13.02 - 17.02

max1224kom / 195.117.209.* / 2012-02-12 21:51
już bez rymów, z oczekiwaniem na koniec korekty (świeczka tygodniowa z dolnym cieniem)bez względu na greckie rozstrzygnięcia (odbicie z 2280 - 2290)ciągle załadowany akcyjnie otwieram kolejny wątek
Wyświetlaj:
Zeus52 / 2012-02-18 02:00 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja jeszcze tak,a propos tego,gdzie byliśmy i gdzie jesteśmy.Dotyczy rozwlekłego wpisu niżej,pod tedchomem.I oczywiście jankeskich wykresów. Coś z faktów wykresowych. Mam taką propozycję spojrzenia na długie wykresy w kompresji miesięcznej,monthly.Wielce wymowny wykresy. Dla Dow Jonesa...co to jest,od 2007 roku,te fale,ich układ? Zasięg spadków w 2011 roku...38,2fibo.Nie tylko nie pogłębili poprzedniego dna,z 2010 roku,ale ledwie zahaczyli wcześniejszy szczyt...Zwykła korekta. NASDAQ...to samo,korekta w 2011 roku nawet nie liznęła 38,2fibo. Czy to więc wybujały optymizm każe mi czekać na coś,zgodnie z wykresami,wręcz oczywistego? Na wielką piątkę,do tego w kompresji miesięcznej...a to duży odcinek,w trakcie budowy. Jasne,że musimy uważać na to,co widać na wykresach...ale właśnie...przy tych wykresach chyba wyglądam już mniej"euforycznie",a bardziej naturalnie.
tedchom / 2012-02-18 09:41 / Tysiącznik na forum
Zastanawiam się tylko czy ktokolwiek patrzy na tak długi wykres i pod to będzie grał, co nie wyklucza tego że tak może faktycznie być.
Zeus52 nielog. / 77.113.74.* / 2012-02-18 20:51
W danej chwili,na krótką metę,oczywistym jest,że nikt nie gra pod tak długie wykresy...żyje się miesiącem,tygodniami,chwilą. Ale właśnie długie wykresy są najbardziej wiarygodne...właśnie w dłuższych interwałach czasowych. Nawet podręcznikowo. Nawet Murphy przestrzega: najpierw patrz na najdłuższe wykresy,a później stopniowo schodź na krótsze...nigdy odwrotnie. Bo sugerując się krótkimi,nieraz lokalnymi zagrywkami,tudzież natłokiem,być może celowej dezinformacji, można stracić poczucie rzeczywistości. I później zbyt często musimy poprawiać własne błędy,prognozy. Musimy się cofać do długoterminowych wykresów,o których po prostu zapominamy. Tak już jest. Tyle,że my jednak musimy też patrzeć na bliższą przyszłość. Jak jednak ominąć jakieś większe korekty. Bo po co wtedy się cofać. Dlatego musimy to wszystko jakoś jeszcze raz przemyśleć i uporządkować. Bo trochę galimatias się zrobił. To przez to,że mam czasem taką tendencję mieszania różnych,krótkich i dłuższych prognoz razem. Czasem za wiele chciałbym upchnąć w jednym wpisie i przez to może to się wydawać bardzo niejasne. Innym razem wypowiedzi dotyczące jednego okresu są rozstrzelone w różnych miejscach. Tak,myślę,że trzeba to po prostu uporządkować. Co do długiego terminu,średniego,krótkiego,a co na teraz,na bardzo krótko...na najbliższe dni,tydzień,dwa.
przemas 80 / 80.53.38.* / 2012-02-18 21:09
Witam.

To może jakieś przewidywania napisz na najbliższy okres np. do świąt Wielkanocnych , tak cały marzec ?:)
Możesz opisać jak Ty to widzisz ?:
Potem opisz co będzie się działo w najbliższym tygodniu do końca lutego :)
Zeus52 / 2012-02-19 00:10 / 10-sięciotysiącznik na forum
Pozwól,że jutro. Muszę to sobie ułożyć,sprostować parę rzeczy...oczyścić nieco"język",którym w ferworze się nieraz posługuj,a co może także być niezrozumiałe,lub wydawać się sprzeczne(np wskaźniki). Po prostu z rozpędu,w pośpiechu czasem dziwne rzeczy wychodzą. Privy pewnie rozumie o co chodzi,wie gdzie tkwią nieścisłości,ale ktoś inny,świeży,może coś opacznie zrozumieć. Tak,że ponownego omówienia wymaga praktycznie wszystko. Indeksy,surowce,waluty a także wskaźniki. No i sytuacja pozatechniczna. Dlatego myślę o przełożeniu tego na jutro. Późniejsze popołudnie,lub wieczór. I mam nadzieję na współpracę. Może ktoś do tego czasu świeży wątek otworzy. A jeśli ktoś chce,może poprzeglądać sobie wykresy analityczne publikowane na stockcharts.com/ Proszę tam kliknąć na link: "Public charts lists". Znajdzie tam ogromną ilość wykresów,robionych różnymi technikami,a dotyczących prawie wszystkiego.
przemas 80 / 80.53.38.* / 2012-02-19 08:50
No będę bardzo Tobie wdzięczny, bo ja tak szczerze uważam, że takie wzrosty z marszu to trochę na "siłę"

Czekam na Twoje opinie, krótko i długoterminowe .
Tak na najbliższy tydzień, miesiąc.
Bardzo interesująca sytuacja powstała na funduszach energetycznych? One się bardzo dziwnie zachowują .
Zeus52 nielog. / 46.169.247.* / 2012-02-19 16:09
Parę świeżych informacji już jest. Na plus i na minus(być może). Możliwy minus... Iran wstrzymał dostawy ropy dla firm francuskich i brytyjskich. Wcześniej były takie plotki o wstrzymaniu dostaw dla 6 krajów U.E.,ale zostały zdementowane przez Iran. Teraz to pewne. W Tel-Avivie niby na plusie,ale mocno zjechali,taki plus ale brzydka świeca. Tyle,że niekoniecznie to musi być prognostykiem in minus. W Izraelu są przewrażliwieni na punkcie wszystkiego,co jest związane z Iranem. Drugie info,te na plus,to Chiny. Moje obawy o Wig20 i możliwość korekty w formie a,b,c("c" dotąd brak),budziła technika....i miedź. Bez KGHM na pewno na szczyty nie pofruniemy. Ale miedź była zawiedziona brakiem obniżki stóp rezerw w Chinach,na którą liczono podczaś święta w Chinach,lub tuż po ich Nowym Roku. Tymczasem właśnie nadeszło info(potwierdzenie na stronie internetowej LBCh.),że Ludowy Bank Chin obniżył stopę rezerw obowiązkowych o 50p.b. Obowiązuje od 24 lutego. Na razie bez przemyśleń. To tylka takie info.
przemas 80 / 80.53.38.* / 2012-02-18 10:25
Może to o co spytać wydawać się śmieszne . No , ale co mi tam .
Czy w obecnej sytuacji wykresy giełdowe , mogą zacząć spadać ?
Taka np . Turcja ,czy małe spółki, czy to chińskie , to może takie rozważanie co będzie za jakiś okres czasu , no ale ...
szalony inwestor / 2012-02-18 19:32 / Tysiącznik na forum
to gielda wszystko jest mozliwe ale narazie wiecej przenawia za wzrostami
przemas 80 / 80.53.38.* / 2012-02-18 20:15
no wszytko doskonale wiem.
Jakieś przewidywania odnośnie obecnych wzrostów ?
Do jakiegoś konkretnego poziomu ? Czyżby tak z marszu poziom 2600 na WIG20 ?
Bez korekty ?
Zeus52 / 2012-02-17 17:24 / 10-sięciotysiącznik na forum
Za to małe i średnie...fantastycznie.Ale takie są początki.Później przejdą w marazm,a para pójdzie w duże...
max1224 / 2012-02-17 17:45 / Tysiącznik na forum
tygodniowa świeczka ładniejsza niż zakładałem:)
Zeus52 / 2012-02-17 18:38 / 10-sięciotysiącznik na forum
Mam wrażenie,jakbyśmy z szalonym wręcz wydusili z naszych ten ruch... :)) I mam nadzieję,że właściwie.
szalony inwestor / 2012-02-17 19:22 / Tysiącznik na forum
od poniedzialku moze byc juz ok rakieta powinna wystartowac
Zeus52 / 2012-02-17 20:09 / 10-sięciotysiącznik na forum
Z tym,że z RSI to nie musi być od razu. Równie dobrze może być po niedzieli małe podbicie,później niewielkie"c"(to nadal niewykluczone)...i dopiero wtedy atak.Grunt,że jest wybicie w górę. A jaką drogą pójdziemy na szczyty,to już mniejszy problem. Od lat RSI nie był tak wysoko,jak zajść może teraz.
Zeus52 / 2012-02-17 19:46 / 10-sięciotysiącznik na forum
Linia po szczytach RSI na WIG20 podobnie,jak wcześniej u Janków,została wyłamana w górę...więc właściwie wolna droga na ponowny,tym razem głębszy i dłuższy atak na strefę.Pierwsze wejście(jakieś 75) było nadzwyczaj płytkie,wręcz nieznaczne draśnięcie.Czas na poważną zabawę.Tak,jak i u Janków,tak i wszędzie,w tym u nas...strefa jest pojemna,ciągnie się do 100.No,to się nie zdarza...ale 95 to dobry poziom. Może nie od razu,ale z przerwami...Dawno tam nie byliśmy,więc czas tam zajrzeć.
Zeus52 / 2012-02-17 18:35 / 10-sięciotysiącznik na forum
To czas na ponowne przemyślenia i weryfikacje...
max1224 / 2012-02-17 21:20 / Tysiącznik na forum
powrót?
Zeus52 / 2012-02-17 21:37 / 10-sięciotysiącznik na forum
Możliwe. Ale chciałbym też usłyszeć jakieś inne propozycje. Może ktoś coś innego zauważył.Może powrót częściowo w QUE2,a częściowo w coś innego.Choć,tak właściwie,to nic lepszego nie widzę.Właśnie,chyba wyżej sam sobie odpowiedziałem....najpierw zaczynają żołnierze,małe i średnie.Później powinna doszlusować generalicja...To teraz,albo niebawem.
max1224 / 2012-02-17 21:40 / Tysiącznik na forum
no właściwie jakby na inne jest późnawo choć mam sygnały na TEMP4 i HSBC1 (wygenerowane dziś) jest jeszcze co prawda DWS6 ale ten nie jest powszechnie dostępny
przemas 80 / 80.53.38.* / 2012-02-17 21:31
powrót ? (jak to interpretujesz ?)

Nie będzie delikatnego zejścia w dół , żeby potem zaatakować wyższe poziomy ...?
Zeus52 / 2012-02-17 22:28 / 10-sięciotysiącznik na forum
Taka coś też może się zdarzyć. Mogło być i głębsze zejście...dlatego była ta częściowa ewakuacja.Ale DAX wyszedł z flagi luką hossy,z Wigusia20 wraz z szalonym prawie na siłę wymusiliśmy,prawie to samo...strasząc niedźwiedzie przerażającymi wizjami...aż wymiękły. Nawet nie wiem dlaczego tak łatwo pękły,mięczaki...:)) Ale poszło. A na poważnie? PLN....razy ileś tam.
max1224 / 2012-02-17 21:38 / Tysiącznik na forum
to pytanie o przemyślenia Zeusa, miałem na myśli powrót do 100% QUE2 lub innego wariantu bardziej agresywnego
tedchom / 2012-02-17 22:26 / Tysiącznik na forum
Witam wszystkich oj oj oj ale się porobiło czyżby to już? w piątek? , a ja nie zdążę dać zlecenia na środę najwcześniej jeju jeju. Chociaż tak z drugiej strony nie powinni odpalać wszystkich silników na raz więc może się jeszcze załapię?
Zeus52 / 2012-02-17 23:15 / 10-sięciotysiącznik na forum
Janki w poniedziałek świętują,a jak Janki świętują,to różne rzeczy mogą się dziać...tak,że spoko.Może popatrzymy w poniedziałek i wtedy zdecydujemy.Ale parę rzeczy się zmieniło,więc i pewnie nadchodzi czas na decyzję.Na razie tylko sygnalizuję.Szczyt na Staśku staje się tylko kwestią czasu,i to niedalekiego czasu.Nawet,jeśli tam się skorekci,to ma miejsce na korektę z góry,na obecnie przebity opór,teraz wsparcie. DJIA...pękł superopór i mamy go ponad linią szyi RGR z 2007 roku.To oznacza anulowanie tamtego,bardzo długoterminowego sygnału sprzedaży, Właściwie można rzec...została anulowana bessa.Nie ta,niby-bessa z ubiegłego roku,bo to była tylko korekta,ale bessa,która zaczęła się w 2007 roku!Z resztą,NASDAQ walczy już o coś więcej.fruwa ponad szczytami z 2007 roku i próbuje walczyć o przynajmniej wielką korektę,a może i anulowanie bessy po bańce internetowej z początku wieku...budując przy okazji następną bańkę...ale to już wiemy.Najbliższy,rozsądny opór...jakieś 3500p.A jeśli podtrzymają dodruk dłużej,to i 5000p.A ponieważ wcześniej,czy później i tak zwiększą druk...więc raczej ta ostatnia liczba.
tedchom / 2012-02-17 23:27 / Tysiącznik na forum
Bardziej bym patrzył na bliższy poziom (opór) 1428 na ^spx. Jak takie osoby jak ty popadają w euforię to zaczynam się poważnie obawiać. :);)
Zeus52 / 2012-02-18 00:23 / 10-sięciotysiącznik na forum
To nie euforia,to realia.Euforia to by była wtedy,gdybym uważał,że teraz,już pofruniemy nie wiadomo gdzie.A to,co powyżej to są realia...ale na długi termin.A to są realia...tak,jak realne są na wykresach przebite poziomy i pułapy na których są indeksy.Czysto techniczne realia.Ale do tego dochodzą też realia inne,poza techniką.Samo to,że FED utrzyma stopy na praktycznie zerowym poziomie do końca(co najmniej!!!)2014 roku,niezależnie od stanu gospodarki,utrzyma operację twist,a także przewiduje nawet użycie QE3 w razie,gdyby coś poszło nie tak,nawet w Eurolandzie,albo gdyby inflacja spadła...to FED ją podrasuje...to są konkretne zapowiedzi działań.Do tego ECB.Okrężną drogą robi dodruk,a jak specjaliści uważają,na tym się nie skończy. Tak a propos...właśnie przypomniałem sobie,jak kiedyś,dawno temu."walczyłem"z kimś na forum na temat złota.Pewnie starzy bywalcy pamiętają ta dyskusje...Mieliśmy sprzeczne wykresy.Kolega "Ł" upierał się,że złoto się kończy(było po 920$/ozt!,a indeks spółek $XAU:140p.),że jego wykresy dla gold,indeksu dolara,wykazują odwrócenie trendu na gold i spadki w następnych 6 latach(w taki cykl wierzył)do minimów z początku wieku bodajże.Ja mu mówię,że na moich wykresach mam coś przeciwnego.To,przyznaję,nie były moje,ale na stockcharts.com właśnie takie ciekawe rzeczy ludzie publikują i to znalazłem.Wyglądało rozsądnie.I z tego wypadało,długoterminowe prognozy...wzrost gold do około 2400$/ozt i $XAU do 480p. do roku 2013/14...i to nie był koniec,to szło nadal pod górę,na dalszy czas. I teraz mieliśmy zgryz...bo ja swoje,a on swoje....ale ja też wiedziałem,że same wykresy,technika może wiele sugerować,może to być czasem dwuznaczne.Zapytałem go wtedy...jeśli to Ty masz rację...to co z rosnącym długiem.To nie pójdzie tak łatwo,potrzebny będzie jeszcze wyższy. I tu odpowiedź brzmiała: "Ja tam takimi rzeczami się nie bawię.la mnie istotne jest to,co pokazują kreski.Wykres prawdę ci powie." I co miałem zrobić W takiej sytuacji,z dwóch różnych,krańcowo sprzecznych opcji kresek...wybrałem swoją. A właściwie naszą wspólną,bo i maxa i paru innych osób...To wtedy wypaliła ta jazda w 2009 roku.I później.I nadal będzie jazda...w odpowiednim momencie. Taaaa...."wykres prawdę ci powie"...i powiedział,tyle,że nie taką,jaką autor chciał usłyszeć. A dlaczego to piszę? Po to,aby nie sugerować się jedynie wykresami.To,co widać musi mieć wsparcie w otoczeniu. To tak się wydaje,że ja właśnie tak robię...wykresy,wykresy,wykresy...i na tej podstawie euforia! To nie tak. Patrzę na wykresy,bo to się sprawdza i to bardzo.Ale gdy przychodzi moment niejasności...próbuję to,co pokazują wykresy konfrontować z sytuacją.Gdy wykres pokazuje mi flagę i jakiś zakres...patrzę też na czas w jakim to się może dziać....i co też w tym czasie nam może się przydarzyć...jakieś ważne dane wtedy wypadają,czy inne wydarzenie.Pod co chcą grać"planując"wybicie z flagi,RGR,innej figury.Czy to ma sens.No,czasem nie ma,a i tak jadą,ale to już inna sprawa,trend.
Zeus52 / 2012-02-17 13:50 / 10-sięciotysiącznik na forum
Z tym,że to co pisałem o możliwej RGR na eurodolarze(ale postraszeniem,a z realizacją odwrotną),także o a,b,c korekty złożonej(jak Dębowski),a także o bieganiu do luki bessy i z powrotem na parach złotowych(w zależności od wykresu,na ciągłych luk nie widać)...to wszystko jest bardzo hipotetyczne. Hipotetyczna jest budowa RGR na ED....wcale nie musi tam wracać,choć może...ale to byłoby już ubite dno.Do wystrzału w górę. Także waluty...USD/PLN pokazuje palcem na 3,05. I zaliczy to. A czy tam się zatrzyma? I czy wcześniej jeszcze potańczy w tej prospadkowej fladze pod luką bessy góra-dół...tu też można różne hipotezy stawiać. Cel jest prosty...natychmiastowa,niejako z automatu sprzedaż dolara zawsze pod luką,najpóźniej pod luką.A ewentualny...bardzo ewentualny zakup przy 3,05. Bo USD/PLN.jak i EUR/PLN budują flagi.A ich zakres rażenia wypada znacznie poniżej podanych poziomów.Na 3,05 jest linia długiego trendu wzrostowego.Zakres rażenia flagi łamie tę linię wyraźnie,z naddatkiem. A jej wyłamanie...to jest jak kostki domina.
Zeus52 / 2012-02-16 22:06 / 10-sięciotysiącznik na forum
Co to miało w takim razie znaczyć,no tooo...u nas,na fiksie.Biorąc pod uwagę,że to ci sami gracze,ta sama centrala...
szalony inwestor / 2012-02-17 15:29 / Tysiącznik na forum
sprezyna sie naciaga niedlugo odpal....
Zeus52 / 2012-02-17 17:37 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wyczaili Janków...
Zeus52 / 2012-02-17 16:32 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiesz,najbardziej zabawne jest to,jak nasi cofają się,budując górny cień,bo DAX lekko drgnął w dół...a nie widzą,że DAX ma pod spodem niezły,wybiciowy z flagi korpus,na dodatek ponad luką hossy.Który grubas tak tam na GPW miesza. I tylko mąci wodę.
Zeus52 / 2012-02-17 16:23 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak mi to wgląda...ale nasi zachowują się wręcz kuriozalnie. Najpierw wyprzedzają ruch w górę,a następnie zupełnie bezkrytycznie małpują maleńkie zejście Staśka i DAXa...jak by nie wiedzieli,gdzie są te indeksy i co mają pod sobą...czasem to wręcz zabawne.
szalony inwestor / 2012-02-17 16:33 / Tysiącznik na forum
raczej zenujace:(
Zeus52 / 2012-02-17 16:55 / 10-sięciotysiącznik na forum
No widzisz...obsobaczyliśmy ich i od razu poszli po rozum do głowy...chyba przeczytali...coo? :))
Zeus52 / 2012-02-17 16:41 / 10-sięciotysiącznik na forum
Chyba chodzi o pewniejsze założenie niedźwiedziom pętli na szyję...której drugi koniec przywiązali już do rakiety klasy Atlas-Saturn....a lont już ktoś podpala. Chodzi o to by tak ich wyrwało,by nie zdążyli do przycisku"zwiększ depozyt"
szalony inwestor / 2012-02-17 17:11 / Tysiącznik na forum
ladnie to ujoles
gra na wzrosty jest meczaca bo wzrosty sa powolne i takie wymeczone a jak spada to szybko
Zeus52 / 2012-02-17 17:18 / 10-sięciotysiącznik na forum
Właśnie,tak się przyzwyczaili...i pewnie dlatego ktoś chce im zrobić niespodziankę...
max1224 / 2012-02-16 23:31 / Tysiącznik na forum
my za wczoraj musieliśmy oddać :))
privy / 2012-02-16 23:02 / Tysiącznik na forum
Ruch wyprzedzający?:) Będą chyba ładować kasę w Turcję. Spuszczali nas i bratanków. To może być odstawka na bocznicę. Patrzę na fut w20 i jakoś głowa z ciężka o tej godzinie, nic jednoznacznego po oczach nie bije. Ciekawy jest rosnący lop na spadku w ostatniej godzinie przy rosnącym zachodzie. Cóż jutro się okaże czy ten dzisiejszy dzień wzrostów u janków był ostatnim.
max1224 / 2012-02-16 23:32 / Tysiącznik na forum
no właśnie strzał płomienia czy koniec korekty?
Zeus52 / 2012-02-17 12:49 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dziwniej jest z nami...stale idziemy na czarnych świecach.Mam wrażenie,że jednak nadal naciągają niedźwiedzie na hak,tak,aby lepiej się wbił i dobrze siedział...ale wrażenia sobie darujmy.
max1224 / 2012-02-17 13:45 / Tysiącznik na forum
a z drugiej strony zobacz co pisałem tydzień temu o świeczce tygodniowej na WIG20 (jest blisko)
Zeus52 / 2012-02-17 14:51 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zgadza się.A ja czekam na miesięczną,ale nie wiem,czy się sprawdzi...może być lepiej. A co do flag...nie tylko pary złotowe budują flagi(w odpowiednim kierunku),flagę buduje Wig20,kontrakty,flagę budowały jankeskie indeksy.Czy w czasie przeszłym,to się zobaczy.
Zeus52 / 2012-02-17 12:42 / 10-sięciotysiącznik na forum
Oni nie mogli iść w dół.Z całym szacunkiem dla privego,ale anki nie tylko nie mieli wstępnego,ale nawet przedwstępnego sygnału sprzedaży.Każdy zjazd wczoraj spotkałby się z tak potężną kontrą wolnego kapitału,że ze zjazdu pozostałby cień wspomnienia,z tak potężnym wolumenem,że pewnie słupek wolumenu wbiłby się do wykresu.I za to dziś mielibyśmy lukę i korpus a la Sears Tower,może nawet zawieszenia handlu. To wynikało ze świec,Kagi...uwolnionego kapitału,który tylko czekał na jakieś potknięcie byków...aby NATYCHMIAST wejść na długie.Ogromny kapitał spóźnionych,poza rynkiem.I nadal większość jest poza.
max1224 / 2012-02-17 12:46 / Tysiącznik na forum
i z całym szacunkiem privy, ta Turcja też mi się wątpliwa wydaje
Zeus52 / 2012-02-17 12:52 / 10-sięciotysiącznik na forum
Po pierwsze:PLN! Po drugie...Po trzecie....PLN!!! USD/PLN,jak pokazywał wręcz palcem 3,05...tak pokazuje.Nic w tym temacie nie drgnęło
Zeus52 / 2012-02-17 13:11 / 10-sięciotysiącznik na forum
Z Jankami jedyny problem może polegać na tym,że oni jednak nie zeszli niżej,co pozostawiło duży kapitał na uboczu. Ale to będzie na później,jeśli teraz nie dołączy.
max1224 / 2012-02-17 13:43 / Tysiącznik na forum
tylko skoro już ruszyli, to do trwałości ruchu powinni anulować dywergencję a to oznacza jeszcze trochę jazdy na północ i trwalszego pobytu w strefie
Zeus52 / 2012-02-17 14:07 / 10-sięciotysiącznik na forum
RSI tak wytrwale i długo tam wędrował,że teraz będzie tam pewnie wchodził i wychodził parę razy.Nie tylko pojedyncze szczyty,w jednym wejściu mam na myśli...dywergencja na nich równa się teraz korekcie,może w biegu,może od czasu do czasu większej...ale po tym będą następne wejścia. I te będą coraz głębsze i dłuższe.Coraz wyższe szczyty,ale oddzielone.To też weź pod uwagę.To pasuje do fal...coraz wyższego rzędu.I...co by nie mówić,do tego co mi pisał na priva,po powrocie,Piotr: "Pytanie brzmi...miesiące?Czy lata?".To nie kwestia...ile dni,czy tygodni potrwa hossa.Miesiące?Czy lata? Jeśli przypomnisz sobie dywagacje na temat PLN...aprecjacja,praktycznie liczona na lata,2012/2013/2014...up,up,up.Waluty...down,down,down.Pisałem na początku roku i wcześniej. To są projekcje...ale pasują do siebie.
tedchom / 2012-02-17 00:02 / Tysiącznik na forum
Mi by pasowało i jedno i drugie chociaż wolał bym wejść z kasą z powrotem minimalnie niżej no choćby z 5 %. A jak pojedzie ciufcia na północ już to też ok tyle że głupim ruchem pozbawiłem się kilku %
Zeus52 / 2012-02-17 12:00 / 10-sięciotysiącznik na forum
No ładnie mnie podsumowałeś...dzięki.Ale spójrz na to inaczej. 50%QUE2...to odpowiada jakbyś miał 100% akcyjnych.A do tego 50% wolnej kasy...gdzie ją wrzucić...to jest jedyne pytanie.Bo jeśli zaczną pompować Turcję,jak pisze privy...coś trzeba wymyślić.Poza tym,ja mam np ślady ML5.
max1224 / 2012-02-17 12:34 / Tysiącznik na forum
spoko spoko nie jest tak źle ... a swoją drogą dużo mnie kosztowało pozostanie na szczęście póki co się opłaciło, ale to wciąż może być ruch w ramach korekcyjnej falki b ... wystarczy poczytać Dębowskiego
Zeus52 / 2012-02-17 12:59 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak.Dlatego sugerowałem lekturę,gdy znalazłem to na stooq.pl....tym razem,po pewnych zmianach,to zupełnie pasuje do mojej rozpiski.Nie idealnie...bo nie zgrywa się z rozpiską dla ED,rozpiska indeksów nie pasuje do rozpiski ED...ale prawie,w przybliżeniu gra.
Zeus52 / 2012-02-16 20:41 / 10-sięciotysiącznik na forum
No i już jestem...W piecu c.o. musiałem napalić,bo zimnawo się zrobiło.Co prawda piec węglowy,ale poszło migusiem.Od czego palnik do papy,a palnik na czysty propan...to minutka.Szkoda czasu na zabawy z rozpałkami,szczapami ect.I już jestem...i co tam słychać na Staśku?
privy / 2012-02-16 21:33 / Tysiącznik na forum
Dodam tylko, że wspomniane wczoraj sell zostały anulowane.
Zeus52 / 2012-02-16 21:46 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja to mam teraz problem...jak falki rozrysować...jak widać nigdy wszystkim nie dogodzisz,nawet sobie. Niby chce człek aby dobrze szło,a jak idzie za dobrze,to mu nie pasuje...
privy / 2012-02-15 21:03 / Tysiącznik na forum
Jankesowy wykres daje do zrozumienia ''my nie spadamy''. Efekt, przewaga byków na misiami sięga już astronomicznych poziomów. Jankesi piją wódkę, a kac pomału się zbliża. Różnica jako moc wódki wskazuje 30%. W ubiegłym roku przed kacem gigantem pili 42%. Historia pokazuje, że te 30% to już poziom bez kontroli, pijący nie czują mocy i idą na całość. Każda chwila dobra do zerwania filmu.
Zeus52 / 2012-02-15 22:15 / 10-sięciotysiącznik na forum
Akurat nie widziałem tego. Teoretycznie byki miały przewagę techniczną,dane. Tyle,że wskaźniki...no i jakiś niepokój.Jakbym napisał z jakich powodów,to trafiłbym pewnie w kaftan...to pewnie ta grypa u mnie i jakieś dziwne wizje.Nie przejmujta się tym.
privy / 2012-02-15 22:24 / Tysiącznik na forum
Mam wstępne sygnały sprzedaży na staśku i daksie. Nasz grajdoł wyrysował prostokąt po wyłamaniu z konsolidacji pod oporem zatem możliwa kontynuacja czyli ''c'' korekty.
Zeus52 / 2012-02-15 22:31 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja liczyłem na to,że nawet jak Janki się wybiją,to nasi zrobili by co najwyżej niższy szczyt.I też"C"korekty,tyle,że wtedy nieco inny układ.
max1224 / 2012-02-15 22:42 / Tysiącznik na forum
układ taki się zrobił korekta przyszła od nas oby też od nas powrócił wzrost na razie liczę na okolice 2290-2260 jak to przebijemy to dolna banda dużego boczniaka (2100) ... a nie daj Panie wyjść z tego dołem wtedy to już "głęboka studzienka"
tedchom / 2012-02-16 00:46 / Tysiącznik na forum
max nie kracz, bo będę żałował że tylko połową jestem obok
tedchom / 2012-02-16 00:47 / Tysiącznik na forum
A tak na serio to myślę że nie ma zbyt dużo paliwa na rynku na dokarmianie niedźwiedzi.
Zeus52 / 2012-02-15 22:55 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie zapędzajmy się.... a LTRO? Poza tym Janki...bez przesady.Zeszli,gdzie mają prawo zejść,na razie nic,poza postojem,może małym cofnięciem u nich nie widać. Postrach musi być,tak jak na ED. Nie będę się zakładał,ale myślę,że na ED chcą tylko postraszyć,prawdopodobnie RGR.Po-stra-szyć.
max1224 / 2012-02-16 10:34 / Tysiącznik na forum
jeśli prawdą jest, ze 20.02 porozumienie to na LTRO zostaje 9 dni czyli 8 sesji w sam raz na falkę 5 później mamy falę IV (marzec) i wykończenie fala V ... dalej maj (sell in may and go away)
takie tam przymiarki:)
Zeus52 / 2012-02-16 13:37 / 10-sięciotysiącznik na forum
Mam lekki zamęt...patrzę na EDa i zastanawiam się,czy zrobią dolny cień pod hipotetyczną na razie,jakby nie było,linią szyi RGR
max1224 / 2012-02-16 14:18 / Tysiącznik na forum
faktycznie jakby chcieli przejść do czegoś innego, albo spostrzegli co malują i im to nie pasi ... z drugiej strony (dotyczy tego powyżej) jakby do LTRO miała trwać korekta to później odpał znacznie mocniejszy
Zeus52 / 2012-02-16 16:00 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ale fajnie ED na 2H się spisuje. Problem jest taki,że niebawem dojdzie do opadającej linii trendu...RSI oczywiście.
tedchom / 2012-02-16 16:24 / Tysiącznik na forum
eur/usd jest już na 1302 i tak powinno dziś pozostać. To by oznaczało że jutro będzie w okolicach zera albo ruszą w którąś stronę, a jeśli to raczej na północ
Zeus52 / 2012-02-16 17:07 / 10-sięciotysiącznik na forum
A ostatni ruch w dół EDa był poprzedzony wbiciem się RSI na 15minutówce,tym razem w strefę max wykupienia(70+).To dla nas mało niby istotne,ale w końcu musi się zgrać w jakiś większy ruch w którymś kierunku. Tak,dla nas,bo w fundach nie robimy iluś tam transakcji na godzinę,czy minutę,ale potrzebujemy czegoś na minimum tydzień.A niektórzy na jeszcze dłużej. Ale może coś się ułoży,jakaś tendencja. Wiesz,dane Janków...wydaje się,że idzie następna fala lepszych odczytów.Ostatnio mamy takie,które można nazwać rzeczywiście wyprzedzającymi.Nie mówię o LEI,bo ten akurat,mimo nazwy niczego nie wyprzedza.Ale odczyty Psychodelfia-FED...:) No,no...to już jest poważna ciągłość czasowa wzrostów.Pozostaje czekać na poważny wzrost odczytów produkcyjnych+bezrobotni,już poniżej 350tys= PMI,ISM godne zainteresowania.Pod warunkiem,że analitycy znów nie przestrzelą danych.
szalony inwestor / 2012-02-16 18:12 / Tysiącznik na forum
tylko czy usa da rade do konca dowiezc ten wzrost?
Zeus52 / 2012-02-16 18:36 / 10-sięciotysiącznik na forum
A tak prawdę powiedziawszy,to Janki właśnie robią to,co jak sądziłem zrobić mieli wczoraj....wybicie ostatecznego oporu(miało być wczoraj luką),a następnie wejście kapitału czekającego pod oporem, zakupy fundów,taki jadący całą sesję buldożer i maribuzu na daily w efekcie.Kto tam zechce brać eski nad silnym wsparciem.....ot,taka drobna złośliwość losu. I nieco timingu.
Zeus52 / 2012-02-16 18:26 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak,zgadza się,ale znów powiem,jak tu koledze na temat EDa...pary złotowe.One wyprzedzają często EDa.To z resztą nie dziwi,biorąc pod uwagę,kto tak właściwie na nich gra.Z Jankami...widocznie też akurat im się skumało z danymi? Z resztą ja tam nie widziałem i za bardzo nie widzę z nimi problemów.Jedyne,co mnie niepokoiło i nadal tak jest,to możliwość decouplingu...że Janki powędrują po swoje rekordy,a my pokisimy się jeszcze w miejscu,albo i bardziej skorekcimy. Tego się obawiam,że jeśli Janki się wybiją,to my zrobimy wzrostowe"B"korekty.
privy / 2012-02-16 18:39 / Tysiącznik na forum
Rosną jak paw - dumnie i samotnie. Na moich kreskach walnęli w sufit w okolicach 1355. Na razie ten wzrost ma siłę wzrostu EDka, która jakoś się u nas nie potwierdziła. To wygląda na przelewanie na dwóch globalnych rachunkach. Euroland stoi bo edek załatwia sprawę. Zostaje więc podgonić jankesowo i ... no właśnie. Albo wszyscy ruszymy z kopyta, albo kac gigant i kasa w obligi.
Zeus52 / 2012-02-16 18:58 / 10-sięciotysiącznik na forum
A mogą to zrobić,bo w tym momencie mają już wyłamaną w górę linię po szczytach RSI na daily.I są znów ponad szczytem prawego ramienia ubiegłorocznej RGR w cenach zamknięcia.
Zeus52 / 2012-02-16 18:51 / 10-sięciotysiącznik na forum
1355,18. Wczorajsze maksimum=dzisiejszemu,co do setnej punktu.Jeśli pójdą po przystanku dalej....to korpus bardzo się może wydłużyć
privy / 2012-02-16 19:08 / Tysiącznik na forum
Na moich kreskach jest trochę inaczej tz. albo janki dokładnie dziś kończą wzrosty, albo w przyszłym tygodniu zobaczymy z przodu 14. Taki mam właśnie układ, dziś kluczowy dzień.
Zeus52 / 2012-02-16 19:35 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dużo zależało od tego,czego wczoraj nie widzieliśmy.Dziś na stockcharts.com już widać...zobacz,jaka była obrona na wsparciu,wolumen.
szalony inwestor / 2012-02-16 19:03 / Tysiącznik na forum
bedzie ok wiecej wiary
privy / 2012-02-16 19:12 / Tysiącznik na forum
Nie poznaję kolegi ''szalonego'', zaraziłeś się grypą od zeusa?:) Jakiś nowy wskaźnik AT - wiara?
szalony inwestor / 2012-02-16 19:26 / Tysiącznik na forum
tak to nowy rodzaj grypy
hossus maximuss
poprostu jestem w obozie silniejszego.:-)
teraz tylko longi gram
uwielbiam grac na spadki ale teraz tak sie nie da:-(
uwazam ze mamy powtorke z 2009
privy / 2012-02-16 19:46 / Tysiącznik na forum
Oj niedobrze. To poważna jednostka chorobowa, leczenie może być długotrwałe i oby nie zbyt kosztowne:)
Zeus52 / 2012-02-16 22:45 / 10-sięciotysiącznik na forum
Czasami bardzo długotrwałe...
Zeus52 / 2012-02-16 19:40 / 10-sięciotysiącznik na forum
I walec drogowy się rozpędza...powoli,jak to walec,ale nie próbowałbym podstawiać mu nogi.
Zeus52 / 2012-02-16 19:32 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ale trafiłeś,kurna tu wszystko dzieje się chyba telepatycznie...w pracy tak na mnie wołają.Taka ksywka,ale bez hossus.
Zeus52 / 2012-02-16 19:09 / 10-sięciotysiącznik na forum
Mi nie musisz dodawać otuchy. Krótko się konsolidowali przed zmłóceniem szczytu...ale jak się wtargnęło ponownie ponad szczyt na zamknięciu i ma to pod sobą...to cień to formalność
Zeus52 / 2012-02-16 16:34 / 10-sięciotysiącznik na forum
Właśnie próbuję wykombinować ciąg dalszy na dłużej,niż dwie godziny(ale z tym RSI na 2H ładnie poszło).Jeśli przełamie linię trendu RSI...zobaczymy,może na daily szpulka z dolnym cieniem zapuszczonym pod LS RGR(hipotetyczna).A wtedy,tak jak mówisz. Ciągle o to chodzi.
p o p o / 188.127.0.* / 2012-02-16 16:58
witam
Chyba jednak zawraca od opadającej. Jak myślicie ten poziom co podałem z 1,5 tyg. temu 1.292 wytrzyma czy poleci dalej. Janki tez jeszcze muszą wykonać falę C, więc może moje poprzednie poziomy będą słuszne.
Zeus52 / 2012-02-16 17:43 / 10-sięciotysiącznik na forum
Upsss...chyba już za późno o parach złotowych napisałem...ale tak to jest,jak się nie gra na FRX,tylko pisze. :)
szalony inwestor / 2012-02-16 18:01 / Tysiącznik na forum
zaprawde powiadam wam nie bojcie sieca zyski beda wam dane:-)
do odwaznych swiat nalezy
ja sie nie dalem nabrac na to zanizanie
zupelnie jak wc2009:-)
Zeus52 / 2012-02-16 18:07 / 10-sięciotysiącznik na forum
Spoko.Gdybym na to nie liczył,to uciekłbym w dolara,albo w QUE3,albo jedno i drugie. Tylko,jak już pisałem...po co? Aby pobiegać do luki bessy i z powrotem? Ale na wszelki wypadek z lewara trzeba było zejść.I tak jest agresywnie,tyle,że bezpieczniej.
Zeus52 / 2012-02-16 17:38 / 10-sięciotysiącznik na forum
le poproszę o taki sam rzut oka na nasze pary złotowe...1H,2H,4H...one mówią jakby co innego.A ostatnio wyprzedzały EDa.
Zeus52 / 2012-02-16 17:14 / 10-sięciotysiącznik na forum
Widzę,że też to obserwujesz.Nieźle co? Nawet nie trzeba widzieć danych,czy innych tam...
p o p o / 188.127.0.* / 2012-02-16 17:39
Moim zdaniem przejście na ED opadającej niewiele zmieni i tak powinni się odbić od drugiej (a nawet dwóch) między 1.312 a 1.313
Zeus52 / 2012-02-16 14:46 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ale jajca...zobacz godzinę wpisu poniżej,odejmij jeszcze nieco czasu na wpis. I pytanie: Dobre dane? Czy techniczne wyprzedanie EDa? Porównaj precyzyjnie wykres intra.
Zeus52 / 2012-02-16 14:31 / 10-sięciotysiącznik na forum
Przy różnych interwałach czasowych ciekawie wygląda RSI.Na 2H euro jest krańcowo wyprzedane,dobija do dna.Biorąc dwugodzinne jednostki czasowe,ale też i to,że jednak,mimo wyprzedania brak(na razie)dywergencji(pozytywnej),może być tak,że pójdzie przez parę godzin w górę,ale i tak skończy ostatecznie niżej. To by się mogło zgrać dopiero...taka figura na daily...jakby odwrotny klin,rozszerzający się. Wtedy zgrałó by się wyprzedanie na wszystkich interwałach.Ale na razie takie gdybanie,bez zobowiązań.Może jakiś sygnał,info,to przełamie.
p o p o / 188.127.0.* / 2012-02-15 14:42
no ED poleciał z 1 wsparcie. Ciekawe gdzie się zatrzyma. Chyba, że to fałszywe wybicie. Co o tym myślicie.
szalony inwestor / 2012-02-15 21:07 / Tysiącznik na forum
jutro luka w dol
p o p o / 188.127.0.* / 2012-02-15 13:57
Obserwuję kątem oka SPX future i naszego WIGUSIA i chodzą co do joty z dokładnością 0,05% o paru godzin. Wiadomo, że naśladujemy, ale że ąż tak.
max1224kom / 178.182.3.* / 2012-02-15 14:33
Ładną próbkę zrobili wstrzymamy wypłatę dla grecji i obserwujemy reakcję jest zwalka czyli jak damy kasę odpal ... pobawimy się jak oni w przesuwanie terminów:)
p o p o / 188.127.0.* / 2012-02-15 13:00
Witam
No właśnie się zastanawiam, czy to koniec korekty, czy środek
tedchom / 2012-02-15 10:31 / Tysiącznik na forum
Zeusz licząc na prawo piątku to dzisiaj by wypadało dać odwrotne zlecenie powracając do q2. Póki co to tak to widzę.
Zeus52 / 2012-02-15 11:56 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja mam QUE2 nadal. Tyle,że 50%...ale od jutra! To w efekcie powoduje,że dziś wszelkie ruchy Wig20-futures mam liczone podwójnie. A od jutra pojedynczo,rozkładając to na cały portfel. Jest to więc stale i niezmiennie ustawienie bycze. Tylko ekspozycja mniejsza. W efekcie dla całego portfela,to tak jakbym grał na wzrosty,tyle że chwilowo bez lewarowania. Od jutra.
tedchom / 2012-02-15 13:00 / Tysiącznik na forum
Ja już jestem poza rynkiem połową wiec od jutra będziemy mieli podobnie myślę, że jeśli tak dalej pójdzie to przyjdzie nam dokupić drożej jak sprzedaliśmy;(
Zeus52 / 2012-02-15 19:09 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zdaje się,że sprawa sama się rozwiązuje...wiesz,tego,czy dokupimy drożej...
przemas 80 / 80.53.38.* / 2012-02-15 19:58
Dow Jones , S&P , leci w dół ....
Zeus52 / 2012-02-15 20:18 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak patrzę dość obojętnie na to. Dobrze,gdyby rosło...od przybytku głowa nie boli. Ale jeśli spadnie...będę polował na zakupy.Mam z czym,wolna kasa,tak sobie,średnio oprocentowana w SKAR4.
tedchom / 2012-02-15 20:57 / Tysiącznik na forum
No faktycznie leci to jednak olewam zlecanie zakupu dzisiaj, a w takim razie spokojnie się kładę dalej wychodzić z choroby.
Zeus52 / 2012-02-15 21:08 / 10-sięciotysiącznik na forum
O kurna...ja też,od dwóch dni tak mnie wzięło...
tedchom / 2012-02-15 22:32 / Tysiącznik na forum
Nie mogę spać więc wróciłem a tu nic się nie dzieje. Co do choroby to mnie już trzyma od piątku, bo w czwartek w nocy robiłem z autem na mrozie i trochę zmarzłem. A już mnie wkurzało to jeżdżenie ciągle na benzynie przy takich mrozach. A wiadomo (matoły) instalatorzy gazu zamontowali mi reduktor powyżej poziomu płynu chłodniczego, więc podczas takich mrozów przejeżdżałem 10 km w górach ciągle na benzynie.A teraz są skutki. Cóż to teraz oby tylko na fundach dobrze się znowu zapakować a będzie ok. Tak zastanawiam się do ile będą chłodzić oscylatory, ale tego to chyba nikt nie wie
Zeus52 / 2012-02-15 22:41 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jakieś zatrucie pokarmowe mi się przyplątało,na dodatek jakby z objawami grypy...tak,że niezła jazda.Ogólnie to nawet fajnie,odjazd ciekawy...tyle,że te bieganie do łazienki.Kooooo.....ńczę szybko,bo muszę...na ra!
Zeus52 / 2012-02-15 13:23 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie byłbym w 100% tego pewnym(patrz:popo powyżej). Dziś wyjazd w górę....mi zależy na dzisiejszym,jak najwyższym zamknięciu. Ale co dalej. Jak na razie futures,CFD,sugerują otwarcie u Janków na blisko 1360p.,z potężną luką hossy. Co się stanie,gdy tak się otworzą? Ano nic. Bo choć Janki lubią niskie otwarcia,to dzisiejsze,wysokie im nie zaszkodzi. Pod silnym oporem kapitał czeka na okazję wejścia w longi,a po jego przejściu luką mało kto odważy się na eski...tuż nad silnym wsparciem. Zaczną więc wędrówkę jeszcze wyżej,presja przez całą sesję,aż do białej maribuzu na dziennym. Ale w ten sposób znajdą się blisko szczytu sprzed roku. A co zrobią nasi jutro? Mogą zacząć grę pod (przynajmniej!)odreagowanie u Janków. Tak,że nadal aktualny wydaje mi się zygzak a,b,c u nas. Czyli wracamy do wpisu popo. Oczywiście to w tej chwili tak wygląda. Janki wchodzą od około 14.00 i jeśli podtrzymają atmosferę na futach,to tak będzie. Jeśli nie,to ten wywód trafia do kosza.
p o p o / 188.127.0.* / 2012-02-15 13:49
a może USIAKI robią wyjazd po eski i zrobią korektę na ~1320, odbicie i dopiero w górę
szalony inwestor / 2012-02-15 13:13 / Tysiącznik na forum
lepiej stracic okazje niz pieniadze
redukcja pozycji podczas korekty to dobre posuniecie
obserwer / 195.117.209.* / 2012-02-15 14:12
ale na funduszach??? kiedy wyjście i powrót to 2 tygodnie? jeszcze rozumiem "ślady" Zeusa ale też chyba przesada do końca lutego jest pod co grać i tego bym się trzymał ... pod koniec lutego w zależności od poziomów i ogólnej sytuacji można ew. na 3 tygodnie do miesiąca stanąć z boku ... swoją drogą ciekawe jak ten ruch wyjdzie Zeusowi w ogólnym rozrachunku (opłaci się czy nie?)
Zeus52 / 2012-02-15 17:23 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja to zrobiłem właśnie dlatego,że mogłem.W Skandii zlecenie=realizacja 2 sesje później,a także koszt=0,00.Poza tym taki,omawiany już trick ze śladami,dzięki zleceniom procentowym,a nie ilościowym sprzedaży-kupna jednostek.
przemas 80 / 80.53.38.* / 2012-02-15 17:27
Witam.

To Zeus52 , do jakich funduszy przeszedłeś ? Tak z ciekawości pytam :)
Jak byś mógł to odpowiedz :)
Zeus52 / 2012-02-15 17:54 / 10-sięciotysiącznik na forum
Miałem dotąd 100% QUE2(longi,lewarowany).Prawie,bo jakieś 2,5% to tzw"ślady",różne. Teraz będzie nadal QUE2,ale 50%. Reszta w pieniężnym SKAR4.To jak gotówka,która będzie czekała na swój moment wejścia. Może do uśrednienia w razie jednak tąpnięcia...zawsze to wolna kasa i cósik się z nią zrobi,w razie potrzeby. Krótko mówiąc,QUE2:50% i SKAR4:50%.
tedchom / 2012-02-15 17:34 / Tysiącznik na forum
NIe do mnie pytanie ale Zeus napisał SKAR4 co znaczy pieniężny: http://www.skandia.pl/fundusze/SKAR4
Zeus52 / 2012-02-15 15:34 / 10-sięciotysiącznik na forum
Też jestem ciekaw. Gdybyż tak zerwali się dziś do lotu...ale szczytu i tak nie przebili...byłoby w porządku. Zdaje się,że wspominałem jakoś niedawno temu(tak mi się zdaje...nie pamiętam),że EUR/USD chyba postraszy lokalnie RGR.I może coś z tego wyjdzie. Trzeba jeszcze wziąć pod uwagę,że wszelkie nasze plany,prognozy,to są projekcje przyszłych zachowań.I nie można mylić ich z faktami.
tedchom / 2012-02-15 16:21 / Tysiącznik na forum
Póki co nie powalają na kolana wym wzlotem, ale to dopiero początek
Zeus52 / 2012-02-15 16:39 / 10-sięciotysiącznik na forum
Oj nie powalają. Ale to miało być warunkowo,gdyby po 14.00 podtrzymali optymizm eurolandu. Ale ktoś puścił jakąś bzdurkę na temat pomocy dla Grecji...i nie otwarli się luką. Bzdurka dlatego,bo to było oczywiste od samego początku. Rynek zachowuje się tak,jakby wiedział i popierał to,że Grecy wyrolują eurokołchoz...
tedchom / 2012-02-15 17:20 / Tysiącznik na forum
NIe wiem czy dobrze zrozumiałem twoje wyrolują, ale moim zdaniem nie wylecą ze strefy euro. Bedą jeszcze ich dociskać aż w końcu wszystko się unormuje i tyle.
Zeus52 / 2012-02-15 17:34 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie bierz tego serio,tak żartobliwie mówiąc to tak wygląda,jakby rynek cieszyła możliwość wyrolowania banków,przez Greków. Bo jeśli wierzą,że po wyborach Grecy się wywiążą,to po co teraz ED spada. A więc nie wierzą w to. Wierzą,że po wyborach Grecja pokaże wierzycielom środkowy,wyprostowany palec.W takim razie dlaczego ED rósł wcześniej,gdy nie było na serio tego warunku. Wiesz...taki jakiś paradoks,to tak powiedziane pół żartem,pół serio.
tedchom / 2012-02-15 17:36 / Tysiącznik na forum
ok;)
Zeus52 / 2012-02-15 11:33 / 10-sięciotysiącznik na forum
Niemcy wypadli jednak minimalnie lepiej. Nie przestają zaskakiwać Włosi...co prawda kw/kw wypada gorzej,za to do ubiegłorocznego lepiej od prognoz. Poza tym dane cząstkowe zaskakują in plus od pewnego czasu...zdaje się,że u nich będzie podobnie,jak z Niemcami,tyle że z kwartalnym opóźnieniem. Tymczasem S&P500 jakby chciał się otworzyć około 10 punktową luką hossy,gdzieś w okolicy 1360p.. Ale poczekajmy,bo to na tę chwilę tak wygląda. Janki wchodzą do gry od około 14.00.
bananneo / 2012-02-15 22:04
Witam! Zeus52 chciałbym Cię prosić o kontakt ze mną. tomaszbednorz@o2.pl Bardzo proszę.
max1224 / 2012-02-14 23:03 / Tysiącznik na forum
hej ludziska co wy w bankach kolejki do sprzedaży pozajmowali??? ... spoko to wszystko zgodne z planem ... jak określił PK trzeba schłodzić oscylatory
Właśnie przeliczyłem zasięg korekty procentowo wychodzi od 1,7% (2290) do 3% (2260) dla QUE2 to będzie razy 2 plus/minus baza da się przeżyć
i jeszcze jedno dziś mieliśmy zejście do poziomów z przedwczoraj (lokalne "W"?), nie w koniec korekty jutro trudno uwierzyć, choć plusem jest spadek przed środą
Zeus52 / 2012-02-14 00:16 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jest parę danych,co do których mam wątpliwości co do zasadności prognoz.W środę oficjalny,wstępny odczyt PKB Niemiec.Prognoza:-0,3% za 4 kwartał.Prognoza rządowa była też coś koło tego.zdaje się,że -0,25%. Ale ta sama rządowa prognoza mówiła o średniej całorocznej:+0,9%. I tu już mam zgryz...bo kreski mówiły o +0,4%(pomiętamy z grudniowego wątku?) na ten rok.I teraz..jeśli to"kreski"mają rację,a rząd się myli co do całorocznej prognozy? To może też się myli co do wyniku za 4 kwartał? Ale tego nie wiem.Dużo,najwięcej,zależy od nastrojów przed publikacjami.A tych nie jestem pewny. Bo weźmy Grecję(o rany,znowuuu!). Dlaczego wzrosty mieliśmy,gdy sytuacja była bardzo niepewna,a w piątek,gdy większość znawców greckich realiów twierdziła,że plan nie tylko przejdzie w parlamencie,ale przejdzie przygniatającą większością głosów...zaczęli się korekcić? Cz już zaczęła się sprzedaż faktów? Bo jeśli tak,to nawet po dobrych danych,może nastąpić to samo. Jeśli takie są nastroje...Nie chodzi o coś wielkiego,bo z pewnością będzie gra pod LTRO.Ale do tego mamy jeszcze 2 tygodnie.Równie dobrze możemy mieć tydzień korekty i dopiero wtedy podjazd pod LTRO,jak i nie. Ale tego znów nie wiem. Wiem,że fale,jak się kończyły,tak się kończą.A do tego Dow Jones tuż pod superoporem...linią szyi RGR z 2007 roku.
max1224kom / 83.29.213.* / 2012-02-14 11:12
Niemcy zrobili psikusa i dane zaskakujaco lepsze
piterus1 / 213.241.4.* / 2012-02-14 11:51
I to o ile :)...
Zeus52 / 2012-02-13 23:18 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ponieważ max napisał maila,że jest nieco zaskoczony,więc wyjaśniam.Ja mam tzw"ślady"które umożliwiają mi w miarę szybką zmianę decyzji.To może być jeden dzień nieobecności(częściowej)w QUE2,jeśli uznam np jutro,że wszystko gra.Zarówno u nas.za Odrą,jak i u Janków.Z resztą,jak już napisałem...jestem jednak optymistą i dlatego SKAR4,a nie QUE3.Dlatego połowa QUE2 zostaje.No i akurat SKAR4 mam,śladowe ilości,które w razie czego pozwolą już nawet jutro(gdyby zaszła taka potrzeba)zlecić sprzedaż 99% SKAR4 i zakup QUE2...czyli zlecenie odwrotne,z realizacją w czwartek,a więc dzień po sprzedaży QUE2.Nieobecność=1 sesja.
max1224 / 2012-02-13 23:30 / Tysiącznik na forum
nie chodzi mi o tłumaczenie nie w tym rzecz po prostu zaskoczenie w kontekście tego fragmentu

Liczę na to,iż to co pisałem w piątek się sprawdzi...że jeśli ktoś dał zlecenie,to na wtorek,lub max środę będzie miał dobre wyjście. To było dla tych,którzy mają już dość nerwówki. Ja natomiast pozostaję.

reszta jasna gdyby nie było cytowanego wpisu nie było by zaskoczenia nic ponad to
Zeus52 / 2012-02-14 00:42 / 10-sięciotysiącznik na forum
No i jeszcze to,że przypomniałem sobie rozmowę z tedchomem na forum,w grudniu...że"w takim razie może na czas odczytu PKB powinniśmy odczekać na boku".Co prawda pisałem wtedy,że być może nie potraktują ujemnego PKB zbyt poważnie,bo to historia,a przecież później ma być tylko lepiej. Tyle,że właśnie ta rządowa prognoza,powiązana z całorocznym PKB(i tu zonk),oraz bliska jej prognoza analityków.Ale głównie nastroje...nie mogłem ich dziś wyczaić...eurodolar też nie wierzy w koniec korekty. Na Wig20 było blisko grudniowego szczytu,tam,tuż powyżej jest luka...ale szczytu nie dotknął.Owszem,była luka.Ale tam też nie było obrony na tym spadającym na lukę korpusie(wolumen!).Właściwie to nie było nawet testu luki.Odbił się tak sobie,z powietrza.Pod wpływem emocji po greckiej niedzieli? Słaby to powód,jeśli wcześniej Grecji się nie bali.Piątku nie liczę.
Zeus52 / 2012-02-13 23:42 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ach...to! Właściwie nadal pozostaję.Do środy(to celowe)w 100%,a później w 50%.Reszta w obojętnym SKAR4.O ile nic nie zmienię. Po prostu zawsze,codziennie coś dochodzi,coś się zmienia,a w razie pogłębienia korekty po środzie,miałbym tymczasowo tylko połowę QUE2.PO prostu,pisałem o nerwówce...i mi się też udzieliło.Ale troszeczkę. Napiszmy to wszystko,co było w mailu...są konkretne opory,wskaźnik RSI także u Janków może się nieciekawie ułożyć i pogłębienie korekty gotowe.
max1224 / 2012-02-14 00:16 / Tysiącznik na forum
zinterpretowałem to jako poważniejszą zmianę wynikającą z czegoś co ma istotny wpływ, a o czym nie wiem jednym słowem strach ma wielkie oczy u mnie też:))
max1224 / 2012-02-14 00:22 / Tysiącznik na forum
a w mailu było jeszcze o chwilowym rozwiązaniu greckich problemów i grze pod 29.02 kolejny ważny termin ... umknęła mi konkretna nazwa tego szczytu (PK sugeruje grę pod tę datę) przy czym jego zdaniem czasu dość na dokończenie korekty i dalszy ruch up do końca lutego
Zeus52 / 2012-02-14 00:19 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zobacz wyżej,na górze
Zeus52 / 2012-02-13 21:36 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wolałem zabezpieczyć połowę w pieniężnym SKAR4. Dzisiejsze zlecenie,realizacja w środę. Jutro zobaczę,co dalej.Choć ogólnie jestem dobrej myśli,to jednak RSI na DAX i WIG20 niepokoi...a tylko listonosz puka dwa razy...RSI daje tylko jedno ostrzeżenie. Najczęściej jedno.
Zeus52 / 2012-02-13 15:44 / 10-sięciotysiącznik na forum
Apple prawie 503$ za 1 akcję... Ciekawe zestawienie podają. W 2007 roku przejście 100$,a następnie 200$. W 1010r.....300$,lipiec 2011,poł roku temu...400$. I dzisiaj pękło 500$/sh. No to Forrest Gump byłby miliarderem...od czasu,gdy jak mówił"Porucznik zainwestował ich kasę...zdaje się w jakąś firmę sadowniczą"... :)
do początku nowsze
1 2
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy