19.X - 23.X

tedchom / 2009-10-17 00:25
póki co to 3mam się ml5 i sf1
Wyświetlaj:
Ciułacz / 2009-10-23 13:45 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witajcie !
Od jakiegos czasu was czytuje i widzę że starzy bywalcy tego kącika wiedzą o czym piszą.
Obecnie inwestuje na GPW ale w najbliższym czasie będę miał swieży dopływ kapitału i zastanawiam sie nad jakąś forma inwestowania przez ubezpieczenia w fundusze. W zasadzie na ubezpieczeniu mi nie bardzo zależy , ale bardziej by mnie interesował dostep do funduszy.Dla zobrazowania o jak kapitał chodzi to powiem że 50-100k.
Prosiłbym o podanie jakiś namiarów bo w necie jest tyle informacjo że ciężko sie połapać
we wszystkich kruczkach.Będę wdzięczny.Pozdrawiam
Ps.Sorry że moja terminologia nie jest profesjonalna.
kinia2006 / 92.233.43.* / 2009-10-27 10:45
o kurcze a po jakiego... Tobie fundy? jesli mozesz kupowac jak to mawia moja idolka Modliszka na straganie, to po co wiazac sie umowa z fundami, zwlaszcza jesli nie chcesz ubezpieczenia. Ja, sorry chlopaki;-) ale nadal fundy odradzam
Ciułacz / 2009-10-27 12:34 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Kinia2006, widzisz bywają takie zboczenia ;-)
A tak na serio to trochę mi głupio wszystkim sie tłumaczyć co i dlaczego, mam już swoje lata , profesjonalnie ustawiony jak chciałem, dzieci wykształcone, a i w inwestycjach dobrze mi poszło przez ostatnie 10-20 lat.
Powiem Ci tylko że ta składka podstawowa to mnie nie przeszkadza ale mnie przyciąga wpłata dodatkowa.Ten kapitał co tam ewentualnie wpłacę to nie będzie mi potrzebny przez najbliższe 10-15 lat.Możliwość konwersji pomiedzy 64 fundami czyli na wypadek następnej bessy nie jest konieczne uciekanie tylko konwersja na tz bezpieczne, ostatnio w 2007 uciekałem w grunty,ale gruntów juz wiecej nie chce kupować.
Jeszcze jedno bardzo ważne podatki,jestem w wysokim progu podatkowym, i co zarobie na GPW to 40% oddaje fiskusowi w Kanadzie. Jeszcze jedno, poza WIG-20 jest mała płynność nawet na popolarnych papierach czasami jest obrotu dziennie po 500 akcji co nawet przy 20 tys zł to można zachwiać kursem .Pozdrawiam
kinia2006 / 92.233.43.* / 2009-10-27 13:51
W czasie bessy nie uciekniesz nigdzie, bo nawet te "bezpieczne" fundy tona, i nie mozesz wycofac kapitalu. Tzn. mozesz ale sporo tracisz
ps. wiesz co ja bym zrobila na twoim miejscu? :
Carpe dien!!! bo jutra moze nie byc
pzdr
Ciułacz / 2009-10-27 22:45 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Kinia2006, witaj.Powiem Ci że trafiłaś w sedno ,« Cueille le jour sans te soucier du lendemain »
Tak zaczynam sie ustawiać aby nie gonić królika, nie zarabiać na DT, ale pilnować i ustawiać sie pod wielkie cykle. Pozdrawiam
kinia2006 / 92.233.43.* / 2009-10-28 10:07
A ja Ci powiem, ze nie zrozumiales mnie niestety wcale! Zycie nie kreci sie wokol pieniadza, piszac "chwytaj dzien" mialam na mysli wlasnie zycie a nie gielde.
Powiedz mi ile czasu poswiecasz na urlop, zabawe, ile dla rodziny, ile dla twoich wyksztalconych (mam nadzieje, ze takze szczesliwych dzieci)? A ile twego czasu poswiecasz na prace?
Przepraszam za smialosc, nie znam Cie wcale i moge sie mylic. Ale tak jakos mnie wzielo, bo jak mozna motto "carpe dien" sprowadzic do pieniadza feee...
oj, ja z foromuwiczami to pewnie juz dawno siedzielibysmy na bora bora ;-)
Ciułacz / 2009-10-28 12:22 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Kinia2006, witaj!
Zdaje sie że piszę za wielkimi skrótami myślowymi albo te 26 lat poza ojczyzną i brak prakryki w języku Polskim, sprawiaja że nie oddaje tego co miałem na myśli.
Więc kawę na ławę.Pisząć
« Cueille le jour sans
te soucier du lendemain »

odpowiadałem ci na twoje zdziweinie
o kurcze a po jakiego... Tobie fundy?

i zarazem potwierdzałem że moje obecne zainteresowanie fundami to podwaliny aby właśnie żyć zgodnie z twoim powiedzeniem
"chwytaj dzien"

Czyli to co sie dorobiłem to wystarczy, tylko teraz odpowiednio poustawiać inwestycje i żyć dniem dzisiejszym bez przejmowania sie o jutro.
Trochę jestem zdziwiony twoim pytaniem
Powiedz mi ile czasu poswiecasz na urlop, zabawe, ile dla rodziny, ile
dla twoich wyksztalconych (mam nadzieje, ze takze szczesliwych dzieci)?
A ile twego czasu poswiecasz na prace?

Wybacz , ale nie jesteśmy w przedszkolu że tz Pani wypytuje dzieci o życie osobiste rodziny.
Tu na forum anonimowo, to raczej nie pisze sie o życiu osobistym bo to może być odebrana za przechwałki wyzsane z palca .
Pozdrawiam
Ps. na wyspie Bora Bora nie byłem ,ale poświecając 4 tygodnie rocznie na urlop zwiedziłem wiele innych dla mnie ciekawych miejsc na świecie.
kinia2006 / 92.233.43.* / 2009-10-28 20:21
Jesli zle cie zrozumialam to przepraszam i nie musisz mi sie tlumaczyc z niczego.
Moje pytania byly czysto retoryczne, i nie oczekuje zadnych info na temat twojego zycia osobistego. Po prostu znam takiego "ciulacza" zbyt dobrze ale tak jak napisalam - moge sie mylic. Forum jest anonimowe, mozesz zyc za moja sciana, a mozesz tysiace km stad, i wlasnie ta anonimowosc daje odwrotne mozliwosci do tych o ktorych piszesz.
To swietnie, ze sie mylilam, ze cieszysz sie zyciem, i "chwytasz dzien" - gratuluje
Mysle, ze dla stalych bywalcow to cos wiecej niz anonimowe forum na temat fundow a ja szczerze ci fundy nadal odradzam
ps. zostaw ten post bez odp bo nie mam ochoty kontynuowac tej dyskusji, zwlaszcza, ze pogoda raczej dolujaca
max1224 / 2009-10-23 15:59 / Tysiącznik na forum
masz do wyboru skandię axę nordee i aegona kolejność przypadkowa i kilka innych uważam jednak że nie warto się nimi zajmować właśnie ze względu na ofertę a tę chyba najlepszą ma skandia w ekspanderze powiedziano koledze że to Rolls Royce wśród polis inwestycyjnych
jak chodzi o różnice to już wielu się tu pogryzło a problemu co lepsze nie rozwiązali jedni patrzą na opłaty inni na zestaw funduszy każdy ma też swoje preferencje zależnie od tego co posiada lub co sprzedaje ja mam skandię i jestem bardzo zadowolony fakt ze trochę zeszło za nim nauczyłem się "tym cackiem kierować" ale uczę się nieustannie i chyba robię drbne postępy wnioskuję po stanie polisy pozdr
Ciułacz / 2009-10-24 01:16 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Max1224, Dzięki za info.Pozdrawiam
u2mart / 2009-10-24 11:16 / Tysiącznik na forum
Co do twojego wpisu napisałeś że na ubezpieczeniu nie bardzo ci zależy.
Więc jest możliwość zabawy funduszami przez mBank. Sporo funduszy do wyboru, brak opłat za nabycie, konwersję i odkupienie. Na stronie mBanku znajdziesz wszystkie informacje
I tak to wygląda na tym forum czyli Skandia i mBank rules !
pozdrowka
Ciułacz / 2009-10-24 12:35 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
U2mart, dzięki.Powoli obraz z współczesnymi fundami mi sie rozjaśnia.Z fundami to mam niewielkie doświadczenie bo z braku czasu jak miałem przez 2 lata w ING w fund akcji to byłem biernym inwestorem, a wiosną 2007 jak wszczyscy krakali że to już bańka i musi pęknąć to sie wycofałem i kupiłem grunty.Do inwestycji wróciłem pod koniec ubiegłego roku ale tym razem na GPW.Obecnie szukam dywersyfikacji w funduszach, tak że inwestycje mi nie są obce tylko brak detali, co czasem może być bolesne.Pozdrawiam
tedchom / 2009-10-24 17:45 / Tysiącznik na forum
Wiesz CIUŁACZ zgadzam się z u2mart. masz kase i chcesz zainwestować i mieć do niej dostęp zawsze bez kombinacji to mbank.
Ja wybrałem skandię bo, uważam że kiedyś na emeryturę będę musiał przejść i dlatego odkładam sobie na konto A gdzie w skali roku za zarządzanie mam od 2 - 3,2% rocznie plus 9,90zł miesięcznie podwyższane o inflację co rok ,plus maksymalnie gdybym miał 75 lat, jako facet płacił będę 0,07586% na ubezpieczenie w skali roku z tego co mam na koncie A, a za wszystkie pieniądze które mam na koncie B mam połowę czyli od 1 - 1,6% rocznie i to tyle jeśli chodzi o koszty a dokładnie wszystkie progi kiedy 1% a kiedy 1,6% masz na stronie skandi produkty np. złoty wiek i na końcu jest na str.19 i 20 masz wszystkie koszty jesli chciałbyć np. zerwać polisę czyli konto A itd. A co do fundów dostępnych na tych platformach to musisz sam zdecydować która ma wg. Ciebie lepsze fundy. moim zdaniem są to instrumenty do zarabiania ale bez instrukcji i tak na nic się zdają:( Ty sam starasz się o swoją kasę więc podejrzewam że skorzystasz na każdym z nich a decyzja jak zawsze należy do Ciebie
pozdrawiam
amelian nie logo / 77.113.121.* / 2009-10-24 12:48
Hej Ciułaczu,
wieczorem napiszę Ci o kruczkach w funduszach ubezpieczeniowych, a jest ich sporo....
teraz nie mam czasu bo wychodze na uczelnie
Pozdrawiam serdecznie
Ciułacz / 2009-10-24 18:18 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witam ponownie !
Zastanawiam sie czy w takich wypadkach opłaty nie płacimy dwa razy o tym
nie wiedząć.
Np.Fundusz BlackRoc sprzedaje Skandi jednostki funduszu po cenie X + prowizja a Skandia
zamienia to na złotówki sprzedaje te same jednostki funduszu ale już z dolicząna prowizją
czego nie widzimy i oni sami doliczaja sobie prowizje i opłaty jakie maja w cenniku.
Czy ktos sprawdzał wyceny danego funduszu na stronie np BlackRoc i w tym samym dniu na
stronie Skandi ?
max1224 / 2009-10-24 19:03 / Tysiącznik na forum
dzięki wycenom z Black Rocka wiem o jeden dzień wcześniej niż w Skandii ile zarobił fund a właściwie jeszcze jeden dzień zyskuję bo mogę oszacowaćwycenę danego funduszu na podstawie notowań top 10 sopółek
co do wartości jednostek na black rock to są identyczne jak w skandii
Ciułacz / 2009-10-24 19:26 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Max1224, dzieki, pocieszyłeś mnie.Człowiek już sie przyzwyczaił że wszyscy wszędzie zdzieraja na żywca wiec sie dopatruję czegos co nie istnieje.
amelian / 2009-10-24 20:00 / portfel / Tysiączniczka na forum
Nie wiem dlaczego piszesz,że chcesz zainwestować poprzez fundusze w ubezpieczeniach(fundusze kapitałowe)? Swojego czasu dosyć głęboko przeanalizowałam ofertę niektórych z nich i znacznie korzystniej wypadają TFI.
Fundusze w ubezpieczeniach mają tą wadę,że zawierają wiele ukrytych kosztów o których nie powie Ci żaden doradca.
Przykładaowo wpłacając (100k w Allianz) opłata na start 4,75% od aktywów,opłaty za zarzadzanie 3-4% w skali roku,opłata polisowa 8 zł miesięcznie,do tego koszty wykupu(czyli jeśli chcesz wybrac srodki w ciągu 1 roku 10%,2 rok 5%,3 rok 2%,4 też 2% a później 0 )
max1224 / 2009-10-24 20:07 / Tysiącznik na forum
jeśli podpisuję umowę na 25 lat to nie po to żeby po roku czy dwóch ją zrywać to po pierwsze a po drugie to mam w skandii tzw. konto składek dodatkowych z których pieniądze mogęwybierać w dowolnym momencie
amelian / 2009-10-24 20:17 / portfel / Tysiączniczka na forum
Jasne tylko,ze róznie bywa w życiu i nie jesteś w stanie przewidzieć czy te pieniądze nie będa potrzebne wcześniej.Te konta dodtakowe są akurat dobrym instrumentem i są wszędzie dostępne
max1224 / 2009-10-24 19:53 / Tysiącznik na forum
opłaty w skandii masz za coś innego przede wszystkim za bezpłatną możliwość konwertowania między 64 funduszami bez opłat, za to że wybrane fundusze to tak naprawdę elita, co z tego że w mbanku jest ich setki skoro jak to pisze u2mart dwsgold to nie ml5 (Black Rock World Gold Fund) itp itd, to także odroczenie podatku belki a już w sejmie jest obywatelski projekt ustawy znoszący ten podatek dla inwestycji długoterminowych jakim są polisy inwestycyjne, jest jeszcze jedna rzecz nie położy na tym łapy komornik ani sąd z wyj. alimentów
max1224 / 2009-10-24 19:57 / Tysiącznik na forum
jest wiee innych zalet za które chętnie płacę bo wiem że warto mimo iż wielu również na tym forum się to nie podoba
amelian / 2009-10-24 20:12 / portfel / Tysiączniczka na forum
Zgadza się tylko,że komornik nie zajmie Ci 3/4 środków...Skania ma bardzo dobre fundy do wyboru i co jakiś czas je weryfikuje.
Ubezpieczenia mamią jeszcze brakiem podatku Belki ale jest ten kruczek,że jeśli nie chcesz go zapłacić to płacisz 5% od aktywów!!! to już jest świństwo,a takie rzaczy mozna wyczytać w aneksie,który jest luźną kartką i jakoś często brakuje go w OWU(regulaminie).W sejmie to już bywały projekty co Belkę znosiły z GPW....i co? wiadomo.Póki czegoś nie ma napewno to nie wierzę w dobre intencje.
Zeus52 / 2009-10-24 22:35 / 10-sięciotysiącznik na forum
Na komornika jest inny kruczek. W Skandii istnieją pojęcia:"ubezpieczony" i"ubezpieczający"..,jeśli jesteś"ubezpieczającym"to komornik nie zabierze Ci nawet jednego grosika i to w każdym wypadku,nawet w przypadku alimentów...bo teoretycznie,choć raczej fikcyjnie,ta kasa stanowi własność "ubezpieczonego"(oczywiście niepłacenia alimentów stanowczo nie pochwalam). A jednocześnie będąc "ubezpiecząjącym" masz pełną kontrolę nad swoją kasą..
tedchom / 2009-10-24 20:50 / Tysiącznik na forum
prosze opisz o jakim 5% gadasz
tedchom / 2009-10-24 20:56 / Tysiącznik na forum

Przykładaowo wpłacając (100k w Allianz) opłata na start
4,75% od aktywów,opłaty za zarzadzanie 3-4% w skali
roku,opłata polisowa 8 zł miesięcznie,do tego koszty
wykupu(czyli jeśli chcesz wybrac srodki w ciągu 1 roku 10%,2
rok 5%,3 rok 2%,4 też 2% a później 0 )

o tym 5% gadasz???
amelian / 2009-10-24 21:10 / portfel / Tysiączniczka na forum
nie...zamykając polisę i wybierając srodki dają Ci gwarancję,że nie zapłacisz 19% od zysków,ale w zamian od CAŁOŚCI aktywów płacisz 5%,jęsli nie chesz ponosić tej opłaty to płacisz Belkę. W taki razie po co inwestowac w polisę która ma być bezpodatkowa?daltego wg mnie lepsze są TFI ( chociązby jbiorąc pod uwagę płynność)
Aha,żeby skorzystac z opcji bezpodatkowej wybierasz pierwszą ratę w jeden miesiąc a resztę w kolejnym,stąd masz zamrożony kapitał...
Zeus52 / 2009-10-24 22:01 / 10-sięciotysiącznik na forum
A jakie są opłaty w TFI ? Co do podatku Belki,to nie ma od niego całkowitego zwolnienia. Jeśli kiedyś,w przyszłości,będziesz chciał wyciągnąć kasę,to bez podatku będzie tylko suma nominalnie równa wpłaconym składkom. Każda suma powyżej podlega Belce. Plusem jest to,że podatku nie odprowadza się na bieżąco od ewentualnych zysków...ile byś nie zarobił,to zamiast płacić na bieżąco od tego podatek,te pieniądze dalej procentują. Ale kiedyś,pod warunkiem że podatek zostanie utrzymany,trzeba będzie go zapłacić. Tylko od zysku,ale nie wtedy,gdy ten zysk jest na Twoim koncie,ale dopiero,gdy będziesz wypłacał kasę i dopiero,gdy suma wypłat przekroczy sumę wpłat.
tedchom / 2009-10-24 21:32 / Tysiącznik na forum
nie wiem na jakiej podstawie coś takiego wypisujesz chyba że tak jest w tym Allians chociaż to byłoby dziwne i nie wiem czy zgodne z prawem... ale nie ma polis "bezpodatkowych" to jakaś bzdura totalna
w Skandi mam tak:
umowa na np.30 lat wpłacam 42 000zł w siedem lat. załóżmy że po 30 latach mam 100 000
na konto B wpłaciłem również 42000zł i przyjmijmy (choć to nie realne bo koszty są o połowę mniejsze ale) po 30 latach mam również 100 000 w sumie 200 000 wybieram kasę więc wolne od podatku mam wszystkie wpłaty czyli ? 84 000 a z tych 116 000 muszę na koniec zapłacić podatek i koniec ..no chyba że go zniosą.:)
Jeśli nie jesteś za rozwiązaniem typu skandia to ok. Ja płacę opłaty jakie opisałem już wcześniej. Na samym podatku i do tego fundy które ma skandia daje mi możliwość zarobienia dużo więcej niż w samym TFI . W sumie to nie inwestuję po to by mieć mniejsze opłaty, tylko po to bym JA więcej zarobił.
pozdr
Zeus52 / 2009-10-24 22:05 / 10-sięciotysiącznik na forum
Sorry,jechałem od góry i nie zauważyłem,że już sprostowałeś sprawę Belki
tedchom / 2009-10-24 23:58 / Tysiącznik na forum
spoko dwa razy będzie wyraźniej :) pozdr.
Zeus52 / 2009-10-25 00:36 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ale walka! Gołota chyba w życiu nie zaliczył takiego bicia. Trzeba jednak przyznać,że choć nie bardzo mógł sobie poradzić,to tym razem próbował,na ile mógł... Adamek? Chyba,jak sam na koniec powiedział,musi popracować nad siłą ciosu...tylko tego brakowało,żeby skojarzyć go z Tysonem. Tak mi się przypomniała jego walka z Gołotą.
tedchom / 2009-10-25 02:00 / Tysiącznik na forum
też to widziałem i przyznam że liczyłem na gołote że przyłoży temu młodemu ale cóż wygrał 3a to przyznać był lepszy a właściwie to mocno szybszy
amelian / 2009-10-24 21:46 / portfel / Tysiączniczka na forum

nie wiem na jakiej podstawie coś takiego wypisujesz

na takiej ze przeczytałam dokładnie regulamin. Skandii nie znam dokładnie i absolutnie nie neguję :) napisałam pod kątem Ciułacza,który chciał się dowiedziec o kruczkach
tedchom / 2009-10-24 23:58 / Tysiącznik na forum
ok spoko
Zeus52 / 2009-10-23 18:52 / 10-sięciotysiącznik na forum
Kurna maxsiu. Sorry,że się nie odzywam,ale szkoda mi czasu na wpatrywaniu się w wykresy. Janki już wszystko rozstrzygnęli na dzisiaj. Zaraz przejdą do linii poziomej...i tak do końca. Już wieje nudą. Nasze nadzieje zostawmy na później. Po weekendzie będzie lepiej...Janki odpoczną,przemyślą...i może,jak się sypną złe dane to pójdą w górę? Ha,ha...
u2mart / 2009-10-22 19:32 / Tysiącznik na forum
No i co znam janki szykują dziś na koniec sesji ?
Dolar co zarobił to już oddaje eghh. Ogólnie nuda (
jerzy3711 / 2009-10-21 22:19 / portfel / Bywalec forum
Wall Street zjechał 200p. a S&P500 do poziomu 1076.7 . Co się stało ???
tedchom / 2009-10-21 22:56 / Tysiącznik na forum
szkoda coz pozyjemy zobaczymy a juz sie wydawało ze bedzie cool
pieczek_zzz / 2009-10-21 22:03
co do usd/pl to widac dywergencje miedzy wykresem a macd.mam parę groszy w unidolarze ale myslę się go pozbyc.a w skandi tylko 10% portfela w skan3.miałem 30% ml5 ale pon. dalem konwerje w bezpieczne i tak samo temp3 sprzedałem a miałem go 10%.
Gucioo / 2009-10-21 21:30 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
zredukowalem ml5 na korzysc ml6 i ml3 obecnie ml5 30% ml6 40% i 40ml3 jeśli kogoś to interesuje :) pozdro fajnie graja szkoda ze nasi tak nie potrafia ;/
Zeus52 / 2009-10-22 20:11 / 10-sięciotysiącznik na forum
Masz na myśli Szachtiara Donieck? Bo akurat oglądałem. Co do ML6 to może być akurat. Przegapiliśmy"W" na wykresie miedzi na początku miesiąca. Ale trudno było się na to wtedy pisać,bo miedź 2 miesiące w boczniaku,chodziła od deski do deski,więc to"W"nie było pewne. Teraz jest sygnał zakupu(wyjście górą z kanału). To samo ropa. Ciekawe rzeczy rysuje intraday eurodolar...piękne ORGR,a na dziennym byłaby to piękna świeca-szpuleczka z długim dolnym cieniem(marzenie!)...zawieszona na dotychczasowym,pokonanym wczoraj oporze. To klasyfikowałoby wczorajszy spadek,jako nieudany,ale typowy ruch powrotny po przebiciu oporu. Oczywiście tak technicznie wygląda sytuacja na tę chwilę...gdyby tak sesja się zakończyła. Do końca daleko i wiele może się zdarzyć. Na razie to tylko fantazja,ale oby się sprawdziła.
kinia2006 / 92.233.43.* / 2009-10-22 20:32
zeus troche jasniej prosze - warto kupic ml6 i ropke? dobrze rozumiem?
tedchom / 2009-10-22 21:32 / Tysiącznik na forum
cisza na forum bo i o czym pisać jakos nic sie nie dzieje ja dalej głoównie ml5 i sf1 ok 15% w wigu, póki co to korekta jest malutka ale liczę mimo wsjo na wybicie w górę założyłem okres do początku 2010 więc zobaczymy czy wytrzymam
Zeus52 / 2009-10-22 22:45 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak ostatnio cały czas spoglądam na waluty,a zwłaszcza na edka. Co prawda waluty uzależnione są od giełd,ale to bardzo płynny rynek,o obrotach wielokrotnie wyższych niż wszystkie giełdy razem wzięte. Świetny jako wskaźnik tego,co może się szykować. Wczoraj na edku macali,macali...gdzie ten poziom S/L? Pierwszy raz,poziom 1,5018...i nic! Następna...dopiero przy 1,5019 posypały się aktywacje. Później zjazd,ale zachował się bardzo optymistycznie i nie chciał się za bardzo wycofywać. Już wczoraj,zaraz po sesji ruszył znowu do ataku. No i dzisiaj ta ORGR intraday,czyli ładna dzienna świeca z długim dolnym cieniem(jak wcześniej przypuszczałem). To nie pozostawia złudzeń,co do dalszego kierunku. Kiedy ciąg dalszy? Nie wiem...może w nocy...i rano obudzimy się bogatsi? Może jutro? Chciałem coś zauważyć. Te aktywacje,które poszły wczoraj,dając ten wystrzał na edku po przekroczeniu 1,5019 to jeszcze nie to. To zaledwie drobiazg. Wygląda na to,że poszły jedynie bardzo krótkoterminowe S/L-ki. Średnio i długoterminowe są ustawione na wyższym poziomie. Pewnie wyżej,choć niedaleko...wczoraj ich nawet nie liznęło...Ale one gdzieś tam niedaleko są! Jeśli po dzisiejszej sesji Azja popracuje,później Europa...to możemy mieć bardzo gwałtowną jazdę! Powtarzam...to wczoraj,to jeszcze nie te aktywacje poszły,na które liczę. To krótkoterminowcy,także daytraderzy...za słaby wyskok przy przebiciu tego poziomu.
tedchom / 2009-10-22 23:22 / Tysiącznik na forum
czyli z tego co Ciebie zrozumiałem to też liczysz na up golda i gield w ogóle?
Zeus52 / 2009-10-23 01:00 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak. Gdybym na to nie liczył,to nie siedziałbym w,jakby nie było akcjach,gold(ML5). Tylko,że ja już siedzę drugi miesiąc. Dokładnie dwa miesiące temu robiłem pierwsze zakupy,które skończyłem w pierwszych dniach września.Na długo przed wynikami,kluczowymi danymi ect... I odtąd bez zmian...równie dobrze mógłbym wyjechać na długi urlop. Taki eksperyment. Teraz też niekoniecznie nastawiam się na natychmiastową jazdę(choć liczę na to),ale na jazdę w najbliższym czasie. Oglądałem wykresy dla ropy,miedzi,złota,S&P500,Edka...powiem tak:Owszem,wszędzie widać,że jakieś tam prawdopodobieństwo korekty istnieje. Ale po pierwsze male. A po drugie,jeśli nawet,to korekty o niewielkim zasięgu. Za dużo wsparć. Poziomych,dynamicznych,także linie trendu...na S&P500 wszystkie one schodzą się prawie w punkt i niebawem wypchną go ponad linię bessy,przy której się konsoliduje. Ropa...wyjście wreszcie ponad 38,2%fibo otworzyło drogę do następnego poziomu(około 90$ z kawałkiem...50%fibo). Miedź...wyjście z boczniaka górą to sygnał zakupu. Konsolidacja na miedzi trwała długo,bo też poziom fibo jest istotny. Złoto? To samo...konsolidacja-boczniak(tak zaznaczone wykresy widziałem)po silnym wzroście. Ale jak się dobrze przyjrzeć,to jest to"diamentowa"konsolidacja,lub bardzo "diament" przypominająca. Wszystko to wiąże razem euro/dolar(nasz ulubiony Edek). A jak wygląda? Ano porusza się od dłuższego czasu w jakby"spowolnionym"kanale wzrostowym...ale ma wyraźną tendencję do grupowania się(konsolidacji)w pobliżu górnego ograniczenia kanału. I to znów to samo:masa wsparć,utrudniających większe spadki i wszystko wskazuje na to,że też zostanie "wypchnięty"w górę ponad kanał. Nadal pozostając w szerszym,długoterminowym kanale wzrostowym. To na dodatek pasuje do ostatniej,długiej serii pozytywnych danych,rekomendacji,prognoz. I dlatego nie boję się nawet jakiejś lokalnej korekty. A co mi tam. Przecież to nie czas na sprzedawanie akcji. Tylko weź jedno pod uwagę. Ja patrzę ze swojej perspektywy,a więc inwestora trochę,tak bardziej średnioterminowego...tak,jak już wyżej wspomniałem. Nie twierdzę,że ktoś,kto myśli o krótkim,lub raczej bardzo krótkim terminie,się nie natnie. Ale w średnim,sądzę że mam rację. Przynajmniej tak mi się teraz wydaje. Jeśli zmienię zdanie,to dam znać. Pzdr.
tedchom_nielog / 83.15.162.* / 2009-10-23 10:48
Dzięki za wyczerpujące info ja też gold większość mam, ale powód był z goła inny byłem na jakimś szkoleniu z zarządzającymi black rock czyli wszystkich ML i z tego co gadali raczej fundamentalnie, ale wszystko wskazywało na to że gold powinien wg. wszelkich znaków na niebie i ziemi iść do stycznia/ lutego up i to było powodem moich zakupów ml5 pozdro.
max1224 / 2009-10-22 23:19 / Tysiącznik na forum
a pamiętasz rysunek z przed południa zob teraz jaka trzecia świeca powstała:-)))
Zeus52 / 2009-10-23 01:05 / 10-sięciotysiącznik na forum
Widziałem,widziałem...dzięki za wykres. Podobieństwo historyczne idealne...
zaniepokojona i ciekawa / 83.26.131.* / 2009-10-23 09:44
Witam,czytałam ze maja wprowadzic jakies ograniczenia aby nie było spekulacji na ropie ,myslicie ze to strach na lachy?
Zeus52 / 2009-10-23 11:14 / 10-sięciotysiącznik na forum
Może kiedyś...? Na razie to takie enucjacje wywołują tylko uśmiech i może chwilowe,na parę godzin,dzień,dwa zachwiania...ależ to też rodzaj spekulacji...mówienie(tylko bla,bla,bla)o ograniczeniu spekulacji.
Rumburak / 2009-10-23 11:35 / Bywalec forum
Ropa i tak jest nieco na cenzurowanym za jazdy w zeszłym roku - aż takich baniek na niej raczej nie będzie. Mam czasem wrazenie że jedyną rzeczywistąregulacją ceny ropy jest ogrnaiczenie/zwiększenie wydobycia przez OPEC aczkolwiek i tym towarzysze Szejkowie posługują się spekulacyjnie

Raczej jeśli surowce up to i ropa up
Zeus52 / 2009-10-23 12:16 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak pozwolę sobie żartobliwie zapytać:komu rzeczywiście zależy na regulacji? Wyobrażam sobie np.przedstawiciela Rosji mówiącego:"Trzeba położyć kres spekulacji windującej ceny ropy do niebotycznych rozmiarów!". Albo Meksyku,Brazylii,krajów OPEC. Nie wyobrażacie sobie tego? No i słusznie. No to może zachodnie banki,które większość zysków,które teraz wykazują wypracowała nie z kredytów,ale działalności inwestycyjnej(także na ropie)A może ideę położenia kresu spekulacji werprą te instytucje finansowe,patowane niedawno przed upadkiem przez kraje arabskie(wykupienie,udziały)? Tak,że pozostaje ble,ble...dla maluczkich,że to niby coś robimy.
Gucioo / 2009-10-21 20:55 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Dzis Ml6 leciutko spadl tylko -0,2% natromiast ml5 -1,1% Czy ktos moze mi wytlumaczyc czemu jest róznica miedzy ml5 i ml6? kurde od dluzszego czasu poruwnuje te fundy i mimo ze ml6 oficjalnie ma tylko 25%zlota w skladzie a ml5 blisko 80 to ml6 wyzej rosnie gdy zloto pnie sie do góry nizej spada w systuacji gdy ml5 wyraznie wiecej traci , coz moze poprostu trza zalozyc ze ml6 jest lpeszy, nie wiem lepiej kierowany czy jak? ciekawe jak jutro wzrosnie sh1 bo dzis spadl o 1% no i oczywiscie czy ta odbitka zlota zostanie jutro uwzgledniona przez ml5 pozdro
max1224 / 2009-10-21 23:28 / Tysiącznik na forum
a widziałeś co siędzieje na miedzi i innych metalach przemysłowych? w tym tkwi sedno ponadto do szczytów ml5 ma kilka dolców a ml6 jest w połowie drogi ot i wzystko
Gucioo / 2009-10-22 12:07 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
może masz racje choć oficjalnie ml6 ma 19,2% złota miedzi 10% platyna 9,2% a aluminium nikiel to śladowe ilości poniżej 1%, no i zdywersyfikowane 50% . Prawdę mówiąc nie wiem co pod tym się kryje no z szczytami tych fundów niewątpliwie masz racje bo jak pamiętam to ml5 max miał jednostkę kolo 60 a ml6 ponad 100.Na blackrocku skład portfela ml6 rożni się trochę od podanego na skandii ale nieznacznie. Cóz koniec dywagacji trza dobrze obstawiać i po kłopocie ,choć to trudna sztuka pozdro :)
Zeus52 / 2009-10-23 11:39 / 10-sięciotysiącznik na forum
Raczej z lekkim uśmiechem czytam ich dane o dywersyfikacji materiałowej. Przecież oni nie inwestują w metale,ale akcje. Chyba ważniejszy jest skład spółek,a ten wskazuje od dawna na miedź,jako podstawę...z resztą,jak to oddzielić? To są firmy mające szerokie spektrum działalności,ale w tym pierwsze miejsca na świecie w wydobyciu miedzi... BHP Billiton,Rio Tinto,Freeport McMoran Cupper&Gold...Nie wiem,jak oni się doliczyli akurat takiego składu procentowego. No,a swego czasu było dużo gold...około 50% to były spółki złota. A w oficjalnym składzie i tak gold był jako minimalny dodatek.
Rumburak / 2009-10-22 13:32 / Bywalec forum
to żadna nowość ale może po prostu ml6 pomaga to że jest bardziej zdywersyfikowany niż ml5?
Rumburak / 2009-10-22 08:23 / Bywalec forum
tak dla poćwiczenia maxie: na xau zaczyna się/jest w trakcie 4 fala? P&F pokazuje zasięg 230 ale mam wrażenie tak jak sobie przykładam linijki że każde wyjście nad 210 będzie już premią - jeśli technika "linijki" może być miarodajna ;)
max1224 / 2009-10-22 08:42 / Tysiącznik na forum
no wiesz ja tam zbyt wielkiej wagi do miejsc po przecinku w kwestii czytania wykresów nie przywiązuje ważne żeby w przybliżeniu określić poziom i tak w dalszym ciągu podtrzymuję swoje 1150 na goldzie i myślę że okolice 190-200 na xau w tym czasie powinno się pojawić zaś co do Eliota to chyba faktycznie 4 się kończy pozdr
Rumburak / 2009-10-22 08:43 / Bywalec forum
dlatego wziałem w cudzysłów "linijkę" ;)
max1224 / 2009-10-22 08:45 / Tysiącznik na forum
wiem wiem a i cienie się też łapie w myśl zasady że prosta może przejść przez trzy dowolne punty płaszczyzny jeśli ma dostateczną "grubość" he he he
max1224 / 2009-10-21 16:19 / Tysiącznik na forum
no nieeeeeeeee
Edek naruszył 1,50 i nic czyżby forum maiło zginąć nie wierzę
London / 2009-10-21 16:21 / Bywalec forum
Niech sie jeszcze Janki bujna ponad 1100 i bedzie git ;)
London / 2009-10-21 16:44 / Bywalec forum
o wilku mowa... mamy 1100 złamane . I tak 3mac a jazda do nieba powinna byc kontynuowana :)))
tedchom / 2009-10-21 17:43 / Tysiącznik na forum
złamane jest, ale gdyby tak pozostało po zamknięciu to byłoby coś
u2mart / 2009-10-21 18:08 / Tysiącznik na forum
Ano byłoby coś. Podobnie jak zalecany przez funduszowe certyfikat na spadek ceny ropy. Normalnie już nie wiem co robić z tymi zarobionymi na nim pieniędzmi )))
Szkoda gadać normalnie
A DWS za wczoraj na zielono- dziwny ten fund
ktossss / 92.237.54.* / 2009-10-21 20:45
ja wchodze w gpw z wycena dzisiejsza i jutrzejsza - pagacz dal ciala z tym certyfikatem ciekawe jak sie z tego wytlumaczy (cale szczescie sie w to nie zaladowalem i uwazam ze chlopaki z funduszowych troche sie pogubili ostatnio)
wilkw1 / 77.253.178.* / 2009-10-21 21:10
gadają os miesiąca o spadku i ciesze sie , że ich nie słucham bo od miesiąca 100% akcje
devil000 / 2009-10-21 21:38 / Bywalec forum
ciekawie sie robi u jankesow czyzby opor wytrzymal jesli tak to poziom 1050 wynikajacy z kanalu moglby ostac zaliczony przed nowym atakiem i moze tam zredkukowaniem troche dolara tyle ze to tylko jedna z opcji co o tym myslisz u2mart...????
u2mart / 2009-10-21 21:43 / Tysiącznik na forum
A mi się marzy piękna czarna świeca z długim górnym cieniem i zwała na całego. Tylko musiałbym wcześniej ze złota uciec )
devil000 / 2009-10-21 23:30 / Bywalec forum
chyba ze zlota jeszcze zdazymy uciec s&p500 1050pk tam mozemy zmierzac i jak co z tego pulapu odbic
Rumburak / 2009-10-22 08:20 / Bywalec forum
XAU wydaje się iśc tak samo jak SP500 a ten potrzebuje korekty więc nie wiem czy nie za wcześnie na ogłaszanie wiania - mówię o średnim terminie bo na "intraday" to trzeba było wiać ze 2-3 dni temu, tak na mój łeb
max1224 / 2009-10-22 08:43 / Tysiącznik na forum
na intraday to Kinia wyszła idealnie;-))
a więc chyba można ogłosić zmianę znczenia wskaźnika Kinii
kinia2006 / 92.233.43.* / 2009-10-22 16:25
TAAADAM!!! :)))
Rumburak / 2009-10-22 18:05 / Bywalec forum
hmm czy to było tadam prowzrostowe czy prospadkowe :) ?
kinia2006 / 92.233.43.* / 2009-10-22 20:27
"chyba można ogłosić zmianę znczenia wskaźnika Kinii"
to bylo tadam proendowe KONIEC Z WSKAZNIKIEM KINII :)
bo skoro max tak mowi to musi tak byc, no nie? ;-)
max1224 / 2009-10-22 23:21 / Tysiącznik na forum
a max mówi ciąg dalszy jazdy na złocie jest bliski a nawet bliższy niż sie wszystkim zdaje;-))
kinia2006 / 92.233.43.* / 2009-10-23 20:41
no to ja dokupuje znowu zlotka i zobaczymy czy niezawodny jak dotad wskaznik kinii rzeczywiscie sie zepsul;-)
tedchom / 2009-10-23 21:54 / Tysiącznik na forum
patrząc kinia na to co gold teraz robi czyli południe to jak po cenie wtorkowej dokupisz to czapkę z głowy przed tobą ściągam bo wygląda na to że wyszłaś idealnie i może również podobnie wejdziesz:) a to byłoby coś mieć taki dokładny wskaźnik kini
tedchom / 2009-10-22 23:23 / Tysiącznik na forum
no oby max oby
tedchom / 2009-10-22 23:29 / Tysiącznik na forum
mam nadzieje że gadasz o północy nie południu:)
max1224 / 2009-10-22 23:35 / Tysiącznik na forum
tak tak kierunek preferowany biegun trzeba dać cynk jednemy świętemu co by na złocie nie śniegu jechał jak to rok temu uczynił
tedchom / 2009-10-22 23:47 / Tysiącznik na forum
usd nie jest strasznie drogi więc mam nadzieje ze jeszcze coś dołoży w tym czasie
max1224 / 2009-10-22 16:51 / Tysiącznik na forum
to Ci się należało choćby za te wszystkie kpiące wpisy;-))
kinia2006 / 92.233.43.* / 2009-10-22 20:28
no ba, nalezalo sie jak nikomu na tym forum i juz! hehe
taka tam wrodzona skromnosc;-)
devil000 / 2009-10-21 19:25 / Bywalec forum
u2mart chyba nie warto teraz sie zrywac z dolarem do 2.70 zostalo mu jakies 1.5% jazdy w dol zeus wczoraj pisal ze mozliwe ze jaknesi pojada bez korekty na 1120 a potem moze zobaczymy 1150 narazie to realizuja (chyba ze odbijemy sie teraz w dol na 1050 a wtedy odpal w gore) no i eur/usd tez juz 1.50 puknelo nie dobrze dla naszego zielonego musi teraz oddac z nawiazka skurczybyk
paweł77 / 2009-10-21 18:09 / Bywalec forum
u2mart robisz jakieś ruchy z zielonym?
u2mart / 2009-10-21 20:03 / Tysiącznik na forum
Co do zielonego chyba zostawię bo rzeczywiście obecnie chyba szkoda się szarpać.
Tylko jak widzę notowania ropy to mi się słabo robi myśląc o tym nieszczęsnym certyfikacie na spadek )
A ty devil w czym siedzisz na dzień dzisiejszy?
devil000 / 2009-10-21 20:22 / Bywalec forum
tak jak ostatnio pisalem zielony, hsbc chiny(hong kong), zlotko, gpw, dolar ciagnie moj portfel w dol gdyz mam go 50% ale reszta amortyzuje nie jest najgorzej kto nie ryzykuje ten nie jedzie:) dodam ze dolara kupowalem i sprzedawalem kolo 2.85 wiec jesli 2.70 bylo by punktem zwrtotnym to krywdy nie ma mozna do ego usrednic dorzucajac agresywnie w dolara przy odbiciu kiedys musi wypalic:)
London / 2009-10-21 20:16 / Bywalec forum
A ja 3mam kciuki za ropa , jak najwyzej UP UP ;) i chyba tak powinno sie stac...
privy / 2009-10-21 20:36 / Tysiącznik na forum
Ropka tuż pod sufitem, strasznie się z nią ostatnio spieszyli. USD naruszył dziś podłogę. Kupiłem dziś mały pakiet i kuństernacja :) Zobaczymy co przyniesie jutro.
blazek999 / 2009-10-21 16:30 / Bywalec forum
każdego dnia jestem zaskakiwany...nie mogę wydusić słowa ;)
Zeus52 / 2009-10-20 13:44 / 10-sięciotysiącznik na forum
Coca-cola Eps+81c/zgodnie z prognozą. Za to Caterpillar,jak wspomniałem wcześniej o tej możliwości, pozytywnie zaskoczył...Eps=+64c/wobec prognoz zaledwie=+6c
blazek999 / 2009-10-20 14:30 / Bywalec forum
ciekawe jak baraki się mają ;)...oby dobrze bo w akcjach siedzę.
Zeus52 / 2009-10-20 15:19 / 10-sięciotysiącznik na forum
Sorry. We wrześniu jednak rentowność spadała...więc to nie tłumaczy gorszych danych z nieruchomości.
blazek999 / 2009-10-20 15:26 / Bywalec forum
tak spadła
http://www.bloomberg.com/markets/ecalendar/index.html
jednak tylko na chwile futy poszły w dół...głęboka wiara inwestorów w amerykańską gospodarkę, choć wpompowana kasa w Fannie i Freddiego nie przyniosła spodziewanych efektów...(z bratniego forum)...a dolar coraz niżej, chyba nie wytrzymuje presji.
mam 20% w unidolarze :D...
Zeus52 / 2009-10-20 16:11 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dzisiaj po sesji będą chwalić się wynikami Yahoo i Seagate...dyski komputerowe(Barrakuda 1,5 terabajta)
Zeus52 / 2009-10-20 15:04 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tylko,że budowy...to może być tylko chwilowy pretekst do ruchu...z braku laku dobry kit. Ogólnie,na szerszą skalę co nieco mówi wynik Caterpillar...produkcja maszyn budowlanych,górniczych...zysk 64c/ps wobec prognozowanych 6c/ps. To nie chwilowe,jak tygodniowe zmiany na budowie,ale wynik za kwartał.
Zeus52 / 2009-10-20 14:56 / 10-sięciotysiącznik na forum
O budowlance zapomniałem...słabo wypadła. To właściwie normalne. Anale,jak zauważyłem,opierają swoje prognozy na poprzednich wynikach i pewnie wielu innych danych,ale chyba nie biorą pod uwagę zmiany rynkowych stóp procentowych. Dlatego to zwykle się sprawdza. Wzrost rentowności obligacji 10Y w ciągu ostatnich 3 tygodni(wystarcza tydzień,dwa) i od razu efekt. Niekorzystne zmiany w budowach,zezwoleniach...
Zeus52 / 2009-10-20 13:22 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jeszcze trochę spamu... Są następne wyniki. Pfizer Eps=+43c/wobec +48c prognozy. Bank of N.Y. Eps=-2,05$/wobec+48c prognozy. Jednak po odrzuceniu zdarzeń jednorazowych wynik lepszy od oczekiwań=+54c/+46c
Zeus52 / 2009-10-20 13:01 / 10-sięciotysiącznik na forum
DuPont ZYSK 45c/ps wobec prognoz 33c/ps. Wyższe od prognoz wyniki powinien mieć też Catterpilar,ale okaże się wkrótce. Ciekawe jak wypadnie Bank of New York,Coca Cola,Yahoo...?
Gucioo / 2009-10-19 21:11 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
a moj znajomy jutro wchodzi w scan3 ciekawe czy trafi bo ostatnio robil same dobre decyzje odrobil ok.10% siedzi teraz w hbsc1 do jutra i zbiera owoce ja osobiscie uwazam ze za wczensie w wejscie w dolarowe ale coz niedługo sie okaże martwi mnie inne to o czym pisalem nie wiem czemu ml6 lepiej sobie radzi od ml5;/ dzis wzrósl o 1% gdy ml5 o 0,3% co niestety w polaczenu z dolcem daje niewielką strate. Mam nadzieje ze jutro ml5 cos konkretnie dorzuci bo wycena jesli byla kolo godz 16 to zloto było w dolku ok. 1050$ , reasumujac dobrze zrobilem ze 30% kapitalu przerzucilem do ml3, który dzis odrobil +1,1% po odjeciu euro pozdro :)
u2mart / 2009-10-19 20:48 / Tysiącznik na forum
Ale cisza tu, normalnie aż nie fajnie !
Co kreski mówią o dolarze ? Ma szansę na 2.75
Tak sobie głośno myślę że może warto zwiewać z GPW do dolara, bo w końcu jakaś korekcinka by się przydała.
Devil co zrobiłeś z GPW i zielonym?
devil000 / 2009-10-19 21:18 / Bywalec forum
tak jak mowilem tak zrobilem czesc skonwertowalem w gpw jak sie dolar sypnol czesc zostawilem, jeszcze mu nie odpscilem dokupie taniej:) ciagle trzymam proporcje 70% do 30 % gpw - usd plus troche dws gold, hsbc chiny (hong kong) i obligacje polskie tak to wyglada u mnie na dzien dzisiejszy portfel zabezpieczony
u2mart / 2009-10-19 21:38 / Tysiącznik na forum
No ja jakieś 40% w złocie, 30% GPW i 30% zielony, reszta to jakieś akcje z emaklera i nieszczęsny certyfikat na spadek ropy haha
No i tak sobie myślę czy to może rzeczywiście już czas co by wejść z jutrzejszą wyceną w dolara na kilka dni zamiast GPW
devil000 / 2009-10-19 22:19 / Bywalec forum
mozna chwilowo zaspekulowac moze trafi sie na ostatni oddech przed podbiciem s&p500 na nowy szczyt 1120 i zjazdem dolara na 2.75 albo i ciut nizej
u2mart / 2009-10-19 22:23 / Tysiącznik na forum
A mi się wydaję że jak wszyscy myślą że S&P500 dotrze powyżej 1100 to on w tym roku nawet nie muśnie tego poziomu no ale to takie gdybanie
Zeus52 / 2009-10-20 11:49 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ma szansę nawet dzisiaj. Musnął prawie 1100p.już wczoraj. Ale wczoraj po sesji doszły wyniki Apple i Texas Instruments...tu zacytuję pana Piotrusia,żeby nie było,że nie ma poczucia humoru:"...A to niespodzianka...! Oczywiście lepsze od prognoz!". Wobec tego wzrósł AHI...bardzo wysoko,około 1%. To znaczy,że gdyby sesja u Janków trwała trochę dłużej doszłoby do mocnego przebicia 1100p. i jednocześnie linii bessy(w skali liniowej).
u2mart / 2009-10-20 17:12 / Tysiącznik na forum
1100 haha to napisałem. Nie wiem czemu myślałem że SP500 do 1000 się zbliża a nie 1100. No mały mętlik miałem. Fakt do opisanego powyżej poziomu nie brakuje im dużo.
Za wczoraj DWS Gold znowu minus i już mnie na nowo zaczyna ten fund irytować !
tomziel / 212.76.37.* / 2009-10-20 21:33
po raczej gorszych danych w dniu dzisiejszym spadki raczej skromne
Zeus52 / 2009-10-20 19:19 / 10-sięciotysiącznik na forum
Taaa...Janki będą się musiały dobrze postarać,jeśli chcą z tego dzisiaj wyjść obronną ręką...coś im się na razie kierunki poplątały. Ciekawe,czy to wyrysowane właśnie na gold,śródsesyjne"W" coś oznacza...
blazek999 / 2009-10-20 17:29 / Bywalec forum
ja też myślałem o złocie, bo większość rozsądnie piszących jest w jego posiadaniu, ale w mbanku nie ma porządnego funda z goldem :(...
tak nawiasem nie zdziwiłbym się , gdyby w powietrzu wisiała 10% korekta na $,ropie i giełdzie...a Barrakuda coś mi piszczy ostatnio - krótko po gwarancji ;)
u2mart / 2009-10-20 18:08 / Tysiącznik na forum
ano fund do d...., po dzisiejszym dniu za cały miesiąc zostało na plusie 2% eghh
Za to z dzisiejszą wyceną pozbyłem się GPW na rzecz dolara
tomziel / 212.76.37.* / 2009-10-20 21:28
apropo korekty na giełdach i ropie od wczoraj jestem w części w brasil i co i 2% podatek jakiś od transakcji finansowych z udziałem zagranicznego kapitału nałożyli ech ma sie nocha
devil000 / 2009-10-19 22:45 / Bywalec forum
te obecne poziomy na dolarze 2.70 2.75 a 2.90 nie daje duzej roznicy przy ewentualnym wybiciu dolara kazdy i tak wyjdzie na swoim mimo to cieszy ustrzelenie dolka i trzeba probowac za jakas czesc moze i warto zaryzykowac zawsze mozna uciec:)
Zeus52 / 2009-10-20 12:05 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak poza techniką. Dolara dobijają ostatnie informacje. Nie chodzi o"koszyk walut",bo na razie to bujda...nie na teraz. Chodzi o to,że już teraz bez żadnych zaleceń,porozumień międzynarodowych etc...banki centralne chętniej robią rezerwy w innych walutach. I tak(z ostatnio opublikowanych danych)w 2 kwartale 63%nowych rezerw zrobiono w euro i jenach. Także Wielki Ben wczoraj nie pomógł dolarowi,wspominając o dalszych programach pomocowych(kredyty). Sądziłem dotąd,że edek dojdzie wstępnie do 1,5$/Eu i nastąpi realizacja zysków przed podróżą do 1,6$/Eu(a pewnie i wyżej). Jednak w obecnej sytuacji,gdy już właściwie ten poziom zaliczył(w nocy 1,4996)i nie chce się zbytnio cofać...może pofrunąć od razu do 1,6
myfa / 2009-10-19 22:35 / Bywalec forum
a złotko sobie pyka pyk pyk pyk w górę :) oby tak dalej
u2mart / 2009-10-19 22:44 / Tysiącznik na forum
Mi też pasuje. Mam tylko nadzieję że DWS jak wyczytałem wycenia fundy na 12.00 i po tej wycenie dokupiłem złotka
devil000 / 2009-10-19 22:55 / Bywalec forum
tak tyle ze zajmuje im to dwa dni zlecajac w niedziele wchodzi sie we wtorek tak mi wycenili jakis czas temu z tego co wyczytalem jakos tak dokupowales zlotko
Ps nie zapeszajac dws dobrz sobie radzi:)
u2mart / 2009-10-19 23:07 / Tysiącznik na forum
No tak średnio rzekłbym. Zawsze zastanawiał mnie ten fund, bo próbując zrozumieć wycenę, zależności walutowe i tak zawsze mnie zaskakuje. Nawet przeszukałem wątek o nim z początku roku i utkwiło mi w pamięci zdanie że zyskami z tego fundu pokrywają straty na innych hahah.
No i z wyceną nie wiem jak jest dokladnie bo w statucie jest coś o 23.59
No ale na razie do przodu.
A na foreksie zielony już prawie koło 2.77 i chyba się skuszę przeskoczyć trochę z GPW do niego
u2mart / 2009-10-19 23:12 / Tysiącznik na forum

A na foreksie zielony już prawie koło 2.77

A za dwa dni się okaże że przywitamy 2.65 )))
blazek999 / 2009-10-19 23:14 / Bywalec forum
s&p musnęło 1100...naprawde ciekawy tydzień się zapowiada...trend jaki jest każdy widzi ;)
myfa / 2009-10-19 21:08 / Bywalec forum
ja od jakiegos czesu siedze w zielonym, zlocie i troche w akcjach , na gpw moze wroce przy korekcie okolo 2100, zastanawiam sie kiedy zwiac ze zlotka w zielonego tylko bo
myfa / 2009-10-19 21:08 / Bywalec forum
glebsza korekta i zlotku sie nalezy jakby nie patrzec
max1224 / 2009-10-19 15:04 / Tysiącznik na forum
do tych co w weekend do mnie pisali sorry za brak odzewu ale kłopoty z netem i rodzinne imprezki stanęły na przeszkodzie w odpowiedzi wieczorkiem się odezwę pozdrówki
kinia2006 / 92.233.43.* / 2009-10-19 12:31
nie no chlopaki, watek nam spada ;-)
witam all po weekandzie
max1224 / 2009-10-19 14:58 / Tysiącznik na forum
a co tu pisać scenariusz się realizuje spokojnie i powoli to czekamy żeby zabrać co swoje a to że spada to najlepszy dowód że wsio OK jak długo można w kółko pisać o tym samym dla odmiany zapodam hasełko zwróćcie uwagę na chiny robi się tam naprawdę ciekawie
rumburak_nielog / 85.221.208.* / 2009-10-19 22:18
to i Ja pozwolę sobie zwrócić uwagę towarzystwa na Ropę - tak sobie dla nauki ją obserwuję od jakiegoś czasu
kinia2006 / 92.233.43.* / 2009-10-19 15:29
bla bla bla... maxio znowu ma focha;-) albo raczej kaca po tych imprezkach a to inna sprawa, wybaczamy:)
max1224 / 2009-10-19 15:50 / Tysiącznik na forum
a tam zaraz focha ;-))
łeb mi pęka net się rwie pogoda pod psem i biorytm niekorzystny ot wszystko
co do inwestowania to u mnie nic się nie zmienia
kinia2006 / 92.233.43.* / 2009-10-19 16:14
ale ja pytam o mnie - kupic nie kupic oto jest pytanie?
pogoda fakt feee - byle do wiosny
zdrowka zycze (gozdzikowa przypomina... - etopiryna) hehe
max1224 / 2009-10-19 18:20 / Tysiącznik na forum
widzisz tak to jest podejmujesz decyzję i ponosisz tego konsekwencje jakbyś nie sprzedala to by Cię targało sprzedać jak sprzedałaś to Cię męczy już kupić ? mądrych nie ma i też nie bardzo umiem pomóć choć uwierz bardzo bym chciał ;-)) trzymaj sięi podejmij najlepszą decyzję
Rumburak_nielog / 85.221.208.* / 2009-10-19 22:16
dziwnie nieco xau wygląda na mój łeb panikarza: niby jesteśmy po korekcie po pierwszej [trzeciej] fali wzrostowej, ale jakoś ta korekta to raptem jakby konsolidacja, MACD jakiś taki "zlepiony", boolinger ma jeszcze jakby miejsce na trochę wzrostów...

trochę to namotane, ale że w złocie warto na średni termin posiedzieć to wypada poczekać co się stanie mam wrazenie,

pażywiom uwidim ;)

mam chyba te same problemy z logowaniem co Zeus swego czasu.... niby jestem zalogowany ale na stronie forum już nie jestem...
u2mart / 2009-10-19 18:28 / Tysiącznik na forum
No ja też miałem zgryza ale wczoraj klepnąłem zleconko dokupienia, więc wchodzę z dzisiejszą wyceną.
kinia2006 / 92.233.43.* / 2009-10-19 15:36
a tak na powaznie to co myslicie o dokupieniu zlotka? jednak chcialabym zdazyc...
a moze skusic sie na chiny (jesli dobrze rozumiem "robi sie ciekawie")
zaciekawiona elwira / 83.26.173.* / 2009-10-19 12:53
Moze ktos sie orjentuje kiedy bedzie nastepna sprzedaz obligacji drogowych
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy