkać...Ale odnosząc to do eurodolara,bo o niego chodzi(złoto,jako nietypowy wskaźnik :) )...więcej wskazuje na niedokończoną"trójkę",niż"C". Zwłaszcza w obecnej sytuacji. Chciałem we wstępie do wątku właśnie to pokazać....czy ktoś może sobie wyobrazić,że nagle dolar się TRWALE(nie chodzi o małe korekty)umacnia. A tak musiałoby być,gdybyśmy mieli dotąd do czynienia z A,B,C...Bo jeśli A,B,C...czyli tylko korekta...to teraz wracamy do trendu spadkowego. Ja w to nie wierzę. Ale napisałem to,aby pograć na wyobraźni....aby ułatwić rozstrzygnięcie problemu każdemu w/g własnego rozeznania. Własnej wyobraźni. Z tąd taki temat.
max1224 / 2010-10-10 21:59 / Tysiącznik na forum
kurna to teraz oczym będziemy pisać ???
moze np o kwesti składu portfela na ten czas i jaki to tak naprawdę czas ???
London / 2010-10-10 22:51 / Bywalec forum
Ogólnie trzeba też przypomnieć ,że mamy ponad 1.5 roczną hossę , dużo kasy na lokatach ,funduszach obligacji, dużo kasy przygotowanej do druku. A gdzieś to przecież musi być wpakowane...., czyli pniemy się do góry wolno , coraz wolniej aż do następnej bessy czy to będzie coś nowego czy powrót do pozamiatych spraw czas pokaże. Właśnie czas ? Rok ,dwa ? Ja planuję pozycje oparte na wzroście indeksów czyli hossanie za jakiś rok zamknąć. W między czasie częścią portfela polować na jakieś okazje(korekty).
max1224 / 2010-10-10 23:08 / Tysiącznik na forum
czy zatem zakładasz podwójne dno??
London / 2010-10-11 11:32 / Bywalec forum
Na tą chwilę wydaje mi się ,że mamy szanse na ominięcie tego a przynajmniej na odroczenie czasowe. Rynki wykazują siłę. Chyba wszyscy uodpornili się na złe wieści i nic nie jest im straszne. A czym dalej tym więcej osób będzie przerzucać kase i napedzać wzrosty.
tedchom / 2010-10-10 22:36 / Tysiącznik na forum
qurka ludzie faktycznie skład portfela mam póki co SF1 ok 70% reszta części ML5,ML7,SKAN5,CU1,NB2
Tom zielony / 80.53.5.* / 2010-10-15 21:00
No to pokłony za mega kochones, jak widać się opłaci;)
Pozdrowienia dla wszystkich po miechach nieobecności
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy